HFM

artykulylista3

 

Boulder 508 Phono

034 039 Hifi 11 2018 015
Przedwzmacniacz Boulder 508 Phono sprawia dużą niespodziankę. Urządzenie samo tworzy w katalogu serię 500, a do tego zostało wyposażone jedynie w gniazda sygnałowe XLR. Wpisuje się tym samym w firmową koncepcję toru w pełni zbalansowanego.

Czytaj więcej...

Parasound Zphono

18 23 Hifi 11 2018 008
Parasound na siedzibę wybrał San Francisco na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Podejrzewam jednak inną przyczynę tego, że jego urządzenia znajdują się w wyposażeniu studiów takich potentatów, jak Lucasfilm, Sony Pictures, Warner Brothers, Pixar, 20th Century Fox czy Universal Pictures. Jednocześnie Parasound ma ciekawe propozycje dla użytkowników indywidualnych. W tym przypadku, poza jakością brzmienia, można liczyć na szczególnie rzetelne podejście do relacji jakość/cena.

Czytaj więcej...

Acoustic Signature Tango Mk3

028 033 Hifi 11 2018 009
Tango, tangis, tangere – dotykam, dotykasz, dotykać. Choć pewniejsze wydaje się skojarzenie ze zmysłowym argentyńskim tańcem. To może być jednak mylny trop, gdyż wracając do łaciny, acu tango można przetłumaczyć jako „trafić w sedno”. Acoustic Signature lubi się bawić skojarzeniami.

Czytaj więcej...

Rogue Audio Triton

024 027 Hifi 11 2018 004
Każde urządzenie Rogue Audio ma grać lepiej niż wygląda. Ma też kosztować mniej, niż na to wygląda. Za to grać ma znacznie lepiej, niż wynika to z jego ceny. Czy tak rzeczywiście jest? Zobaczymy na przykładzie Tritona. Spróbuję też znaleźć odpowiedź na pytanie, czy chciałbym go mieć. Trochę skomplikowane? Wprost przeciwnie.

Rouge Audio kieruje się zdrowym podejściem do produkcji sprzętu grającego. Urządzenia mają być zrobione tak, by właściciel firmy, Mark O’Brien, sam chciał je kupić. Wszystko się dzieje w amerykańskim Brodheadsville. A jak idzie? Konsekwentnie i całkiem nieźle.

Czytaj więcej...

Cary Audio Design PH-302 MkII

34-36 09 2013 01W przyszłym roku Cary Audio będzie świętować 25-lecie działalności. Firma nie traci z oczu zmieniających się trendów rynkowych, ale trzon oferty nadal stanowi lampowa seria Classic. Do niej należy przedwzmacniacz gramofonowy PH-302 MkII.

Budowa
Jak na gramofonowy stopień korekcyjny, obudowa PH-302 MkII jest potężna. Jej element nośny, będący jednocześnie dolną i tylną ścianką, to aluminiowy profil polakierowany na czarno. Dodatkowy front wykonano z płyty aluminiowej o grubości 1 cm. Poza prezentowaną wersją srebrną dostępna jest jeszcze czarna.

Czytaj więcej...

Linnart GPH-6

Mag 20-24 03 2013 06Zima sprzyja słuchaniu wzmacniaczy lampowych. Czaru muzyki można doświadczyć uszami i całym ciałem. Jestem przekonany, że istnieje podświadoma synergia pomiędzy dźwiękiem a ciepłem emanującym z przeźroczystej bańki. Zwłaszcza, kiedy za oknem siarczysty mróz.

Przedwzmacniacz korekcyjny Linnart GPH-6 jest konstrukcją lampową. Kaskadowe wejście o zmiennym obciążeniu 100, 200, 300 i 400 omów umożliwia dopasowanie impedancji wejściowej do parametrów wkładki. Zmieniając położenie przełącznika obrotowego, można zoptymalizować dźwięk do własnych potrzeb.

Czytaj więcej...