HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

POLITYKA 2011/04/10 15:27 #370651

Adamo_0 napisał: pl.wikipedia.org/wiki/Zen
pl.wikipedia.org/wiki/Enso
To chyba fajna podpucha :lol:


Chyba fajna czy chyba podpucha? Jeżeli to pierwsze, to nie mam zdania, a jeżeli drugie, to autorzy bardzo się postarali, umieszczając podpuchę w tylu miejscach:
www.google.pl/search?sourceid=na ... j%e2%80%9d

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

POLITYKA 2011/04/10 16:24 #370653

Profesor Mirosław Dakowski. Niezwykle ciekawa postać. Wiele zainteresowań i eksperckie podejście do różnych zagadnień. Z nietuzinkowym postrzeganiem świata pana profesora można się zapoznać na jego stronie - www.dakowski.pl/ .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Nothing frightens me more than religion at my door

POLITYKA 2011/04/10 23:48 #370675

Adam Szulc napisał:

Blackie napisał: Oj Horscie, upadasz coraz niżej. Nic Cię nie odróżnia od antypisowców. Stajesz się zwykłym prymitywem wyśmiewającym ludzkie wady, na które ich posiadacz nie ma wpływu.


Czy ktoś przypuszczał, że to akurat Blackie napisze, że antypisowcy to zwykłe prymitywy wyśmiewające ludzkie wady, na które ich posiadacz nie ma wpływu? Ja na pewno nie. Dobrze, że się nie założyłem.

Pozdrawiam


Są na tym świecie rzeczy, które się nawet folizofom nie śniły. A ja nigdy nie twierdziłem, że moje docinki nie są prymitywne. .. Ale ja się lubię dostosować do otoczenia. W tym wypadku do wesołych panów z pis.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czasem wchodzimy w ciemność, by ujrzeć najsłabsze światełka nadziei.

POLITYKA 2011/04/12 16:01 #370731

Adam Szulc napisał: Chyba fajna czy chyba podpucha? Jeżeli to pierwsze, to nie mam zdania, a jeżeli drugie, to autorzy bardzo się postarali, umieszczając podpuchę w tylu miejscach:
www.google.pl/search?sourceid=na ... j%e2%80%9d

Pozdrawiam


Tak czy siak uzycie symbolu zen wskazuje, ze autorom bliska jest
"(...) praktyka medytacyjna zwana zazen (dosł. siedzący zen), której istotą jest poznanie swojej prawdziwej natury, "osiągnięcie" stanu buddy(...)" ;)

A powaznie to nalezy miec nadzieje, ze odpowiedzialne osoby zostana ukarane. Dodam, ze wszystkie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Łaskawe słowo znajdzie łaskawe UCHO ;)

POLITYKA 2011/04/14 09:39 #370839

A tak ogólnie to żyjemy w szczęśliwym kraju. Najważniejszą informacją we wszystkich serwisach jest to, że pewien polityk cytował Herberta z niesłusznych pozycji. Drugą wiadomością dnia jest to, że znana aktorka wolała wystąpić w telewizyjnej imprezie dla wymagających inaczej niż stawić się w swoim miejscu pracy czyli w teatrze. W związku z czym została z tego teatru wyrzucona. Zapowiada się narodowa dyskusja czy słusznie.

Dobrze, że problemem nie jest gigantyczne i stale powiększające się zadłużenie państwa, nacjonalizacja pieniędzy OFE, rosnąca inflacja czy (nie)bezpieczeńsytwo publiczne.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

POLITYKA 2011/04/14 11:17 #370842

Dostałem mailem takie coś (testament Kadafiego, nieudolne tłumaczenie):

W imię Allaha, Dobroczynnego I Litościwego

Przez 40 lat, czy nawet dłużej, już nie pamiętam, robiłem wszystko aby dać ludziom domy, szpitale, szkoły, a gdy byli głodni dawałem im jeść, zamieniłem nawet pustynny rejon Bengazi w kraj rolniczy, przetrzymałem atak tego kowboja Reagana, kiedy zabił on moją adoptowaną córke-sierotę, gdy chciał zabić mnie a zamiast tego zabił to niewinne dziecko. Następnie pomagałem mym braciom i siostrom z Afryki przy pomocy pieniędzy dla Unii Afrykańskiej, robiłem wszystko co mogłem by pomóc ludziom zrozumieć koncept prawdziwej demokracji, gdy Komitety Ludowe zarządzają naszym krajem. Ale to nie było nigdy wystarczające, jak mi mówiono, nawet ludzie którzy mieli już domy z 10 pokojami, z nowymi meblami w ich apartamentach, nigdy nie byli usatysfakcjonowani, gdyż ciągle chcieli więcej i mówili Amerykanom i innym odwiedzającym nasz kraj, że potrzebują „demokracji” i „wolności”. Nie dostrzegali oni, że jest to podcinający gardła system, gdzie największy pies zżera wszystko. Oni byli zachwyceni tymi słowami, nigdy nie zauważając że w Ameryce nie było darmowej służby zdrowia, ani mieszkania za darmo, bezpłatnej edukacji i jedzenia za darmo – za wyjątkiem sytuacji gdy ludzie musieli żebrać i stać w długich kolejkach by dostać talerz zupy. Nie istotne co ja robiłem, to nie było nigdy wystarczające dla niektórych. Jednak dla innych, którzy wiedzieli, że byłem synem (w znaczeniu symbolicznym) Gamala Abder Nassera, jedynego prawdziwego arabskiego oraz muzułmańskiego przywódcy, jakiego mieliśmy od czasów (pogromcy Krzyżowcow) Salah’ a’ Deen (Saladyna), który przejął Kanał Suezki dla swego narodu, tak jak ja zrobiłem to z Libią i w jego ślady starałem się iść, by trzymać mój naród wolnym od kolonialnego panowania – od złodziei, którzy będą nas okradać –

Obecnie jestem obiektem ataku największej siły militarnej jaka kiedykolwiek istniała w historii. Mój mały afrykański syn Obama chce mnie zabić, by zlikwidować wolność mego kraju, zabrać darmowe mieszkania, bezpłatną służbę zdrowia, bezpłatne nauczanie, darmową żywność i zastąpić je złodziejstwem w stylu amerykańskim, zwanym „kapitalizmem”. Jednak my wszyscy w Trzecim Świecie wiemy co to oznacza, to oznacza korporacje rządzące państwami, rządzące światem i cierpienie ludu. Tak że dla mnie nie ma alternatywy, ja muszę być tam gdzie jestem i jeśli Allach zechce, to zginę idąc jego śladem, śladem który zrobił nasz kraj bogatym w ziemię uprawną, w żywność i zdrowie, a nawet zezwolił nam pomagać naszym afrykańskim i arabskim braciom i siostrom pracować razem z nami w libijskiej Jammohouriyah (Republice Mas).

Ja nie chcę umierać, ale jak przyjdzie do tego, by ratować mój lud, wszystkie te tysiące, które są moimi dziećmi, niech tak będzie.

Niech ten testament będzie moim głosem dla świata, że ja stanąłem na drodze krucjaty NATO, że sprzeciwiłem sie okrucieństwu i zdradzie, stanąłem na drodze Zachodowi i jego kolonialnym ambicjom. I trwam tak wraz z mymi afrykańskimi braćmi, mymi prawdziwymi arabskimi przyjaciółmi, jako znak wskazujący światło. Podczas gdy inni budowali zamki, ja mieszkałem w skromnym namiocie, nigdy nie zapomniałem mej młodości w Syrcie, nie rozrzucałem w sposób głupi naszego narodowego bogactwa, i jak Saladyn, nasz wielki muzułmański przywódca, który odzyskał Jeruzalem dla islamu, dbałem bardzo niewiele o siebie…

Na Zachodzie niektórzy nazywają mnie „obłąkanym” i „zwariowanym”, ale oni znając prawdę kontynuują swe kłamstwa, wiedzą że nas kraj jest niezależnym i wolnym, nie w kolonialnym uścisku, widzą że moja wizja, moja droga jest i była jasna dla mego narodu i że będę walczył do ostatniego tchu by nas zachować wolnymi, niech Allach Wszechmogący zachowa nas wiernymi oraz wolnymi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

z Konopi, jak ten głupek, co się wyrwał

POLITYKA 2011/04/14 13:04 #370844

Fr@nz(z ałdiostereło)=Filip

Nasz bezstronny moder z AS na froncie walki ideolo.

Walcz Filipek, walcz- jesteś niezbędny na bliskim wschodzie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

POLITYKA 2011/04/14 14:21 #370845

Pudło.
A Ty jesteś za to chory na bliskim zachodzie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

z Konopi, jak ten głupek, co się wyrwał

POLITYKA 2011/04/14 14:48 #370847

nie jesteś Fr@nz? jesteś

jesteś politykier= łubu dubu
donek klubu

wazeliniarz jak zwykle

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

POLITYKA 2011/04/14 17:45 #370850

Donek? Tfu!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

z Konopi, jak ten głupek, co się wyrwał

POLITYKA 2011/04/15 17:38 #370895

Horst napisał: A dla tutejszych Blackich, emboyów, Krakowiaków- choroszo, dobra myśl, sam poczciwy rozsądek. Plują, a oni "deszczyk pada" mawiają.


Witaj Horst ,
źle mnie zrozumiałeś. Wybacz jeśli moja wypowiedź zabrzmiała ironicznie, ale ja naprawdę lubię Ciebie czytać, i całkowicie popieram co napisałeś. Nie miałem na myśli żadnej ironii, to był dowód sympatii do Ciebie, i Twojego stylu. A wyszła lipa. Sam uważam że to co zrobili ruscy było całkowicie nie fair. Mam nadzieję że teraz mamy jasność. Nie wiem czy dobrze robię dopisując coś wtym wątku celem sprostowania, żeby nie "zaognić" jeszcze bardziej?

Wybacz jeszcze raz mój brak precyzji,
pozdrawiam,
Tomek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

..:: Roksan + B & W ::..

POLITYKA 2011/04/15 22:59 #370914

Adam Szulc napisał: Dobrze, że problemem nie jest gigantyczne i stale powiększające się zadłużenie państwa, nacjonalizacja pieniędzy OFE, rosnąca inflacja czy (nie)bezpieczeńsytwo publiczne.

Pozdrawiam

Jestem pewien, że w naszych warunkach dmuchanie finansowego balona jest niemożliwe do powstrzymania. Od czasu do czasu może udać się lekko popuścić z wentyla, ale trendu długoterminowego to nie zmieni.
Co w tej sytuacji jest lepsze - dmuchać dalej acz ostrożnie, czy na całego, bo "i tak się źle skończy"? ;) Coraz częściej myślę, że jedynym sposobem na socjalistyczna ekonomię jest jak najszybsze doprowadzenie jej do bankructwa. Może więc w najbliższych wyborach z pełną premedytacją poprę kolegów "profesora" Jana Vincenta R.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

POLITYKA 2011/04/17 02:01 #370990

Dmuchanie? Tu jest dmuchanie:



wiadomosci.onet.pl/kraj/prezyden ... omosc.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

z Konopi, jak ten głupek, co się wyrwał

POLITYKA 2011/04/17 02:06 #370991

Wrzućcie sobie ta strone do ulubionych:
stopsyjonizmowi.wordpress.com/

Tak, wiem. Ale najpierw poczytajcie i oceńcie poziom tekstów, posurfujcie i potem dopiero proszę o opinie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

z Konopi, jak ten głupek, co się wyrwał
Ostatnia edycja: przez filip.

POLITYKA 2011/04/17 02:09 #370992

Tu czasami też można cos ciekawego przeczytać, ale poziom nierówny:
foxmulder.blox.pl/html
Jakkolwiek to i tak dziesięć razy lepsze niż TVN24. I poziom lepszy, 24 razy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

z Konopi, jak ten głupek, co się wyrwał
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator