HFM

artykulylista3

 

Cary Audio Design PH-302 MkII

34-36 09 2013 01W przyszłym roku Cary Audio będzie świętować 25-lecie działalności. Firma nie traci z oczu zmieniających się trendów rynkowych, ale trzon oferty nadal stanowi lampowa seria Classic. Do niej należy przedwzmacniacz gramofonowy PH-302 MkII.

Budowa
Jak na gramofonowy stopień korekcyjny, obudowa PH-302 MkII jest potężna. Jej element nośny, będący jednocześnie dolną i tylną ścianką, to aluminiowy profil polakierowany na czarno. Dodatkowy front wykonano z płyty aluminiowej o grubości 1 cm. Poza prezentowaną wersją srebrną dostępna jest jeszcze czarna.

Linnart GPH-6

Mag 20-24 03 2013 06Zima sprzyja słuchaniu wzmacniaczy lampowych. Czaru muzyki można doświadczyć uszami i całym ciałem. Jestem przekonany, że istnieje podświadoma synergia pomiędzy dźwiękiem a ciepłem emanującym z przeźroczystej bańki. Zwłaszcza, kiedy za oknem siarczysty mróz.

Przedwzmacniacz korekcyjny Linnart GPH-6 jest konstrukcją lampową. Kaskadowe wejście o zmiennym obciążeniu 100, 200, 300 i 400 omów umożliwia dopasowanie impedancji wejściowej do parametrów wkładki. Zmieniając położenie przełącznika obrotowego, można zoptymalizować dźwięk do własnych potrzeb.

Graham Slee Gram Amp 2 SE

Mag 22-24 12 2012 01Niewiele dotychczas miałem do czynienia z przedwzmacniaczami korekcyjnymi MM, bo dosyć szybko zacząłem używać wkładek MC i tak już jakoś zostało. Dlatego propozycja przetestowania stosunkowo niedrogiego preampu MM firmy Graham Slee wywołała we mnie mieszane uczucia. Jednak miałem już dobre doświadczenia ze stopniami gramofonowymi tego producenta, więc pomyślałem sobie, że powinno być interesująco, a na pewno nie będzie źle.

Aktualnie rynek sprzętu analogowego jest niesłychanie rozpięty cenowo i jakościowo. Sprzedawane są zarówno wielkie kloce po sto tysięcy, jak i plastikowe pudełeczka po 300 zł.

ModWright Instruments SWP 9.0 SE

Mag 16-19 12 2009 01Pobieżne oględziny obudowy sugerują współczesny minimalizm zgodny z maksymą: mniej znaczy więcej. Nic, co widać na zewnątrz, nie wskazuje na lampową konstrukcję.

Funkcje dostępne z przodu to cztery przełączniki, po lewej: wyłącznik/włącznik i wyciszanie; po prawej – przełącznik MM/MC (dostosowuje wzmocnienie i impedancję do dwóch typów wkładek) oraz „Mono” (aktywuje tryb przeznaczony do nagrań monofonicznych).

VTL TP-2.5

Mag 08-11 12 2009 01Vacuum Tube Logic z siedzibą w Chino w Kalifornii to firma o studyjnym rodowodzie i 23-letniej tradycji projektowania i produkcji sprzętu hi-fi. Aktualna oferta jest skierowana do audiofilów ceniących sobie klasyczne lampowe brzmienie.

VTL nie kryje, że swoje konstrukcje opiera na rozwiązaniach sprawdzonych w latach 40. i 50. ubiegłego stulecia, które określa mianem złotego wieku lamp. Nie jest to jednak zwykłe powielanie starożytnych układów. Podlegają one stałym modyfikacjom z wykorzystaniem nowoczesnych metod projektowania oraz zastosowaniem najnowszych komponentów. Celem jest uzyskanie lepszego brzmienia, większych mocy, zapewnienie łatwości obsługi i niezawodności urządzeń.
W poprzednim wydaniu „Magazynu Hi-Fi” recenzowaliśmy zestaw złożony z przedwzmacniacza TL-2.5 oraz końcówki mocy ST-85. Zwróciłem wtedy uwagę na świetne brzmienie zainstalowanego w preampie gramofonowego stopnia korekcyjnego. Tym razem otrzymaliśmy do recenzji wersję „stand alone”.

Clearaudio Nano Phono

43-46 07-08 2010 ClearaudioNanoPhono 01Klasa. Obudowę Nano Phono stanowi aluminiowy bloczek o drapanych powierzchniach i lekko sfrezowanych krawędziach. W przedniej części wydaje się litym metalem. Od spodu widać, że mniej więcej od połowy został wydrążony. W ten sposób utworzono „komorę” na układ elektryczny.

Budowa
Przednia ścianka nie nosi jakichkolwiek oznaczeń. Na górnej znajduje się logo producenta w formie metalowej płytki dopasowanej do wyfrezowania. Tam też umieszczono pokrętło regulacji wzmocnienia i precyzyjnie wygrawerowano nazwę modelu.