fbpx

HFM

artykulylista3

 

TEAC TN-4D

030 033 Hifi 4 5 2020 0001
TEAC sumiennie i konsekwentnie zajmuje się dziedziną budżetowych gramofonów. Opracowuje nowe silniki, dopieszcza obudowy. Poprawia łożyskowanie ramion i dobiera wkładki. W efekcie takiej ewolucji powstał recenzowany TN-4D.

VPI HW-40 40th Anniversary

066 071 Hifi 03 2020 0010

Na swoje 40. urodziny VPI Industries opracowało nowy model gramofonu. Nazywa się HW-40 Anniversary i powstanie w liczbie 400 egzemplarzy. Udoskonalony napęd bezpośredni oraz nowe ramię JMW-12 Fatboy Gimbal, produkowane metodą druku trójwymiarowego, w połączeniu z klasycznymi firmowymi funkcjonalnościami zapewniają nie lada atrakcje. Zero śladów kryzysu wieku średniego...

TechDAS Air Force V - Nagrody roku - gramofony

047 079 Hifi 01 2020 0001Konstruktorem gramofonów marki TechDAS jest Hideaki Nishikawa, w przeszłości związany z firmami Stax i Micro Seiki, a obecnie – Stella Inc. Model Air Force V jest podstawowym w katalogu, a jednocześnie odległym o lata świetlne od jakichkolwiek uproszczeń.

Kuzma Stabi R - Czy czołgi się myje?

058 065 Hifi 12 2019 0021
Militarystyczny tytuł na pierwszy rzut oka wydaje się całkiem bez sensu. Recenzujemy przecież nowy model gramofonu Kuzma Stabi R, wyposażony w ramię Kuzma 4Point 9, które z łatwością zdobywa nagrody w prasie branżowej. Jakieś odniesienia do ciężkiego sprzętu bojowego się jednak pojawią. Przy okazji dowiemy się, jak wypadnie słoweńskie źródło w zderzeniu z cywilnymi i raczej dworskimi oczekiwaniami autora.

Thrax Yatrus

072 077 Hifi 11 2019 015
Swoją nazwą Thrax nawiązuje do Tracji – starożytnej krainy położonej w obszarze pomiędzy dolnym Dunajem, Morzem Czarnym i Morzem Egejskim. To cześć terenów dzisiejszej Bułgarii, Turcji i Grecji. Tracja słynęła z żyznych gleb, a Trakowie – z umiłowania ładnych przedmiotów. Do tego byli uznawani za doskonałych i silnych wojowników. Z czasem Tracja ulegała hellenizacji, a następnie została prowincją rzymską. Teraz jej historia stała się zaczynem high-endowej opowieści.

Thrax to firma bułgarska z siedzibą w Sofii. Kieruje nią Rumen Artarski. Pierwsze dwa lata działalności dobranego zespołu to okres intensywnego poznawania możliwości najlepszych, a przyjemniej uznanych za najlepsze, urządzeń hi-fi.
Koncepcja Thraksa skupia się wokół roli tła i ciszy w percepcji muzyki. Przyciemnienie tła, czyli zmniejszenie szumów lub, mówiąc obrazowo, panującego tam hałasu, spowoduje łatwiejszy odbiór muzyki i lepsze dostrzeganie szczegółów. Poprawiony w ten sposób kontrast pomiędzy tłem a muzyką różni się od kontrastu uzyskiwanego jedynie poprzez zwiększanie głośności sygnału.