Focal Dôme 5.1
- Kategoria: Systemy kina domowego
Focal jest znany z wyrafinowanych konstrukcji adresowanych raczej do zamożnych audiofilów, lecz w głębokich zakamarkach katalogu można znaleźć zupełnie nieoczekiwane rzeczy. Jedną z nich jest seria Dôme.
Gdy przyszedłem do domu i ujrzałem dostarczone przez kuriera pudło, pomyślałem, że chłop najzwyczajniej podwędził kolumny, a na otarcie łez zostawił mi spory subwoofer. Jakim bowiem cudem kompletny zestaw głośników do kina domowego zmieścił się w kartonie wielkości przysadzistej podłogówki?
Panasonic SC-BTT195
- Kategoria: Systemy kina domowego
W aktualnej ofercie Panasonic ma tylko dwa zestawy AV z odtwarzaczem Blu-ray. Oba zostały wyposażone w system Cinema Surround, który – jak deklaruje producent – zapewnia dźwięk przestrzenny, emitowany łącznie przez 30 rzeczywistych i wirtualnych głośników.
Trzydzieści głośników za 1500 zł? W rzeczywistości zestaw to typowe kino domowe z jednego pudełka.
Bose Solo TV
- Kategoria: Systemy kina domowego
W powszechnie pokutującej opinii produkty Bose są adresowane do majętnych snobów, którzy wyżej cenią wygląd sprzętu niż jego walory brzmieniowe.
Z pierwszą częścią powyższego twierdzenia nie sposób się nie zgodzić; w końcu urządzenia z Framingham w stanie Massachusetts do tanich nie należą.
Yamaha NS-500
- Kategoria: Systemy kina domowego
Yamaha należy do najstarszych firm na świecie, nie tylko wśród producentów sprzętu hi-fi. Yamaha Organ Works, założona w 1889 roku (!) przez Torakusu Yamahę, zaledwie dwa lata po wynalezieniu gramofonu Berlinera, zaczynała od naprawy i produkcji organów piszczałkowych. Później dołączyły do nich inne instrumenty, a pierwszy fonograf powstał w 1922 roku.
Obecnie koncern spod znaku trzech kamertonów wszechstronnością przypomina koreański czebol, jednak nas interesuje wyłącznie sprzęt grający.
Wśród urządzeń audiowizualnych najwięcej miejsca w katalogu zajmuje kino domowe, ale na szczęście Japończycy nie zapomnieli o kolumnach. W przeciwieństwie do elektroniki, gdzie panuje rywalizacja godna Formuły 1, nowe serie głośników pojawiają się co kilka lat. Dlatego zespół konstruktorów pod światłym przywództwem Koji Okazakiego ma wystarczająco dużo czasu na dopieszczanie detali. Zestaw NS-500 jest tego dobrym przykładem. Europejską premierę miał na berlińskich targach IFA w 2010 roku.
Stare przysłowie pszczół mówi, że gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta. Od każdej reguły zdarzają się jednak wyjątki i mamy z nimi do czynienia właśnie w przypadku kina domowego.
Niedawna wojna pomiędzy Blu-rayem a HD-DVD, zakończona zgonem tego drugiego, przyniosła entuzjastom nowego formatu pyrrusowe zwycięstwo. Bo i płyty BD są kosztowniejsze w produkcji, i katalog tytułów chudy jak dietetyczna zupka, a i rzeka nowych urządzeń, mających zalać rynek, przybrała na razie postać nieśmiałego strumyka.
T+A K2 M
- Kategoria: Systemy kina domowego
W 1978 roku Siegfried Amft założył firmę produkującą kolumny. Nazwał ją T+A, co oznacza teorię i zastosowanie (Theorie und Anwendung) w elektroakustyce. Co do teorii, to nie mam wątpliwości, że opanował ją na wysokim poziomie w końcu studiował elektroakustykę u samego profesora Sennheisera. Natomiast jak ją stosuje na co dzień, zaraz sami się przekonacie.
Budowa
Dla teoretyków kina domowego wielofunkcyjny kombajn A/V powinien być płaski jak zakalcowaty placek ze śliwkami, a jego obudowa nie ma prawa być skażona choćby gramem metalu. Urządzenie musi dysponować wszelkimi możliwymi dekoderami, których obecność jest ostentacyjnie podkreślana na froncie,
Więcej artykułów…
- start
- Poprzedni artykuł
- 1
- 2
- 3
- Następny artykuł
- koniec
Strona 1 z 3