HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

AVATAR 2010/01/18 11:42 #320398

@ gallardo
buhahaha ?
niezly argument.

@ Konio
potrafie zrozumiec inny gust ale nie bezkrytyczna slepote.

z drugiej strony historia avatara nie wymaga zadnego gustu.
wymaga mocnego zamkniecia oczu. ja na glupote zamykac oczu nei potrafie i nie bede.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

analog >> digital

AVATAR 2010/01/18 11:47 #320399

I właśnie dlatego nie powinieneś iść na ten film. A obejrzałeś i cegiełkę dołożyłeś do diamentowej wanny Camerona.
Zresztą kontynuując ten wątek nie dajesz odejść w zapomnienie tej produkcji. Robisz więcej reklamy niż ja chwaląc ten film :)
I kto się dał oszukać? ja oglądając coś co mi się podoba czy Ty płacąc za widowisko ,które Cię zniesmaczyło?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

www.weterani.tk
"Problem z cytatami w internecie jest taki, ze ludzie natychmiast wierzą w ich prawdziwość." - Abraham Lincoln
"Nagraj mi ten sam plik na różnych CD-rach, za każdym razem odgadnę, czy włożyłeś CDR sony, verbatim, czy tdk. Za każdym razem." - jędrek z audiostereo

AVATAR 2010/01/18 11:48 #320400

gallardo napisał: Output-sam przeciw wszystkim,buhahaha!

Wszystkim w tym wątku o avatarze i władcy pierścionków...
Jeśli to wszyscy to pogratulować liczebności i przy okazji i ,,dobrego,, gustu kinomana.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dystans do życia , ludzi i zero emocji

AVATAR 2010/01/18 11:52 #320401

Kurde,kolejny sie spina..
Ja chciałbym wiedziec w takim razie czym Wy Panowie sie zachwycacie w tej materii i co na Was wywiera wrażenie,baaardzo prosze o przykłady.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nadaje z Gdyni

AVATAR 2010/01/18 11:57 #320402

Konio napisał: I właśnie dlatego nie powinieneś iść na ten film. A obejrzałeś i cegiełkę dołożyłeś do diamentowej wanny Camerona.
Zresztą kontynuując ten wątek nie dajesz odejść w zapomnienie tej produkcji. Robisz więcej reklamy niż ja chwaląc ten film :)
I kto się dał oszukać? ja oglądając coś co mi się podoba czy Ty płacąc za widowisko ,które Cię zniesmaczyło?


kiepski argument.
nie zwyklem prowadzic dysput na temat filmow ktorych nie widzialem - to chyba normalne. idac do kina spodizewalem sie rozrywki - jak wspomina najjasniej panujacy nam Maciej Stryjecki - ale nie spodziewalem sie ze ktos bedzie ze robil debila w takim stopniu. dlaczego ?

za kazdym razem kiedy idzie sie na bluskbuster
ma sie pojecie ze zobaczy sie nielogicznosc, bo pasuje do scenariusz i trzeba czyms usprawiedliwic efekty. resyrowi jednak trudno uchwycic moment kiedy robi sie z filmu groteska, ale widz widzi to od razu. i to widac w avatarze. pro-ekologiczna oppowiesc i milosci i przynazji i odwadze stala sie parodia wolnego umyslui niewolnikiem sztampy, rezyser okazal sie cwaniakiem serwujacym stary kotlet polany - rowniez starawym - sosem a przed wejsciem glownym stal wlasciciel knajpy i probowal wmawiac ludziom ze ida zezrec wyjatkowy suflet ? a ludzie wychodza i nie poczuli smaku starego miesa i oglaszaja wszem i wobec ze to wybitny suflet ?
no to sie wkurwilem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

analog >> digital

AVATAR 2010/01/18 12:00 #320404

gallardo napisał: Kurde,kolejny sie spina..
Ja chciałbym wiedziec w takim razie czym Wy Panowie sie zachwycacie w tej materii i co na Was wywiera wrażenie,baaardzo prosze o przykłady.


z kina komercyjnego - niebanalny scenariusz i efekty- vide Matrix vol1. terminator, the objective, the moon, disctict 9, lotr, i am legend, 18 days later, dawn of the dead,

z kina ambitnego - wyjatkowy scenariusz i wyjatkowe aktorstwo - zmruz oczy, pi, odyseja kosmiczna, blade runner, northfork, twin peaks,

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

analog >> digital

AVATAR 2010/01/18 12:03 #320405

outpt napisał:

gallardo napisał: Kurde,kolejny sie spina..
Ja chciałbym wiedziec w takim razie czym Wy Panowie sie zachwycacie w tej materii i co na Was wywiera wrażenie,baaardzo prosze o przykłady.


z kina komercyjnego - niebanalny scenariusz i efekty- vide Matrix vol1. terminator, the objective, the moon, disctict 9, lotr, i am legend, 18 days later, dawn of the dead,

z kina ambitnego - wyjatkowy scenariusz i wyjatkowe aktorstwo - zmruz oczy, pi, odyseja kosmiczna, blade runner, northfork, twin peaks,


No wszystki które wymieniłeś zacne,teraz to juz wogóle Cie nie rozumiem :(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nadaje z Gdyni

AVATAR 2010/01/18 12:03 #320406

  • Maciej Stryjecki
  • Maciej Stryjecki Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 4347
Ee tam, outpt, strasznie się zajeżyłeś.
Jest wiele głupszych filmów, które ludzie uważają za dobre. Bo jest dobra zabawa.

Disneya też lubię. Chociaż rzadko chodzę na bajki. Za to bardzo lubię science-fiction i na następne "Gwiezdne Wojny" pójdę choćby na bosaka, nawet gdyby wszyscy trąbili naokoło, że to słabizna.

PS. Nowy "Star Trek" też mi sie podobał. Juz kupiłem na DVD. Pewnie też powiesz, że słaby. I będę szanować Twoją opinię, co jednak nie zmieni tego, że na Blu-rayu pewnie tez kupię.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NadRedaktor

AVATAR 2010/01/18 12:05 #320407

jeden lubi zbierac znaczki drugi wykopuje miny.
problem z bezkrytycznoscia ludzi na ktorej zeruja filmy takie jak avatar.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

analog >> digital

AVATAR 2010/01/18 12:07 #320408

  • Maciej Stryjecki
  • Maciej Stryjecki Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 4347
Z kolei Twin Peaks mnie kompletnie nudzi, dla mnie to trochę więcej niż przeciętny serial, a Odyseja Kosmiczna - mam mieszane uczucia. Uważam ją za najsłabszy film Kubricka, pomijając oczywiście "Oczy szeroko zamknięte", ale to moja prywatna opinia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NadRedaktor

AVATAR 2010/01/18 12:11 #320409

No teraz ja sie kurde spinam ale juz nie moge :oops:
Gdyby Avatar był jedynym lub jednym z 10 jakie obejrzałem w życiu to moze i miałbys racje ale obejrzałem setki i wybitnych i gniotów,ambitnych,płytkich,komercyjnych,niszowych,kultowych i Avatar ROBI WRAŻENIE i tyle!!!
p.s Ale mi czas szybko w pracy mija :lol:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nadaje z Gdyni

AVATAR 2010/01/18 12:12 #320410

  • Maciej Stryjecki
  • Maciej Stryjecki Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 4347
Na pewno dużo wieksze niż "I am Legend". Przynajmniej na mnie też.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NadRedaktor

AVATAR 2010/01/18 12:29 #320411

gallardo napisał: Avatar ROBI WRAŻENIE i tyle!!!
p.s Ale mi czas szybko w pracy mija :lol:


a ja nie napisalem ze nie robi wrazenia.
napisalem ze to wrazenie szybko mija - fakt jest taki ze w polowie filmu juz si enie zwraca uwagina efekciarstwo bo sie duzo dzieje. 3d jest zreszta zmarnowane o czym juz pisalem - jeden las, kilka zwierzatak i poczucie glebi to za malo jak na prawie 3 godziny superprodukcji. mam wrazenie ze cameron oprocz uzycia scenariusza z szuflady z pokoju coreczki mial pomysl na pierwsze pol godziny a potem zapomnial jakie narzedzie ma pod reka.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

analog >> digital

AVATAR 2010/01/18 12:38 #320414

  • Maciej Stryjecki
  • Maciej Stryjecki Avatar
  • Wylogowany
  • Administrator
  • Administrator
  • Posty: 4347
A może własnie 3D jest potraktowane sensownie, jako realistyczne tło i stanowi to doskonały przykład dobrego gustu rezysera?

Wolałbyś, jakby leciały Ci oszczepy prosto w oczy? To idź na "Oszukać przeznaczenie". Tam 3D wykorzystano "jak należy". Są setki przedmiotów lecących prosto na łeb widza. Nie zmarnowano żadnej okazji.

W wiekszości płyt stereofonia to także tylko tło. A kiedyś była moda na "kanał lewy-kanał prawy", jak chociazby w albumach z muzyką elektroniczną z lat 70. Czy to oznacza, że teraz stereo jest "zmarnowane"?

Tak narzekasz na efekciarstwo, a wychodzi na to, że Ci jego było najbardziej brak. To ja juz nie rozumiem...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NadRedaktor

AVATAR 2010/01/18 12:40 #320415

jaki brak.
zarzut zmarnowania dotyczy wszystkich ktorzy pieja nad efektami wlasnie. mi nie jest potrzebne 3d wogole nawet w kinie komercyjnym ale fakt jest taki ze nawet pod wzgledem technicznym potencjal filmu zatrzymal sie na kilku zwierzatkach i kolorkach i niczym wiecej. to po prostu kolejny argument na "nie-wybitnosc" tego filmu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

analog >> digital
Moderatorzy: Maciej StryjeckimlgbarthredakcjaModerator