HFM

artykulylista3

 

Sennheiser Soundbar Ambeo Mini

056 061 Hifi 10 2023 003W kwietniu 2023 przetestowaliśmy soundbar Ambeo Plus. Ze względu na cenę trudno go było nazwać okazją sezonu, jednak sytuacja zmieniła się po tym, jak na salony wkroczył o połowę tańszy Ambeo Mini.

Czytaj więcej...

JBL Authentics 500

056 061 Hifi 10 2023 003W połowie 2023 roku JBL zaprezentował trzy głośniki bezprzewodowe utrzymane w stylistyce retro. Jako pierwszy trafił do testu środkowy, przenośny Authentics 300. Teraz na warsztat wzięliśmy największy – Authentics 500. Zaraz się przekonamy, czy „więcej” znaczy „lepiej”.

Czytaj więcej...

Sennheiser Ambeo Soundbar Plus

016 021 Hifi 04 2023 006Temat kina domowego już dosyć dawno temu zszedł z pierwszych stron branżowych magazynów. W modzie są streaming i zdematerializowana muzyka w formie plików. Renesans przeżywają gramofony, zaś wielokanałowe rozrywki stały się passé.

Nie znaczy to, bynajmniej, że producenci komponentów AV wycofali się na z góry upatrzone pozycje. Wprawdzie amplitunerami zajmuje się już chyba tylko garstka zapaleńców, ale za to dużą popularnością cieszą się soundbary. Znakiem czasów jest lektura katalogu Yamahy – firmy, która jako pierwsza wprowadziła je do sprzedaży. Znajdziemy w nim sześć wielokanałowych amplitunerów i aż dwa razy więcej „belek” pod telewizor.

Czytaj więcej...

Nagrody roku 2017 - system sieciowy

1543012017 001Nagrody roku system sieciowy 

 

Czytaj więcej...

Yamaha Piano Craft Micro 330 i E730

36-39 07-08 2009 01Piano Craft jest w segmencie minizestawów hi-fi tym, czym iPod wśród przenośnych odtwarzaczy. Sprzęt bardzo popularny, lubiany, nadążający za rozwojem techniki, a jednocześnie zachowujący oryginalny wizerunek.

Kiedy usłyszałem o pojawieniu się nowych modeli, pomyślałem: pewnie kolejny face-lifting i jedno nowe gniazdko. Yamaha stroni od gwałtownych ruchów, a już na pewno nie będzie ich wykonywać w przypadku miniwieży, która ma zagorzałych zwolenników, podobnie, jak Volkswagen Golf czy Farenheit Diora.
Zastanawiałem się, jak opisać kolejne wcielenie tego samego produktu, żeby nie zostać posądzonym o kopiowanie własnego tekstu sprzed roku. Problem rozwiązał się sam, gdy otworzyłem pudełka. Micro 330 zasadniczo różni się od wszystkich poprzednich Piano Craftów, choć można wskazać kilka cech wspólnych. E730 przypomina natomiast starsze wersje, ale nie jest klasyczną wieżą do muzyki, ponieważ czyta też DVD.

Czytaj więcej...

Pro-Ject Box Design

31-35 10 2009 01Kiedy kilka lat temu Pro-Ject wprowadził akcesoria do gramofonów, chyba nikt się nie spodziewał, że niedługo powstanie cała seria pudełeczek o różnym zastosowaniu. Zaczęło sie od phono stage’a, regulatora obrotów i wzmacniacza słuchawkowego. Wtedy „boksy” miały przednie ścianki z błyszczącego akrylu i nawet nie występowały w katalogu jako oddzielna grupa produktów. Wrzucono je do jednego worka z poziomnicami i szczotkami do płyt winylowych. Teraz jest tego znacznie więcej.

W katalogu znajdziemy aż 21 produktów z serii Box. Przekaz jest prosty: cokolwiek chcielibyście dodać do swojego systemu hi-fi, mamy dla was odpowiednie pudełeczko.

Czytaj więcej...