JBL Tune 670NC
- Kategoria: Słuchawki
W aktualnym katalogu JBL-a znajdziemy aż szesnaście modeli słuchawek na- i wokółusznych. Na samym dole cennika znajdują się trzy propozycje przeznaczone dla dzieci; na górze królują Tour One M2. Spośród nich wyróżnia się seria Tune, wyraźnie adresowana do młodzieży.
Seria Tune składa się aż z dziewięciu modeli, każdy w kilku wariantach kolorystycznych. Pozwala to dobrać słuchawki dostosowane do możliwości finansowych, gustów muzycznych oraz mody. Mnogość podobnych do siebie konstrukcji sprawia, że w pierwszej chwili trudno się wśród nich połapać, ale od czego jesteśmy my, recenzenci „Hi-Fi i Muzyki”?
Technics EAH-AZ80
- Kategoria: Słuchawki
Technics to marka-legenda. W latach 70. i 80. XX wieku była obiektem westchnień wszystkich młodych ludzi, dla których dostępna za dewizy duża wieża stereo jawiła się jako szczyt marzeń, nieosiągalny dla przeciętnego zjadacza chleba.
I ja się do nich zaliczałem, a mój pierwszy porządny magnetofon kasetowy, który – o dziwo – nie wciągał taśm, oczywiście sygnowany przez Technicsa, kosztował w Peweksie abstrakcyjne 185 dolarów. Abstrakcyjne, ponieważ dziś to niespełna 800 złotych, a w połowie lat 80. była to równowartość półrocznych zarobków!
JBL Live Flex
- Kategoria: Słuchawki
W „Hi-Fi i Muzyce” z marca 2023 opublikowaliśmy test dousznych słuchawek JBL Tune Flex. Dousznych, nie dokanałowych, co radykalnie wpłynęło na ich własności użytkowe.
Niestety, testowane wówczas pchełki nie wzbudziły żywiołowego entuzjazmu (że użyję eufemizmu) i po zwrocie dystrybutorowi zapomniałem o ich istnieniu. Do czasu, bowiem właśnie trafiły do mnie niemal identyczne douszne „sopelki” Life Flex.
Focal Utopia 2022
- Kategoria: Słuchawki
Najpierw były kolumny. Najlepsze, najdroższe, pokazywane na wystawach jako główna atrakcja. Z kolejnych wersji flagowca wykiełkowała cała seria. W katalogu Focala Utopia funkcjonuje niemal jako osobna marka, coś w rodzaju Maybacha.
W czerwcu 2016 Francuzi zaskoczyli kolejną premierą, tym razem słuchawek. Marketing okazał się skuteczny, ponieważ Utopie zaistniały nie tylko w świadomości audiofilów. Znają je także bardziej wnikliwi miłośnicy technologicznych nowinek, śledzący premiery nowych Macbooków i ThinkPadów.
Sennheiser HD 660S2
- Kategoria: Słuchawki
Nie ma chyba na Błękitnej Planecie audiofila, który by nie słyszał o Sennheiserach HD 600. Produkowane nieprzerwanie od 1997 roku słuchawki już „za życia” stały się prawdziwą legendą. W dodatku ich cena praktycznie się nie zmieniła od dnia premiery, co jest ewenementem na skalę światową.
HD 600 do dziś są produkowane niemal w niezmienionej formie. Niemal, ponieważ pierwsze egzemplarze miały niewymienne przewody, a charakterystyczny stalowoczarny marmurkowy plastik, z którego wykonano obudowy przetworników, niepostrzeżenie zastąpił jednolicie antracytowy ABS.
JBL Tune 720BT
- Kategoria: Słuchawki
W majowym wydaniu „Hi-Fi i Muzyki” przetestowaliśmy słuchawki JBL Tour One M2. Po topowym modelu przyszła pora na spenetrowanie dolnych rejonów cennika amerykańskiego giganta.
Więcej artykułów…
- Bowers & Wilkins Pi7 S2
- Grado GS3000x
- JBL Tour One M2
- Grado GS1000x
- Audeze MM-500
- Sennheiser IE 200
- JBL Tune Flex
- Focal Bathys
- Bowers & Wilkins Px8 007 Edition
- Sennheiser Momentum 4 Wireless
- JBL Live Pro 2 TWS
- Audeze LCD-5
- Sennheiser Momentum TWS 3
- Koss ESP/950 + E/90
- Sennheiser IE 600
- Grado RS1x
- Audeze Euclid
- Mark Levinson No. 5909
- Grado RS2x
- Bang & Olufsen Beoplay H95