Power Plant 3 to podstawowy z regeneratorów PS Audio.
W tranzystorze unipolarnym źródłem jest jedna z elektrod. W systemie odsłuchowym źródłem może być odtwarzacz CD, gramofon lub streamer. Dla całego zestawu źródłem jest gniazdko w ścianie.
Dla gniazdka natomiast źródłem będzie odległa elektrownia. Istnieją jednak firmy, które ten porządek chcą zmienić. Tranzystor jest tranzystorem, źródła dźwięku zastąpić też nie można. Pozostaje więc ruszyć elektrownię i przyciągnąć ją bliżej. Powiecie, że to niemożliwe? Ależ właśnie to z powodzeniem robi amerykańska firma PS Audio. I to od ponad 20 lat.
W 2002 roku Caelin Gabriel założył firmę Shunyata Research. Nie pytajcie, dlaczego zrezygnował z kariery w Agencji Bezpieczeństwa Narodowego USA i czy tego żałuje. Podejrzewam, że nie żałuje, bo jego cywilne przedsięwzięcie robi nie mniejsze wrażenie.
Nowa linia kondycjonerów Shunyaty nazywa się Denali. Obejmuje dwa modele Tower, czyli pionowe: D2000/T (dwa gniazda) i D6000/T (sześć) – oraz recenzowany D6000/S z sześcioma gniazdami ustawionymi bardziej tradycyjnie, bo w poziomie.
Obudowę Denali wykonano z aluminium. Front jest grubszy i odchylony nieco do tyłu. Centralnie wyfrezowano na nim nazwę Denali, a także nadrukowano logo Shunyaty i oznaczenie modelu. Z prawej strony umieszczono włącznik oraz diody. O ile rozumiem, że niezbyt piękny włącznik można potraktować jako uroczy lekki zez u zgrabnej kobiety, to oślepiająco niebieska dioda uniemożliwi jego dostrzeżenie.
Wejście zasilania zrealizowano na złączu IEC C20, przystosowanym do prądu o natężeniu 20 A. W komplecie znalazła się odpowiednio zakończona sieciówka.
Kondycjonery, sieciówki oraz wszelkiej maści akcesoria zasilające, a nie przesyłające sygnał, są przez część melomanów traktowane po macoszemu. No bo niby po co wydawać pieniądze na coś, czego „nie słychać”?
W tej sytuacji harmonizer Cammino H 3.1 będzie miał trudne zadanie. Udowodnić zasadność wydania ponad 14000 złotych na niewielkie (choć trzeba przyznać, że urodziwe) pudełko nie będzie łatwo.
Purist Audio Design to producent kojarzony z wysokiej jakości okablowaniem do systemów hi-fi. Tymczasem Amerykanie oferują także listwę zasilającą.
Gigawatt PC-4 Evo
- Kategoria: Listwy i kondycjonery
Gigawatt powstał w roku 2007. Koncentruje się na problematyce zasilania urządzeń służących do słuchania muzyki i AV. Firma jest bardzo mocno wyspecjalizowana – w orbicie jej zainteresowań znajduje się wyłącznie to, co przesyła, filtruje i rozprowadza prąd. Żadnych kabli sygnałowych, wzmacniaczy ani kolumn. Tylko sieciówki, listwy, gniazdka i kondycjonery.
Ano właśnie, kondycjonery. Obok listew stanowią trzon działalności Gigawatta i to one przyniosły polskiej marce lokalne i międzynarodowe uznanie.
Więcej artykułów…
- ISOL-8 MiniSub Axis
- Furutech Pure Power 6
- PurePower+ 1500
- Acoustic Revive AC Stabilizer RAS-14 Acoustic Revive RTP-4 EU Ultimate
- Ansae Power Tower SE/Supreme
- Synergistic Research Tesla PowerCell 6
- Gigawatt PC-2 Evo
- Ansae Power Tower Supreme/Muluc Supreme
- Gigawatt PC-3 Evo (MHF)
- Gigawatt PC-3 Evo
- Shunyata Research Hydra Talos
- start
- Poprzedni artykuł
- 1
- 2
- 3
- Następny artykuł
- koniec
Strona 1 z 3