fbpx

HFM

artykulylista3

 

Simaudio Moon 390

048 057 Hifi 06 2019 017
Informacje o „inteligentnych” telefonach, samochodach i zmywarkach do naczyń atakują nas ze wszystkich stron. Wspomniane nowości koniecznie trzeba mieć, bo jeśli ktoś ich jeszcze nie nabył, to zapewne wlecze się w ogonie cywilizowanego świata.

Niektóre gadżety faktycznie ułatwiają życie, ale też odmóżdżają użytkowników. Zamiast mozolnie ćwiczyć parkowanie w kopercie, wystarczy włączyć odpowiedni tryb i samochód zrobi to za kierowcę. Zamiast kombinować, co zrobić na obiad, wystarczy zapytać lodówki, a ona zaproponuje gotowiec ze składników, które się w niej znajdują. „Inteligentne” urządzenia są modne i wygodne, bywają jednak obarczone grzechem pierworodnym: niską trwałością.

Aurender A10

5055022018 005Aurender działa w ramach południowokoreańskiej korporacji TV Logic. Nazwa nieprzypadkowo zawiera TV, gdyż firma koncentruje się na wyświetlaczach. Nas jednak interesuje zgoła inny produkt. A10 to serwer i odtwarzacz muzyczny.

W „HFiM” 9/2015 ukazała się recenzja Aurendera X100L. Model ten został opracowany jako serwer i napęd odtwarzający pliki ze źródeł zewnętrznych. Wyposażono go także w wyjście USB, nie mógł jednak występować jako autonomiczne źródło dźwięku, gdyż wymagał wykorzystania zewnętrznego DAC-a USB. Aurender A10 to już kompletny odtwarzacz i streamer z wyjściami analogowymi, który samodzielnie powinien sobie poradzić z plikami muzycznymi wszystkich współczesnych formatów. Jest też w pełni kompatybilny z serwisem Tidal, a dzięki dekoderowi MQA pozwala wykorzystać potencjał sekcji Tidal Masters.

Cocktail Audio N15

3033052017 001Nazwa Cocktail Audio może się kojarzyć ze wszystkim, tylko nie z poważnym sprzętem grającym. Wbrew pozorom, koktajlowego katalogu nie wypełniają jednak głośniczki Bluetooth ani plastikowe słuchawki dla gimnazjalistów, lecz nowoczesne urządzenia sieciowe.

Ich producentem jest koreańska firma Novatron, powstała w 2003 roku. Z początku zajmowała się sprzętem komputerowym, ale wraz ze wzrostem zainteresowania zdematerializowanymi nagraniami powołała do życia markę Cocktail Audio. Pod tą nazwą oferuje zaawansowane odtwarzacze plików muzycznych.
W ofercie Cocktail Audio znajdziemy cztery odtwarzacze strumieniowe z wbudowanymi napędami płyt oraz jeden bez niego. N15 jest właśnie tym rodzynkiem.Naim Mu-so Qb

012 017 Hifi 11 2016 002

Dwa lata temu audiofilski światek przeżył mały wstrząs za sprawą Naima Mu-so. Po statecznej brytyjskiej wytwórni można się było spodziewać wszystkiego, ale nie tego, że zaproponuje wielozadaniowy kombajn masowego rażenia.

Mu-so kosztował przy tym równowartość budżetowego zestawu stereo, co bulwersowało zarówno posiadaczy supermarketowych badziewników, jak i właścicieli pełnowymiarowych systemów hi-fi. To, że własności brzmieniowe i użytkowe Mu-so w pełni odpowiadały jego cenie, jakoś krytykantom umykało.