HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

AVATAR 2010/01/08 23:10 #319102

Odnosnie Titanica. Mnie nie szokuje ze tyle osob poszlo na ten film do kin. Historia znana chyba kazdemu. Wałkowana wiele razy, przez artystow, prase, itd. I w istocie poruszajaca. Bo mysle, ze odnosnie filmow tez mozna zastosowac regule, ktora stosuje sie w radiu: ludzie najchetniej chodza na to co znaja (stad tez najwieksza widownia powrotu krola, bo poprzednie dwie czesci rozreklamowaly temat).

Ale mnie szokuje 11 Oskarow dla Titanica. Za co, pytam? Za co? Rozumiem, ze ludziom sie podobalo, przecietny widz nie zawsze ( a moze rzadko) kieruje sie wartosciami artystycznymi. No ale Ci co przyznaja Oskary powinni byc troche bardziej krytyczni.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ROTEL → B&W

AVATAR 2010/01/08 23:22 #319105

Przyznanie tylu statuetek przez Akademię Titanicowi istotnie było przegięciem. Tyle samo nagród otrzymał swego czasu, o ile dobrze pamiętam, Ben Hur, który choć dziś z wielu powodów "trąci myszką", to jest pozycją dużo bardziej wartościową pod każdym względem, także obecnie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Elessar.

AVATAR 2010/01/08 23:24 #319106

Titanic Camerona w czasie premiery chyba (nie jestem pewny) dysponował najlepszymi efektami wizualnymi w tym czasie.
Druga bardzo ważna sprawa to legenda, cały obraz jest wręcz otoczony legendom i to sa dwie podstawowe rzeczy które zadecydowały o popycie na ten film.

Avatar na obecne czasy jest najbardziej zaawansowany technicznie (3D), nawet ma fabułę :shock: (nie to co 2012 fuck)
i to wystarczy. Murowany sukces , szkoda że tylko kasowy :?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dystans do życia , ludzi i zero emocji

AVATAR 2010/01/08 23:29 #319108

Efekty specjalne jednak chyba nie powinny być powodem, dla którego Titanica obsypano Oskarami prawie w każdej kategorii. Dla mnie ta pozycja do historii kina nie wniosła nic.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

AVATAR 2010/01/08 23:32 #319109

jesli chodzi o kino komercyjne, to nadal numerem jeden dla mnie jest Lord of the Rings.

Z niekomercyjnych: Rekonstrukcja, Lisbon Story no i jeszcze sporo bym musial wymieniac.

Zobaczymy czy Avatarowi blizej Wladcy czy Titanicowi. Tez poczekam i obejrze.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ROTEL → B&W

AVATAR 2010/01/08 23:40 #319114

Zentaur, jeśli nie oglądałes to polecam "Historię przemocy" Davida Cronenberga. W głównej roli Viggo Mortensen, znajomy z LOTR. Magazyn Rolling Stones chyba wybrał go swego czasu filmem roku. Kawał dobrego kina niekomercyjnego.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

AVATAR 2010/01/10 00:19 #319212

Piękny film, efekty 3D lepsze niż się spodziewałem, separacja obrazów jest bardzo dobra, kontrast też całkiem niezły. Na ekranie tyle się dzieje, że trudno nadążyć, do tego masakrujące efekty dźwiękowe, momentami radzę zatykać uszy. Łeb mi od tego wszystkiego pękał do następnego ranka. Ale nie żałuję. Może tylko tego, że najwyraźniej starzeję się i zaczynam wymiękać ;)

Dla tych, którzy nie widzieli, znalazłem coś znacznie lepszego niż trailer:



a ci co widzieli, mogę się z niego np. dowiedzieć jakim cudem te góry latały w powietrzu ;)
Ta zielona panna całkiem fajna d@pa :mrgreen:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

AVATAR 2010/01/11 23:11 #319541

:-D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wielbiciel... wielu rzeczy.

AVATAR 2010/01/12 14:48 #319591

raczer napisał: Ta zielona panna całkiem fajna d@pa :mrgreen:


zakladam ze ogladajac tomb raidera tez sie dotykales ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

analog >> digital

AVATAR 2010/01/12 18:05 #319625

outpt napisał:

raczer napisał: Ta zielona panna całkiem fajna d@pa :mrgreen:


zakladam ze ogladajac tomb raidera tez sie dotykales ?

Kolego, dotykają się panienki w liceum, które dopiero odkrywają świat doznań cielesnych ;) Tomb Raidera nawet nie widziałem, bo takie chłopczyce w żołnierskich buciorach mało mnie pociągają.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

AVATAR 2010/01/12 18:16 #319626

  • Maciej Stryjecki
  • Maciej Stryjecki Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 4347
Chyba niebieska...?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NadRedaktor

AVATAR 2010/01/12 18:53 #319631

Maciej Stryjecki napisał: Chyba niebieska...?

racja, jakoś mi utkwiły niektóre ujęcia, że tak to fajnie w zieleń wpada:

wallsbox.blogspot.com/2009/12/av ... apers.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

AVATAR 2010/01/12 20:09 #319649

Zielona jest w nowym Star Trek (ale tylko przez chwilę) nawet ,nawet...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dystans do życia , ludzi i zero emocji

AVATAR 2010/01/13 17:06 #319799

raczer napisał: Kolego, dotykają się panienki w liceum, które dopiero odkrywają świat doznań cielesnych ;) Tomb Raidera nawet nie widziałem, bo takie chłopczyce w żołnierskich buciorach mało mnie pociągają.


wybacz ale jesli rajcuje cie komputerowo wygenerowana "kobieta idealna" stworzona da potrzeb mas mlodych gimazjalistow - ktorzy sa targetem camerona ze wzgkledu na ich poziom mentalny rowny poziomowi wspomnianego "filmu" - wnioski nasuwaja sie same.

swoja droga dziwne ze "chlopczyce cie nie pociagaja" a komputerowa lalke uwazasz za "fajna dupe". dziwne.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

analog >> digital

AVATAR 2010/01/13 20:38 #319833

Ha ha,Output a pomysl przez chwile o Twoich ukrytych pragnieniach,mrocznych i kosmatych myslach i tych wszystkich pomysłach o których wiesz tylko TY i nikomu nigdu przenigdy bys o nich nie szepnął nawet...i jak sie to ma do slicznej niebieskiej (ba,niebiańskiej wrecz)panny z filmu?Otwórz sie przed nami, to pomaga... :lol:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nadaje z Gdyni
Moderatorzy: Maciej StryjeckimlgbarthredakcjaModerator