HFM

artykulylista3

 

Brinkmann Taurus - Nagroda roku 2021

011 059 Nagrody roku 2021 Strona 05 Obraz 0001


Zanim Helmut Brinkmann zaprezentuje światu nowe urządzenie, sam musi się przekonać o jego doskonałości. Testy odsłuchowe obejmują nawet śrubki stosowane do łączenia elementów.

Gramofony hi-end
Nagroda roku
Brinkmann Taurus    
test: 7-8/2020, cena: 89000 zł  Taurus ma zwartą i sztywną konstrukcję. Jest przy tym bardzo ciężki. Wykonano go z aluminium. Precyzja obróbki elementów budzi najwyższe uznanie. Napęd przenoszony bezpośrednio na dziesięciokilogramowy talerz, elektroniczna stabilizacja obrotów oraz lampowy zasilacz RöNt II zapewniają wzorcową płynność odtwarzania.
Górną powierzchnię talerza pokrywa mata z kryształowego szkła. Płytę dociska zakręcany krążek. Podstawowym wyposażeniem jest ramię Brinkmann 12.1, ale Taurusa można rozbudować o jeszcze jedno, opcjonalne. Praktyczne rozwiązania montażowe pozwalają bez większego trudu korzystać z modeli innych producentów.
Taurus jest perfekcyjny i zasługuje na najlepszą wkładkę. Nam zaprezentował się z przetwornikiem AirTight Opus-1 o szlifie Semi-Line Contact oraz bardzo niskiej impedancji wewnętrznej – 1,4 ?. Możliwości tego zestawienia zmieniają skalę pojmowania zjawiska hi-endu. Brzmienie oddaje wszystkie muzyczne klimaty, a muzykę i ciszę pozwala odbierać jako namacalne zjawiska. Jest jednocześnie swobodne i kontrolowane, dosłowne i fantastyczne, arcyrozdzielcze i płynne.