fbpx

HFM

artykulylista3

 

Yamaha Piano Craft Micro 330 i E730

36-39 07-08 2009 01Piano Craft jest w segmencie minizestawów hi-fi tym, czym iPod wśród przenośnych odtwarzaczy. Sprzęt bardzo popularny, lubiany, nadążający za rozwojem techniki, a jednocześnie zachowujący oryginalny wizerunek.

Kiedy usłyszałem o pojawieniu się nowych modeli, pomyślałem: pewnie kolejny face-lifting i jedno nowe gniazdko. Yamaha stroni od gwałtownych ruchów, a już na pewno nie będzie ich wykonywać w przypadku miniwieży, która ma zagorzałych zwolenników, podobnie, jak Volkswagen Golf czy Farenheit Diora.
Zastanawiałem się, jak opisać kolejne wcielenie tego samego produktu, żeby nie zostać posądzonym o kopiowanie własnego tekstu sprzed roku. Problem rozwiązał się sam, gdy otworzyłem pudełka. Micro 330 zasadniczo różni się od wszystkich poprzednich Piano Craftów, choć można wskazać kilka cech wspólnych. E730 przypomina natomiast starsze wersje, ale nie jest klasyczną wieżą do muzyki, ponieważ czyta też DVD.

Pro-Ject Box Design

31-35 10 2009 01Kiedy kilka lat temu Pro-Ject wprowadził akcesoria do gramofonów, chyba nikt się nie spodziewał, że niedługo powstanie cała seria pudełeczek o różnym zastosowaniu. Zaczęło sie od phono stage’a, regulatora obrotów i wzmacniacza słuchawkowego. Wtedy „boksy” miały przednie ścianki z błyszczącego akrylu i nawet nie występowały w katalogu jako oddzielna grupa produktów. Wrzucono je do jednego worka z poziomnicami i szczotkami do płyt winylowych. Teraz jest tego znacznie więcej.

W katalogu znajdziemy aż 21 produktów z serii Box. Przekaz jest prosty: cokolwiek chcielibyście dodać do swojego systemu hi-fi, mamy dla was odpowiednie pudełeczko.

Yamaha TSX-130

18-19 10 2009 01Właśnie trafiło w moje ręce urządzenie, które u ortodoksyjnych audiofilów wywoła natychmiastowy odruch niechęci: kompaktowy radioodtwarzacz CD ze stacją dokującą iPoda. Proponuję jednak doczytać artykuł do końca, bo pierwsze wrażenia mogą być mylące.

Yamahę TSX-130 zaprojektowano jako podręczne urządzenie grające, przeznaczone do ustawienia na biurku lub półce. Wielu melomanów nie wyobraża sobie wyjścia z domu bez zabrania przenośnego odtwarzacza MP3. Dzięki urządzeniom takim jak TSX-130 można kontynuować w pracy słuchanie ulubionych szlagierów, o ile oczywiście nie będzie to przeszkadzało kolegom, zaś wbudowany budzik przypomni o wyjściu na obiad. W warunkach domowych urządzenie Yamahy najlepiej się sprawdzi w sypialni lub pokoju nastolatka.

Yamaha MCS-1330

40-41 11 2009 01Kiedy się dowiedziałem, że w redakcji czeka miniwieża Yamahy, pomyślałem, że to kolejna wersja popularnego Piano Crafta. Okazało się jednak, że Japończycy przygotowali coś innego.

 

Czy MCS-1330 to jeszcze miniwieża, czy już pełnowymiarowy system hi-fi? Nie wiem, ale zastosowanie oddzielnych klocków i ich wyposażenie, a także cena kompletu sprawiają, że skłaniałbym się ku drugiej opcji. Producent obiecuje także znakomite wrażenia odsłuchowe, a to chyba najbardziej zbliżałoby MCS-1330 do audiofilskich zestawów.

Bose SoundLink (2009)

38-39 11 2009 01Jako redakcyjny specjalista od komputerowych gadżetów dostałem do testu kolejną ciekawostkę z tego segmentu. Tym razem nie jest to drogi przetwornik na USB, który mógłby przejąć rolę podstawowego źródła dźwięku w audiofilskim systemie. Ze światem srebrnych kabli i gorących lamp bohater dzisiejszej recenzji niewiele ma wspólnego. Ale jako sprzęt do odtwarzania muzyki w sypialni, kuchni lub gabinecie przyda się każdemu audiofilowi.

Bose SoundLink do złudzenia przypomina stację dokującą SoundDock. Nie ma jednak podstawki do iPoda, a z tyłu znajdziemy jedynie dwa gniazda: zasilające i wejście liniowe w postaci małego jacka. Prawdziwa ciekawostka polega na tym, że z żadnego nie musimy korzystać, a przynajmniej nie zawsze. Stacja jest bowiem bezprzewodowa.