fbpx

HFM

artykulylista3

 

Emotiva Airmotiv GR1

010 013 Hifi 05 2021 006
Emotiva słynie ze świetnych wzmacniaczy oferowanych w jeszcze świetniejszych cenach. Dan Laufman – założyciel amerykańskiej firmy – postanowił niedawno wypłynąć na szersze wody i wzbogacić katalog o zupełnie nowe produkty.

Pierwszym urządzeniem Emotivy spoza oferty wzmacniaczy, które przewinęło się przez naszą redakcję, były kolumny Airmotiv T-Zero+ („HFiM” 2/2021). Teraz przyszła kolej na debiutanckie słuchawki Airmotiv GR1.
Czy oglądaliście serial „House of Cards”? Jeżeli nie, to polecam. Już pierwsza scena u nieprzygotowanego widza może wywołać niedowierzanie. A co to ma wspólnego ze słuchawkami? Planując recenzję, pomyślałem o podobnym otwarciu, które już na starcie wzmogłoby czujność czytelników. Oto i ono: literki „GR” w nazwie oznaczają „Graphene Reference”. Dalej będzie równie ciekawie.

 

Zdjęcia: Bartosz Wężyk

Focal Celestee

014 018042021 001Kiedy w 2012 roku Focal zaprezentował skromne Spirit One, nikt się nie spodziewał, że w ciągu kilku lat Francuzi zajmą miejsce wśród najbardziej uznanych producentów słuchawek. A jednak nowoczesna technologia, fantastyczna jakość i oryginalne wzornictwo sprawiły, że dziś to firma z Saint-Etienne rozdaje karty, a prezentacja każdego nowego modelu jest prawdziwym wydarzeniem.


Audio-Technica ATH-AWAS

024 026 Hifi 001Audio-Technica jest kojarzona jako „firma słuchawkowa”. Z jednej strony słusznie, bo w ofercie ma więcej nauszników niż kilku innych specjalistów razem wziętych. Z drugiej – takie zaszufladkowanie jest krzywdzące, bo produkuje też świetne wkładki, gramofony oraz całe stada mikrofonów i urządzeń studyjnych.

Bowers & Wilkins PX7 Carbon Edition

016 019 Hifi 02 2021 Strona 1 Obraz 0001
Lądy i morza przemierzam,
Kulę ziemską z otwartym czołem.
Polski mam paszport na sercu,
Skąd – pytam, skąd go wziąłem?
A wziąłem go z dumy i trudu,
Ze znoju codziennej pracy.
Ze stali, z żelaza, z węgla,
A węgiel to koks, to antracyt.*

 


Bowers & Wilkins, co prawda, legitymuje się paszportem brytyjskim, a nie polskim, ale kolumny tej firmy w drodze do odbiorcy faktycznie przemierzają lądy i morza. Choć nieodmiennie jest kojarzona z zestawami głośnikowymi, to już przed dekadą wyprodukowała swoje pierwsze słuchawki.

 

*Miś - reż. S.Bareja

Sennheiser Momentum 3 Wireless

012 015 Hifi 02 2021 Strona 1 Obraz 0001
Seria Momentum to jeden z niekwestionowanych przebojów Sennheisera. Pierwsze modele ujrzały światło dzienne w 2013 roku i od razu stały się ulubionymi słuchawkami ambitnych młodych ludzi, którzy poza chęcią wyróżnienia się z tłumu lubili podkreślać dbałość o wysoką jakość brzmienia.

Jak to z Sennheiserem bywa, słuchawki nie kosztowały czapki śliwek. Ich projekt był jednak gruntownie przemyślany, a jakość wykonania uzasadniała wydane pieniądze. Wkrótce pojawiły się kolejne generacje Momentum, a do klasycznych konstrukcji kablowych dołączyły bezprzewodowe z aktywną redukcją szumów. Jednak pod względem wizualnym i konstrukcyjnym wszystkie były blisko spokrewnione z pierwszym modelem.

JBL Tune 115 TWS

010 011 Hifi 02 2021 Strona 1 Obraz 0001
Albert Einstein powiedział, że wszystko powinno być tak proste, jak to tylko możliwe, byle nie prostsze. Myśl tę zapewne wzięli sobie do serca projektanci słuchawek JBL Tune 115 TWS.

W katalogu JBL-a znajdziemy ponad 50 modeli słuchawek, nausznych i dousznych, przewodowych i Bluetooth. Pogrupowano je w sześciu seriach, a cennik otwiera linia Tune. Znajdziemy w niej pięć modeli nausznych i aż czternaście dokanałówek, w tym sześć typu True Wireless, choć nie dam głowy, że w momencie publikacji tego tekstu na rynek nie trafia kolejna nowość. Testowane Tune 115 TWS są wśród bezprzewodowych najtańsze.