HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

AVATAR 2010/01/16 21:36 #320174

Całe szczęście, że pojawiły się tylko 3 - części Władcy, bo Historii Śródziemia nikt by nie wytrzymał.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

AVATAR 2010/01/16 21:43 #320176

nie trzeba historii przedstawiac, wystarczyloby przedstawic wszystkie przygody i film by sie wydluzyl.

a co do tego, ze nitk by nie wytrzymal historii srodziemia - to proponuje mowic za siebie a nie za wszystkich.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ROTEL → B&W

AVATAR 2010/01/16 22:16 #320177

zentaur napisał: a co do tego, ze nitk by nie wytrzymal historii srodziemia - to proponuje mowic za siebie a nie za wszystkich.



Masz racją!!! Mówię za siebie, nie dałbym rady.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

AVATAR 2010/01/16 22:43 #320180

zentaur napisał: to proponuje mowic za siebie a nie za wszystkich.


Ja nie dałem rady na władcy pierścionków od samego początku. Ludki się zachwycali jaki to super film i jaka wspaniała historia no i poszedłem po DVD.... wytrzymałem pół godż.
Zentaur tylko się nie denerwuj :-D mówię za siebie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dystans do życia , ludzi i zero emocji
Ostatnia edycja: przez sev.

AVATAR 2010/01/16 22:51 #320181

Eeee, gdyby ktoś nakręcił Silmarillion w wersji 24-godzinnej pierwszy zamawiam bilet :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

AVATAR 2010/01/16 23:03 #320183

Avatar no widzę że film nawiązuje do niedawnej inwazji na Irak. Ogólnie może być , akcja bardzo przewidywalna , w sumie od początku wątku domyślałem się co może się stać i smutno to stwierdzić ale scenariusz mnie nie zaskoczył zwrotem o 180 stopni :?
Tyle w temacie akcji.

efekty... ta to najlepsze co do tej pory widziałem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dystans do życia , ludzi i zero emocji

AVATAR 2010/01/16 23:26 #320186

sev napisał:

zentaur napisał: to proponuje mowic za siebie a nie za wszystkich.


Ja nie dałem rady na władcy pierścionków od samego początku. Ludki się zachwycali jaki to super film i jaka wspaniała historia no i poszedłem po DVD.... wytrzymałem pół godż.
Zentaur tylko się nie denerwuj :-D mówię za siebie.


30 minut, to nawet film na dobre sie nie zaczal. o ksiazce juz nie wspomne. to tak jakbys poszedl do restauracji i sie zzymal, ze czekasz na danie 15 minut, a powinno byc po minucie jak w mcdonaldzie.

W ksiazce historia jeszcze wolniej sie rozkreca. Czytales powiesc? Wiadomo, to basn, ale bardzo zlozona, z rozbudowanym swiatem, dokladnie okreslonym pod wzgledem historycznym jak i geograficznym. Nie mozna do niego wejsc ot tak, bez zadnego wprowadzenia. Film i tak pedzi dosc szybko z akcja....

A wracajac do powiesci i calego pomyslu, oczywiscie robi wrazenie sama zlozonosci i de facto realizm swiata ktory w sumie jest basniowy, ale najbardziej urzeka mnie pomysl pierscienia, pomysl zla, ktore pokonywane od czasu do czasu na nowo podnosi leb, tak jak zlo, ktorego nie mozemy zwalczyc w samym sobie, zlo, ktore potrafi zawladnac prawie kazdym, Nawet poczciwy Frodo nie dal rady i zawrocil na samym koncu mowiac the ring is mine. Pelno w tej historii odniesien do prawdziwej historii ludzkosci, w ktorej od czasu do czasu zlo budzi sie i dochodzi do wojen. Tolkien co prawda odzegnywal sie od odniesien do wojen 20 wieku, ale skojarzenia pozostaja...

Film - mysle ze jest dobry, jest wyposrodkowaniem miedzy ksiazka a oczekiwaniem zwyklego widza, ktory przyszedl obejrzec ciekawa historie. No ale pewnych rzeczy sie nie da przeskoczyc. Pewne rzeczy trzeba przedstawic, bo swiat Tolkiena jest jak pisalem dosc zlozony.

No chyba ze ktos nie lubi tego typu gatunku, w takiej sytuacji oczywiscie film i ksiazka beda nudzily.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ROTEL → B&W

AVATAR 2010/01/16 23:33 #320189

zentaur napisał: No chyba ze ktos nie lubi tego typu gatunku, w takiej sytuacji oczywiscie film i ksiazka beda nudzily.

Noooo trafiłeś. Czemu nie założysz wątku o tej baśni? myślę że znajdzie się wielu miłośników. Tu chyba się boją odezwać, zresztą wątek traktuje o innej ,,baśni,,

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dystans do życia , ludzi i zero emocji

AVATAR 2010/01/16 23:43 #320191

Należy jeszcze dodać, iż trylogia Władcy Pierścieni w odsłonie reżyserskiej jest lepsza niż w kinowej, choć oczywiście te wersje są odpowienio dłuższe :wink:

Smykus też chciałbym Silmarillion :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Elessar.

AVATAR 2010/01/17 10:41 #320223

Elessar napisał: Należy jeszcze dodać, iż trylogia Władcy Pierścieni w odsłonie reżyserskiej jest lepsza niż w kinowej, choć oczywiście te wersje są oczywiście odpowienio dłuższe


Odpowiednio 40, 50 i 60 minut (tak w przybliżeniu)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

AVATAR 2010/01/17 10:44 #320224

sev napisał: Avatar no widzę że film nawiązuje do niedawnej inwazji na Irak.



Dlaczego akurat Irak? I w którym miejscu nawiązuje?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

AVATAR 2010/01/17 12:10 #320240

smykus napisał: Odpowiednio 40, 50 i 60 minut (tak w przybliżeniu)


Minusem rozszerzonych wydań jest na pewno konieczność przełożenia płyt podczas seansu...Najwięcej wg mnie zyskuje w wersji reżyserskiej Powrót Króla, aczkolwiek oglądania pozostałych w wersjach kinowych równiez sobie nie wyobrażam. U mnie kurzą sie na półce.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

AVATAR 2010/01/17 12:13 #320243

Trzeba poczekać aż oficjalnie wyjdzie w hd

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

AVATAR 2010/01/17 12:27 #320247

Może taka premiera spowoduje u mnie decyzję kupna BD playera :wink:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

AVATAR 2010/01/17 12:36 #320250

smykus napisał: Dlaczego akurat Irak? I w którym miejscu nawiązuje?

Nie widziałeś wiadomości kiedy Irak był ,,na topie,, ?
każdy nawet średnio zainteresowany polityką wie o co właściwie chodziło kiedy amerykanie wkroczyli do Iraku.

www.zgapa.pl/zgapedia/Inwazja_na ... 03%29.html

Nie widziałeś filmu czy jak?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dystans do życia , ludzi i zero emocji
Moderatorzy: Maciej StryjeckimlgbarthredakcjaModerator