HFM

artykulylista3

 

McIntosh MC2KW

078 083 Hifi 7 8 2023 013
To, co wyprawiają MC2KW z licznikiem prądu, można określić tylko w jeden sposób: wielkie żarcie. W większości mieszkań w bloku w ogóle nie da się ich używać. Nie chodzi nawet o systematycznie wyskakujące bezpieczniki. Instalacja elektryczna okazuje się często za słaba, by je w ogóle uruchomić.
.


Czytaj więcej...

Rogue Audio Dragon

042 047 Hifi 02 2022 008
Angielskie słowo „rogue” ma dość szerokie zastosowanie, w związku z czym trudno wskazać jego dokładny odpowiednik w języku polskim. „Rogue” to po trosze buntownik, po trosze awanturnik, a przede wszystkim – samotnik, który chadza własnymi drogami i ponad wszystko ceni sobie niezależność. Czyli wypisz, wymaluj – szef Rogue Audio.


Czytaj więcej...

Gryphon Essence Stereo

062 069 Hifi 11 2021 010Pamiętacie jeszcze coś z lekcji historii? Na przykład czasy Kanuta Wielkiego, kiedy to Dania osiągnęła szczyt swojej potęgi? Było to tysiąc lat temu, a ja mam przemożne wrażenie, że właśnie w tych odległych wiekach Gryphon stworzył swój katalog końcówek mocy. I że od tamtej pory nic się w nim nie zmieniło. Aż do dziś.

Czytaj więcej...

Mark Levinson No. 5302

042 045 Hifi 0708 2021 009
Żaden związek nie jest dany raz na zawsze. Dobrą relację najpierw trzeba zbudować, a następnie podtrzymywać. Każda ze stron musi uwzględniać potrzeby i indywidualność drugiej. W innym przypadku na pewno coś nie zagra. Hm… nie zagra?

Spokojnie, audiofilska psychoanaliza to nasza specjalność. Niedawno przedstawialiśmy przedwzmacniacz Mark Levinson No. 5206. Jego partnerem jest końcówka mocy No. 5302.

Czytaj więcej...

Bladelius Loke

056 061 Hifi 06 2021 005Mike Bladelius projektował urządzenia dla tak uznanych firm, jak: Treshold, Pass Labs, Classe Audio czy Ultra Analog. Od 1997 roku pod własnym nazwiskiem oferuje elektronikę z wysokiej półki, głównie wzmacniacze.

Stanowią one trzon katalogu szwedzkiej Bladelius Design Group, a nazwy modeli zaczerpnięto z germańskiej i nordyckiej mitologii. Konstrukcja cennika jest ciekawa, bo zdążyliśmy się już przyzwyczaić do tego, że wzmacniacze zintegrowane kieruje się do mniej zamożnej klienteli, natomiast dzielone – do odbiorców lepiej sytuowanych i najbardziej wymagających. Bladelius tylko częściowo wpisuje się w ten schemat. Owszem, monobloki Loke to szczyt w kategorii końcówek mocy, ale nawet z przedwzmacniaczem Saga nie dorównują ceną zintegrowanemu Odenowi („HFiM” 9/2020), który jak dotąd pozostaje opus magnum Mike’a.


Czytaj więcej...

Cambridge Audio Edge M

046 051042021 001
Mówią, że dobry produkt obroni się sam. A naprawdę dobrego lepiej nie poprawiać. Co jednak ma zrobić firma, która po wprowadzeniu udanych modeli chce iść za ciosem, ale bez ponoszenia kosztów opracowania nowej, jeszcze lepszej serii? No cóż, zamiast coś poprawiać, zawsze można… podwoić.

Przed trzema laty Cambridge Audio uczciło 50. rocznicę działalności prezentacją flagowej serii Edge. Z założenia miała ona wprowadzić firmę w inny wymiar prestiżu. Marka – kojarzona dotąd z rynkiem nisko- i średniobudżetowym – przygotowała urządzenia aspirujące do high-endu.

Czytaj więcej...