HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

POLITYKA 2005/11/22 11:58 #64329

Dla niektorych wszystko lepsze, niz zagranica. Z tego punktu widzenia Roza Luksemburg milej pachnie, niz jakies holenderskie, kto wie, moze i zydzisko? Z czyjego nadania ta Roza nam zakwitla, to juz mniej wazne, zreszta to przeciez bracia Slowianie. Ale to faktycznie ciekawe, ze historia Philipsa w Polsce komus kojarzy sie z wycofywaniem kapitalu i czymstam, podczas gdy byly tu swietne, nowoczesne zaklady. Inna sprawa, ze miejscowe konstrukcje nie ustepowaly Philipsom i mialy rowniez dobra opinie. Ale moj dziadek o wybuchu wojny dowiedzial sie z radia Philips wlasnie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

POLITYKA 2005/11/22 12:26 #64339

jozwa maryn

Typowy odruch Pawłowa.

Mały smakowity fragment z tej ksiązki na temat wizyty Philipsa w Rosji w celu otworzenia fabryki, w roku 1939.

"W drodze powrotnej spędzilismy kilka dni w Warszawie, co było dla nas uderzającym kohtrastem. Po Moskwie Warszawa wysawała się Paryżem. Ludzie byli dobrze ubrani. Było wiele samochodów na ulicach. Kierowcy tez mieli inne zwyczaje niz ich rosyjscy koledzy, którzy z dużą szybkością obwozili nas pięknymi samochodami Inturista, głośno rycząc klaksonami, kiedy przechodnie uskakiwali w trosce o własne zycie"

I cos o Polsce:

"Wielka radością dla niego [A.Philipsa] powrót Philipsa do Polski, kiedy holenderski koncern wykupił udziały w Polam Piła. "Wmomencie kiedy upadł mur berlinski, natychmiast skontaktowałem się z jednym z zarządzających koncernem i powiedziałem mu - musimy natychmiast jechać do Polski, to nieważne, że ci ludzie jeszcze nie mają pieniędzy. Philips musi tam być od samego początku"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

POLITYKA 2005/11/22 12:27 #64341

phii.. Philips

mam telewizorek i wieżyczkę Philipsa

mam też kolegę, który kiedyś z dużym wdziękiem o tej marce się wyraził:

(BEZ URAZY...)

"TYLKO IDIOCI KUPUJĄ PHILIPSA..." (SKURCZYBYK)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

POLITYKA 2005/11/22 15:19 #64382

jozwa maryn napisał: Dla niektorych wszystko lepsze, niz zagranica. Z tego punktu widzenia Roza Luksemburg milej pachnie, niz jakies holenderskie, kto wie, moze i zydzisko?


Gratuluję czujności, ale akurat tutaj strzał był Panu Bogu w okno. Philips to "moze i zydzisko" (że zostanę przy Twojej poetyce), natomiast Rózia na pewno. Z Polską miała dużo mniej wspólnego niż np. Zbig Brzeziński czy wesoły Romek Polański.

Pozdrawiam,

Adam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

POLITYKA 2005/11/22 15:41 #64386

No prosze, a jednak zaklady po Philipsie jej przypadly do ochrzczenia. Widac bardziej jakos pasowala, bo jej zwiazek z kapitalem z brzydkiego Zachodu byl nikly. U kogo to stalo napisane: "rewolucyjne dwie jamnice"? Juz nie pamietam, ale to Klara Zetkin i R.L. wlasnie byly, biedaczki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

POLITYKA 2005/11/22 20:20 #64450

Polecam doskonaly artykul na temat wielkiej sciemy Kaczynskich !!!
www.rubikkon.pl/NUMERB/po-2211-1111.htm

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

POLITYKA 2005/11/22 20:46 #64456

A gdybym tak napisał o Telefunkenie albo Sony (wiem, wiem ;-) ), to też by się odezwał w obronie swojego pracodawcy jakiś zatrudniony w firmie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

***

POLITYKA 2005/11/22 20:47 #64457

Jak dla mnie, przesada. W koncu ten Kaczynski to teraz moj prezydent, trzeba jakos scierpiec.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

POLITYKA 2005/11/22 21:21 #64471

datman

Nie jestem i nie byłem pracownikiem firmy Philips zarówno w Polsce jak i zagranicą. Czyli pudło. A to, że interesuje się historią tej firmy, jedynej w Europie, która może stawić czoło japonczykom, to inna sprawa. :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

POLITYKA 2005/11/22 21:23 #64472

jozwa maryn napisał: Jak dla mnie, przesada. W koncu ten Kaczynski to teraz moj prezydent, trzeba jakos scierpiec.

Czy przesada to czas pokaze ....
Ten Kaczynski nie bedzie nigdy moim prezydentem .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

POLITYKA 2005/11/22 23:29 #64498

Poniekad nie masz wyboru. Jak nie ty go wybrales, to on ciebie wybral :-) Trzeba teraz trzymac fason, jak to robia w takich razach Amerykanie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

POLITYKA 2005/11/23 00:32 #64504

>jac
OK! Jeśli chodzi o wzmiankowany koncern, to rzeczywiście ma na "sumieniu" wiele wartościowych wynalazków; często sprzymierzają siły z Japończykami w celu lepszej promocji wynalazku i szybszego opanowania rynku. Wycofanie się Philipsa z wydawania płyt dało im wolna ręke w sprawie produkcji i upowszechniania wszelkiej maści nagrywarek.
Jeśli chodzi o nację, to Holendrzy świetnie sprawdzali się w 5PR, jak i w 6PR. Jeśli przyjrzeć się wielu projektom międzynarodowym, działaniom związanym z innowacyjnością, to twierdzę, że przy tak małej nacji są nadreprezentowani. Cóż tradycje mają świetne.
Potraktuj zaczepkę o pracy w rzeczonej firmie jako figurę stylistyczną.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

***

POLITYKA 2005/11/23 07:16 #64510

jacekm napisał: Polecam doskonaly artykul na temat wielkiej sciemy Kaczynskich !!!

A co w nim doskonałego?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

POLITYKA 2005/11/23 08:09 #64517

Datman

Spoko, nie obrażam sie szybko, bo niby naco? To fakt wynalazków maja od groma. No ale Philips ma największe w Europie a może i świecie, prywatne laboratorium badawczo-innowacyjne, oraz włsna wyższą uczelnie, więc...
Polecam Ci wspomnianą książke. Naprawde bardzo ciekawa. Pełna optymizmu, zwłaszcza dla kogos, kto pracuje w branży technicznej lub inżynierskiej, jak się nie chce czasami już pracować dodaje sił. Polecam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

POLITYKA 2005/11/23 16:57 #64630

taram napisał:

jacekm napisał: Polecam doskonaly artykul na temat wielkiej sciemy Kaczynskich !!!

A co w nim doskonałego?

Analiza postepowania blizniakow K.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator