HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

POLITYKA 2005/11/21 10:37 #64036

Wcześniejsze wybory???
fakty.interia.pl/news?inf=688118

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Im mądrzej tym głupiej.
W.Gombrowicz

POLITYKA 2005/11/21 11:25 #64058

:D sondaże....

błecheche...

oczywiście na grupie reprezentatywnej- polska "demokracja"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

POLITYKA 2005/11/21 11:44 #64067

Fakt... no, ale z drugiej strony jest pytanie jak je tym razem interpretować? Czy PiS ma znowu zaniżony wynik? Bo oznaczałoby to możliwość przekorczenia 50% w przyspieszonych wyborach. Czy tym razem "zaniżona" jest Platfroma, a PiS zawyżony? Co w tej chwili jest bardziej "sexy" dla migrującego elektoratu - "oficjalne" (w sondażach)popieranie PiSu czy PO? Bo Samoobrona i SLD mają napewno zanizone wyniki... tak sądzę.

O ile te wyniki są wystarczająco reprezentatywne, to sądzę że przyspieszone wybory będą logiczną i dobrą decyzją. Dobrowadziłoby to do bardziej przejrzystego ukształtowania sceny politycznej na x a daj boże na xx lat do przodu. PiS (i połknięci) w roli CDU a PO (po liftingu i połknięciu reszty) w roli FDP/SPD (z przewagą FDP). I koniec z popaprańcami...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Im mądrzej tym głupiej.
W.Gombrowicz

POLITYKA 2005/11/21 11:57 #64070

Ewentualne przyspieszone wybory będą po wyborach samorządowych czyli po sprawdzeniu "w praniu" jak to naprawdę jest. Problem w tym ze w wyborach bardziej się głosuje na ludzi których znamy niz na partie. Stąd trochę ograniczona wartość informacyjna.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Im mądrzej tym głupiej.
W.Gombrowicz

POLITYKA 2005/11/21 13:13 #64099

"Polityka informacyjna" na temat PiS trwa w najlepsze. "Rzeczpospolita" tradycyjnie stosuje metody bardziej subtelne niż GazWyb. Na pierwszej stronie kłuje w oczy informacją, że 26-letni poseł PiS ma 230-metrowe mieszkanie. Raczej więc stara się oddziaływać na podświadomość czytelników, za to systematycznie. Wybiórcza preferuje metodę (nomen omen) gazrurki, o czym można przeczytać m. in. w ... "Rzeczpospolitej":

"Niemiecki tygodnik "Der Spiegel" podał informację, że PiS przekazało serdeczne pozdrowienia uczestnikom zjazdu europejskich partii prawicy. "Gazeta Wyborcza" powtórzyła tę wiadomość, choć sprawdzenie jej prawdziwości nie było trudne, dodając od siebie, że populistów pozdrowił osobiście premier Kazimierz Marcinkiewicz. Potem okazało się, że organizatorzy zjazdu usiłowali zaprosić do udziału jednego z eurodeputowanych PiS, którego asystentka zakończyła list z odmową rutynowym sformułowaniem grzecznościowym zamiast tradycyjnego: "walcie się" albo "na drzewo", co pozwoliłoby uniknąć afery."

Co ciekawe, autor tych słów - Maciej Rybiński - jest raczej zwolennikiem PO, ale jak widać pewnych granic nie przekracza. Wie, że wcześniej czy później przyszłoby mu za to świecić oczami. Co również dedykuję niektórym osobom z tej listy. Wasze teksty jakiś czas zostaną ku pamięci.

Całość tutaj:
www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wyd ... a_a_8.html

Pozdrawiam,

Adam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

POLITYKA 2005/11/21 13:28 #64106

Robić wybory do skutku. Ciekawe kto ma dojście do obiektywnych, rzeczywistych wyników sondażowych? Św.Piotr?

Ech wybory, to nie tak dawno było, wybory do europarlamentu- frekwencja BYŁA (co było a nie jest nie bierze się już w rejestr) komentowana jak klęska idei tegoż parlamentu (ZSRR miał taki gigantyczny parlament, prezydium ooogromne- jakby druga sala siedząca przed tą pierwszą; "teatr mój widzę ogromny"- wieszcze słowa).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

POLITYKA 2005/11/21 16:07 #64148

Adam Szulc napisał: Co ciekawe, autor tych słów - Maciej Rybiński - jest raczej zwolennikiem PO, ale jak widać pewnych granic nie przekracza. Wie, że wcześniej czy później przyszłoby mu za to świecić oczami. Co również dedykuję niektórym osobom z tej listy. Wasze teksty jakiś czas zostaną ku pamięci...

Rybiński otwarcie przyznał że głosowal na PO, ale nie jest z nikim związany i stara się być bezstronny. Nie zmienia to faktu, że i on czasami popełnia różne błędy (któż ich nie popełnia) wiedziony poczuciem przyzwoitości (tekst o Wałęsie na blogu rybinski.blog.pl/ ).
Kampania Wyborczej to fakt. Tylko nieliczne media starają się zachować obiektywność (Wprost, Newsweek). Bo to co proponuje Trwam, Nasz Dziennik itd to z kolei przegięcie w drugą stronę. Najlepszym dowodem jest tekst Bochwicowej o moherowych beretach w których zarzuca mediom że tak dużo piszą o biciu małych dzieci po to aby rządy Marcinkiewicz kojarzyły się z bitymi dziećmi. Przepraszam, ale dla mnie to nadmiar paranoi.
www.abcnet.com.pl/pl/artykul.php ... 366&token=
Weźcie ręki ostatni numer Newsweeka. Jest spokojnie i bez histerii, ale nie bezkrytycznie. Ja tak na dzień dzisiejszy widzę obiektywną prasę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Im mądrzej tym głupiej.
W.Gombrowicz

POLITYKA 2005/11/21 16:15 #64151

A i jeszcze interpretacja odpowiedzi Śpiewaka na pytanie czy PO nie boi się izolacji, na co odpowiedział że nie bo mamy "TVP, TVN, Wyborczą, media" Co natychmiast przeciwnicy podchwycili jako oświadczenie o tym iż PO kontroluje w/w media. Dla mnie to też paranoja.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Im mądrzej tym głupiej.
W.Gombrowicz

POLITYKA 2005/11/21 17:35 #64167

Nie slyszalem tej wypowiedzi, ale zacytowana brzmi wlasnie tak, niestety. Czy profesor Spiewak zapomnial, jak precyzyjnie wyrazac mysli?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

POLITYKA 2005/11/21 18:35 #64182

Pamietam, "e" juz kiedys deklarowal zrobienie wielu rzeczy za pieniadze. Co robi w tym watku, juz analizowalismy. Coz, kazdy sadzi innych po sobie. Ja tez. Dlatego wlasnie sadze, ze w razie wrogiego najazdu "e" wyciagnalby sluzbowa szable oficerska wzor 1972 i poszedlby jednak lac czerwonego. Poki co jednak, praca zobowiazuje, wiec trzeba co jakis czas wyciagnac cos na Zyda, na Amerykanca, na Niemca. Nawet jesli chodzi o zwykly tygodniczek. Co by dopiero bylo, gdyby wziac sie za polska edycje Scientific American...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

POLITYKA 2005/11/21 20:39 #64215

Wpadł mi w ręce nowy Wprost. Przyjdzie mi chyba odszczekać że jest obiektywny. Narazie przejrzałem tylko tytuły, ale chyba idzie kilka ataków na PiS.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Im mądrzej tym głupiej.
W.Gombrowicz

POLITYKA 2005/11/21 20:42 #64218

jozwa maryn napisał: Nie slyszalem tej wypowiedzi, ale zacytowana brzmi wlasnie tak, niestety. Czy profesor Spiewak zapomnial, jak precyzyjnie wyrazac mysli?

Nie wiem, ale idiotą chyba nie jest i nie podłożyłby się tak? Poza tym tak potocznie się mówi "mamy to, mamy tamto" w sensie że coś takiego (coko;wiek) istnieje w tym kraju.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Im mądrzej tym głupiej.
W.Gombrowicz

POLITYKA 2005/11/22 00:35 #64291

Philips w objętej kryzysem przedwojennej Polsce wypracował model zachowania, który powieli zapewne wiekszość firm z kapitałem zagranicznym, czyli zostaną zamknięte "zamorskie" oddziały a środki przerzuci się do centrali. Trudno się dziwić, bo tylko Polacy potrafią być altruistami, nawet wbrew swojemu interesowi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

***

POLITYKA 2005/11/22 00:40 #64293

Kiedy i ktorzy? W biznesie? Nie sadze.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

POLITYKA 2005/11/22 10:28 #64316

datman

Philips działał w przedwojennej Polsce do 1940r po zarządem holenderskim. Jeszcze w 1937 został otworzony nowy zakład radioodbiorników.
1922 - otwarcie pierwszego zakładu ( pierwszy zagraniczny zakład Philipsa na świecie)
1923 - otwarcie drugiej fabryki
1927 - produkcja lamp radiowych w PL
1930 - rozpoczęcie sprzedarzy aparatów rtg w PL - nowa firma w PL
1930 - nowy zakład lamp i żarówek

juz w pażdzierniku 1945 Philips planuje rozpoczęcie produkcji, niedopuszczają do tego komuniści poprzez nacjonalizacje. Na ruinach zakładów Philpsa zostają otwarte zakłady Róży Luksemburg.

Gdzie ty tu widzisz zamykanie zagranicznych fabryk ?????

Polecam książke "45 lat z Philipsem" F. Philipsa; co nieco się dowiesz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator