fbpx

HFM

artykulylista3

 

Mark Levinson No. 5302

042 045 Hifi 0708 2021 009
Żaden związek nie jest dany raz na zawsze. Dobrą relację najpierw trzeba zbudować, a następnie podtrzymywać. Każda ze stron musi uwzględniać potrzeby i indywidualność drugiej. W innym przypadku na pewno coś nie zagra. Hm… nie zagra?

Spokojnie, audiofilska psychoanaliza to nasza specjalność. Niedawno przedstawialiśmy przedwzmacniacz Mark Levinson No. 5206. Jego partnerem jest końcówka mocy No. 5302.

Bladelius Loke

056 061 Hifi 06 2021 005Mike Bladelius projektował urządzenia dla tak uznanych firm, jak: Treshold, Pass Labs, Classe Audio czy Ultra Analog. Od 1997 roku pod własnym nazwiskiem oferuje elektronikę z wysokiej półki, głównie wzmacniacze.

Stanowią one trzon katalogu szwedzkiej Bladelius Design Group, a nazwy modeli zaczerpnięto z germańskiej i nordyckiej mitologii. Konstrukcja cennika jest ciekawa, bo zdążyliśmy się już przyzwyczaić do tego, że wzmacniacze zintegrowane kieruje się do mniej zamożnej klienteli, natomiast dzielone – do odbiorców lepiej sytuowanych i najbardziej wymagających. Bladelius tylko częściowo wpisuje się w ten schemat. Owszem, monobloki Loke to szczyt w kategorii końcówek mocy, ale nawet z przedwzmacniaczem Saga nie dorównują ceną zintegrowanemu Odenowi („HFiM” 9/2020), który jak dotąd pozostaje opus magnum Mike’a.


Cambridge Audio Edge M

046 051042021 001
Mówią, że dobry produkt obroni się sam. A naprawdę dobrego lepiej nie poprawiać. Co jednak ma zrobić firma, która po wprowadzeniu udanych modeli chce iść za ciosem, ale bez ponoszenia kosztów opracowania nowej, jeszcze lepszej serii? No cóż, zamiast coś poprawiać, zawsze można… podwoić.

Przed trzema laty Cambridge Audio uczciło 50. rocznicę działalności prezentacją flagowej serii Edge. Z założenia miała ona wprowadzić firmę w inny wymiar prestiżu. Marka – kojarzona dotąd z rynkiem nisko- i średniobudżetowym – przygotowała urządzenia aspirujące do high-endu.

McIntosh MC611

064 069 Hifi 001Życie zaczyna się po siedemdziesiątce. Nie wierzycie? To zerknijcie do katalogu McIntosha. Czcigodny nestor audiofilskiego rodu nie tylko nie myśli o emeryturze, ale wciąż się unowocześnia, pręży muskuły i zaskakuje nowościami. Niekiedy nawet w podwójnym wydaniu, tak jak w przypadku monobloków MC611.

PS Audio BHK Signature 300 Mono

056 063 Hifi 001Historia PS Audio rozpoczęła się od współpracy Paula McGowana i Stana Warrena. W 1974 roku panowie opracowali przedwzmacniacz gramofonowy, który w sprzedaży bezpośredniej kosztował 59,95 dolara.

Chord Electronics Étude

038 043 Hifi 001W high-endowych wzmacniaczach znajdziemy różne rozwiązania, różne technologie,  różne wzornictwo. Każdy producent chce przyciągnąć uwagę klientów nie tylko pomysłem na brzmienie, ale też wyglądem i listą technicznych innowacji. Wydaje się jednak, że mimo licznych różnic wszystkie urządzenia tej kategorii łączy jedna uniwersalna cecha: wysoka masa. A im większa, tym lepiej.