HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

COVERY 2010/03/14 20:40 #334596

  • Iro
  • Iro Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

Konio napisał: Bohemian Rhapsody w wersji MUPPETS


:-D

dzięki!
zwierzak - dla mnie "debeściak" ever

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

COVERY 2010/03/16 00:26 #334810

Konio napisał: Bohemian Rhapsody w wersji MUPPETS


Oj to mi było dzisiaj potrzebne :-) Zwierzak wymiata. Ale dobry drummer to podstawa sukcesu

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

COVERY 2010/03/17 11:56 #335016

Jeszcze raz Hey Joe:


Willy DeVille trochę zmienił tekst aby uczynić go bardziej realistycznym. Wiadomo, że broni nie rozdają za darmo więc Joe został najpierw przyuważony z pieniędzmi. Wiadomo też, że bez paszportu nie ma sensu udawać się Mexico way na południe, więc wizyta w biurze w centrum miasta też jest zaplanowana, już po egzekucji zresztą. A poza tym nie ma powodu, żeby tak znaczącemu wydarzeniu nie towarzyszyli mariachi.

A ta wersja koncertowa ma coś z ducha Jozina z bazin


Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

COVERY 2010/03/17 20:19 #335055

Z całym szacunkiem dla wszystkich artystów którzy grają i będą grać Hey Joe, dla mnie numerem jeden było, jest i będzie, to wykonanie:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

COVERY 2010/03/17 22:17 #335062

donmichu napisał: Z całym szacunkiem dla wszystkich artystów którzy grają i będą grać Hey Joe, dla mnie numerem jeden było, jest i będzie, to wykonanie:


Myślałem, że to będzie Heniek a okazało się tylko, że to tylko jego kopia. Wkleiłem tu kilka linków do Hey Joe i chyba żadna wersja nie przypominała hendrixowskiej. I tak trzeba, bo na jego własnym boisku nikt Mistrzowi nie dorównał.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

COVERY 2010/03/17 22:31 #335064

Szukałem Nigela Kennedy'ego grającego Hey Joe a znalazłem taka jego wersję Riders on the Storm:


Wstrząsnąć to raczej mną nie wstrząsnęło ale przynajmniej klimaty sa zupełnie niewrociarskie. I dobrze, bo po co komu kopia skoro jest oryginał. Każdy go zna więc nie będe podawać linku, a zamiast niego kolejna klasycyzująca wersja:


Też jakaś bez jaj ale przynajmniej oryginalna. To zresztą jeszcze dzieci.

A do tego w końcu musiało dojść. Spotkanie Ghost Riders on the Sky z Riders on the Storm:
... re=related

Trochę wymuszone ale przebiegające w przyjacielskiej atmosferze.

Edycja Trochę wbrew temu co powyżej napisałem, The Doors i Riders:
... re=related
Ale to tylko współczesna podróbka, choć z Manzarkiem. Całkiem niezła i nie trzymająca się niewolniczo oryginału.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

COVERY 2010/03/17 23:36 #335067

Słuchałem coverów Hendrixa w wykonaniu Kennedy`ego podczas jego pierwszego występu w Muzycznej Owczarni i powiem szczerze wgniatały w fotel, było już późno Nigel, już po rozmaitych "rozluźniaczach" efekt był niesamowity.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

COVERY 2010/03/18 19:56 #335125

Freeasy napisał: ... Zwierzak wymiata. Ale dobry drummer to podstawa sukcesu


Zwłaszcza tak grający Zwierzak:


Jemu nawet Buddy Rich niestraszny, choć już wydawało się, że poległ:


Ale żeby trzymać się tematu - Wild Thing po zwierzaczemu:


Teraz kolej na ludzi. Floyda wersja While My Guitar Gently Weeps

Ładne.

Znowu Beatlesi spoza kręgu johnowo-paulowego - Octopus Garden:


Na koniec trochę świntuszenia, w dalszym ciagu po beatlesowsku:
... re=related

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

COVERY 2010/03/19 10:07 #335164

Jeszcze raz While My Guitar ... . Po latach ale prawie w oryginalnym składzie: George (jakis nerwowy) i Eric plus jeszcze Ringo. Tego ostatniego wspiera Phil Collins, a Elton John załapał sie tylko na zapowiadanie.
... re=related

Że co, że nie ma Paula? Jak to nie ma:
... re=related
A Slowhand bardziej slow niz zwykle.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

COVERY 2010/04/01 18:38 #336999

Powrócę do Budgie "Braedfan",
kupiłem teściowi CD (debest :) ) włączyłem by posłuchaći wyłączyłem po kilku minutach,
to brzmi jak jak jakiś kabaret a nie kapela rockowa, z tym wokalistą, to na pewno facet?

Stanowczo wolę nowa wersję.

I covery od mnie:
snoop dogg - sad but true

tylko po to by pokazać, że oryginał dużo lepszy, a może po prostu metallica lepsza niż niektórzy myślą?

Limp Bizkit też słabo wypadł, a wydawałoby się, że niektóre kawałki obronią się same, okazuje się że nie :(


Whiskey in the jar

Thin Lizzy -

Metallica -


Lepszy oryginał czy cover?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

COVERY 2010/04/29 19:49 #342236

Co jakiś czas trzeba ten wątek przesunąć do góry. Dziś będzie tylko Mariusz Lubomski. Najsampierw na warstacie lądują Talking Heads - Psychobójca i wszystko jasne. Polski tekst (autorem jest Sławek Wolski) nie jest przekładem oryginału a wariacjami na temat tytułowego słowa. Niestety słaba jakość przeszkadza (to jakiś koncert w Trójce), wolę swoją wersję płytową.
... 1&index=20

Czas na Toma Waitsa. Specjalnie dla mnie nieznana mi wcześniej wersja Underground (tekst: też Sławek Wolski i też bez związku z oryginałem)

Swojego czasu śpiewał to na Festiwalu Piosenki Polskiej (sic) w Opolu. Pewien komunistyczny paputczik oburzył się potem, że jednym z bohaterów tekstu był Ezra Pound, a Lubomski się nie odciął. Ta wersja jest najbardziej waitsowska ze znanych mi.

Zmoknięte psy - chyba też wiadomo jaki jest tytuł oryginału.
lyq3r.wrzuta.pl/audio/3r1eLor0Hw ... kniete_psy

Duet Lubomski-Wolski ma na koncie jedną piosenkę Waitsa, która jest tłumaczeniem oryginału Nie będzie mnie to I'll be gone z płyty"Frank's Wild Years". Krótko i treściwie:
lyq3r.wrzuta.pl/audio/3m7mfeqgmY ... edzie_mnie .

Mowa była o festiwalu w Opolu, to będzie kilka rodzimych hitów. Okularnicy z Anną Marią


Anastazja (P. ale nie z tych qrvóf z ubeckiego nadania)
w854.wrzuta.pl/audio/1Cb01DKzPS4 ... _anastazja
Zwariowany tekst Jonasza Kofty z pseudorosyjskimi wtrętami.

Tę muzykę stworzył Jan Ptaszym Wróblewski a piosenkę wylansował Andrzej Dąbrowski, bardziej wówczas znany jako jazzowy perkusista. Zielono mi
w939.wrzuta.pl/audio/0JgPul1u3Pv/14_zielono_mi

Mariusz Lubomski śpiewał kiedyś z instrumentalną częścią zespołu Republika. Tutaj wykonuje Tak, Tak Obywatela G.C.
... re=related

Na zakończenie dość zaskakujący duet ze Stanisławem Soyką. Kiedy byłem małym chłopcem:


Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

COVERY 2010/05/03 21:49 #342743

a takie Smoke on the Water Panowie znacie? --->


jak dla mnie rewelacja, gdyby to móc w lepszej jakości usłyszeć.

wrócę jeszcze do Vanilla Fudge, bo się gdzieś przewinęli wcześniej, i zgodzę się z Zentaurem bodaj (dobrze mówię?), że w kwestii coverów kupa majstersztyków. Stawiam na Season of the Witch donovanowe:

oryginał:


cover:http://pantagruel.wrzuta.pl/audio/1V6Cg94PHsf/vanilla_fudge-season_of_the_witch

moim zdaniem jeden z takich coverów nieporównywalnie lepszych. Czego np., przy całym uwielbieniu dla twórczości VF, nie powiem o wymienionej wcześniej Eleonorze, tak mi się siakoś wydaje, że numer nie do ruszenia. No i jeszcze Lee Hazlewood i Nancy Sinatra w temacie się pojawili, to i VF trzeba by zarzucić do kompletu:

Some Velvet Morning
w582.wrzuta.pl/audio/7XJClKQNrXG ... et_morning

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

COVERY 2010/05/04 01:49 #342784

OT
Zwierzak rządzi :!: :wink:

Wracając do tematu.
Generalnie nie lubię coverów, ale są wyjątki. Najczęściej przychodzi mi na myśl:

znowu Beatles


i Lone Star

(niestety, z "urwanym" zakończeniem :) )

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Klawo jak cholera!" :)

COVERY 2010/05/04 08:56 #342786

  • Iro
  • Iro Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
warto! (pozycja pierwsza na stronie, ostatnia ich płyta)

www.thebadplus.com/discography.php

klasyczne "jazz trio" + babeczka o ciekawym głosie
(w niektórych momentach lekko przypomina Cassandrę) na wokalu

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

COVERY 2010/05/04 11:10 #342792

Some Velvet Morning



No i 8 bit DSOTM :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckimlgredakcjaModerator