fbpx

HFM

artykulylista3

 

Shunyata Research Hydra Denali 6000/S

038 043 HIFI 04 2018 001

W 2002 roku Caelin Gabriel założył firmę Shunyata Research. Nie pytajcie, dlaczego zrezygnował z kariery w Agencji Bezpieczeństwa Narodowego USA i czy tego żałuje. Podejrzewam, że nie żałuje, bo jego cywilne przedsięwzięcie robi nie mniejsze wrażenie.

Nowa linia kondycjonerów Shunyaty nazywa się Denali. Obejmuje dwa modele Tower, czyli pionowe: D2000/T (dwa gniazda) i D6000/T (sześć) – oraz recenzowany D6000/S z sześcioma gniazdami ustawionymi bardziej tradycyjnie, bo w poziomie.
Obudowę Denali wykonano z aluminium. Front jest grubszy i odchylony nieco do tyłu. Centralnie wyfrezowano na nim nazwę Denali, a także nadrukowano logo Shunyaty i oznaczenie modelu. Z prawej strony umieszczono włącznik oraz diody. O ile rozumiem, że niezbyt piękny włącznik można potraktować jako uroczy lekki zez u zgrabnej kobiety, to oślepiająco niebieska dioda uniemożliwi jego dostrzeżenie.
Wejście zasilania zrealizowano na złączu IEC C20, przystosowanym do prądu o natężeniu 20 A. W komplecie znalazła się odpowiednio zakończona sieciówka.

Cammino H 3.1 Power Harmonizer

46 51 HIFI 03 2018 009
Kondycjonery, sieciówki oraz wszelkiej maści akcesoria zasilające, a nie przesyłające sygnał, są przez część melomanów traktowane po macoszemu. No bo niby po co wydawać pieniądze na coś, czego „nie słychać”?

W tej sytuacji harmonizer Cammino H 3.1 będzie miał trudne zadanie. Udowodnić zasadność wydania ponad 14000 złotych na niewielkie (choć trzeba przyznać, że urodziwe) pudełko nie będzie łatwo.

Purist Audio Design Power Extension- Wyróżnienie 2016

image-67

wyróżnienie

Purist Audio Design to producent kojarzony z wysokiej jakości okablowaniem do systemów hi-fi. Tymczasem Amerykanie oferują także listwę zasilającą.

 

Gigawatt PC-4 Evo

24-29 06 2013 01Gigawatt powstał w roku 2007. Koncentruje się na problematyce zasilania urządzeń służących do słuchania muzyki i AV. Firma jest bardzo mocno wyspecjalizowana – w orbicie jej zainteresowań znajduje się wyłącznie to, co przesyła, filtruje i rozprowadza prąd. Żadnych kabli sygnałowych, wzmacniaczy ani kolumn. Tylko sieciówki, listwy, gniazdka i kondycjonery.

Ano właśnie, kondycjonery. Obok listew stanowią trzon działalności Gigawatta i to one przyniosły polskiej marce lokalne i międzynarodowe uznanie.

ISOL-8 MiniSub Axis

image-324
Pewien gitarzysta starej daty powiedział, że kiedy gra się prawdziwego bluesa, to między gitarą a wzmacniaczem (lampowym, a jakże!) powinien znajdować się tylko kabel. Trafiła do mnie prostota tego wywodu, a ponieważ grę na gitarze porzuciłem dawno temu, identyczną regułę zacząłem stosować w odniesieniu do sprzętu hi-fi. Żadnych filtrów, korektorów ani ulepszaczy. Między gniazdkiem a wzmacniaczem ma być tylko dobry kabel i już.Okazało się jednak, że czasem warto odejść od niewzruszonych zasad, zwłaszcza kiedy szwankuje nasze podstawowe audiofilskie paliwo, jakim jest prąd w gniazdku.

Furutech Pure Power 6

furutech002
Rynek akcesoriów zasilających nie przestaje mnie zadziwiać. Kiedyś o klasie kondycjonera decydowała jakość i wielkość transformatora separującego. Następnie kondycjonery zaczęły ustępować listwom z wymyślnymi filtrami. Ostatnio zauważam wzrost zainteresowania producentów listwami pozbawionymi jakichkolwiek elementów aktywnych. Urządzenia takie, ku uciesze klienta, powinny być coraz tańsze. Świat high-endu rządzi się jednak innymi prawami…

Mamy tu materiał nie tylko dla audiofila, ale także dla reportera. A wszystko przez jedną licytację na pewniaka, kiedy zamaskowany przeciwnik niespodziewanie sprawdził. Okazało się, że kartę miał mocniejszą, choć z talii znaczonej… Ale po kolei. W 2004 roku w kanadyjskim Cambridge (prowincja Ontario) została zarejestrowana firma PurePower. Jej założyciele, wśród których znajdował się także aktualny prezes, Damian Janzen, planowali produkcję kondycjonerów regenerujących prąd. Ten rodzaj akcesoriów zasilających nie jest zbyt rozpowszechniony w branży hi-fi. Oprócz PS Audio, najbardziej rozpoznawalnego gracza w tym segmencie, trudno wskazać innego producenta poważnie dążącego do zdominowania niszy. Kanadyjczycy mocarstwowych ambicji wprawdzie nie mieli, ale wyglądało na to, że ich autorski pomysł na technologię wypalił.