HFM

artykulylista3

 

Emotiva XDA-3

 

056 061 Hifi 10 2023 003Emotiva z impetem wparowała do kilku segmentów rynku hi-fi i nieco zmieniła obowiązujące zasady gry. Zyskała uznanie uczciwym łączeniem jakości i ceny, a przede wszystkich zaskoczyła klasą brzmienia. Można powiedzieć, że wspaniale nieadekwatną do ceny. Pozostaje trzymać kciuki, by pozostała wierna tej strategii. Szansa jest spora, bo DAC/preamp XDA-3 się jej trzyma.

Czytaj więcej...

Merason DAC1

050 055 Hifi 2 2023 007Merason i wcześniejszy Purson to projekty, za którymi stoi Daniel Frauchiger. Założenie produkowanego od 2015 roku i ciągle rozwijanego przetwornika DAC1 jest takie, by uzyskać brzmienie bez cyfrowego nalotu. Tylko jak wyplenić cyfrę z cyfry?

Czytaj więcej...

Wadax Atlantis Reference Server i DAC

064 067 Hifi 12 2022 005Mówi się, że prawdziwe okazje trzeba łapać, bo nie wracają. Na szczęście – nie
zawsze. Na Audio Show 2022 można było rzucić uchem na supersystem, w którym źródłem sygnału był ultra high-endowy dzielony odtwarzacz Wadax Atlantis Reference.

Cudo warte fortunę powstaje w Madrycie, a premierę miało przed trzema laty na wystawie High End w Monachium. Na dobrą sprawę do tej pory można go było posłuchać jedynie na takich publicznych pokazach. Kto nie zdążył – musiał się uzbroić w cierpliwość i czekać na kolejną okazję. Tym razem stało się inaczej, ponieważ Atlantis Reference po warszawskiej imprezie nie wrócił do Madrytu. Można więc było się umówić z dystrybutorem i już bez otaczającego gwaru przekonać się, co jeszcze potrafi.

Czytaj więcej...

Bricasti M3 DAC

054 059 Hifi 10 2022 004Bricasti M3 – czy myśmy się gdzieś nie spotkali? Nie, chociaż kolorystyczne skojarzenia ze starszymi urządzeniami Marka Levinsona wydają się oczywiste: czarna obudowa, srebrne pokrętło i przyciski oraz matrycowy wyświetlacz z wielgachnymi czerwonymi znakami. Pod względem kształtów produkty obu amerykańskich firm mają już jednak niewiele wspólnego.

Czytaj więcej...

MSB Discrete DAC

050 057 Hifi 9 2022 010MSB Technology należy do ekskluzywnego grona producentów projektujących i wykonujących przetworniki cyfrowo-analogowe według własnego pomysłu. Są to zintegrowane moduły o topologii drabinki rezystorowej, umieszczane w produkowanych „in house” urządzeniach. Poza DAC-ami w aktualnym katalogu znajdziemy końcówki mocy stereo i mono oraz wzmacniacze słuchawkowe.

Czytaj więcej...

Zorloo Ztella MQA

010 011 Hifi 06 2021 001
Czy zetknęliście się wcześniej z firmą Zorloo? Ja też nie, jednak po teście Ztelli uważam, że spotkaliśmy się zdecydowanie za późno.

Zorloo powstało w 2014 roku w Hongkongu, z inicjatywy dwóch pasjonatów dobrego dźwięku: J.W. Cha i Andy’ego Ho. W momencie założenia firmy obaj legitymowali się łącznie 50-letnim doświadczeniem w branży elektroniki użytkowej, choć nie wiadomo, w jakich proporcjach. Trzeci udziałowiec, Andrew Lim, zajął się marketingiem.

Czytaj więcej...