HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Re:Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2023/10/27 21:50 #452303

No ona się robi już dość znana na świecie. Napisała i nagrała ścieżkę do "The lost flowers of Alice Heart", który właśnie leci na Prime i jest dość wysoko oceniany...zdaje się na 7,8. Zresztą faktycznie jest niezły i właśnie kończę go oglądać.
Jakiś rok temu miała też swoja sesję na kanale video KEXP, co polakom zdarza się raczej rzadko ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez PWA.

Re:Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2023/10/27 21:58 #452304

Oglądałem to na KEXP. Świetna muzyka i fajny wywiad.

edyta: doklejam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Re:Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2023/10/27 23:00 #452305

U mnie teraz Dream Theater.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2023/11/06 11:36 #452328

Ałdioszoł, Ałdioszoł i po ałdioszole. Nie było mnie tym razem to też nie miałem okazji chłonąć audiofilskiej muzyki w oparach luksusu, zatem postanowiłem zrobić sobie prywatny przegląd audiofilskiej muzycznej nudy i blichtru. Co było grane? Program obowiązkowy czyli "Łoters", "Strejsi" (ja tam ich akurat lubię), był obowiązkowo też Chris Jones i jego tyleż spektakularna co nudna (również w warstwie lirycznej) "HUUMMMAA" i niewiedzić czemu, uważany za porządny audiofilski band Daft Punk i ich "Loose your self to dance", a to z racji baaaasuuu na początku nagrania. Dla nie obeznanych, obecnie Daft Punk gra miłe pitu pitu sprawdzające się głównie w knajpkach i od jakiegoś czasu podczas prezentacji sprzętu. Jeśli ktoś zechciałby zażyć prawdziwego Daft Punk to musiał by sięgnąć po bardzo nieaudiofilską "Homework" która jest, a raczej nie jest komercyjną papką.

Co poza tym? Był Oxygen, był Bieliński, było też znienawidzone "Angel" Massive Attack z basem który uruchamia co luźniejsze dekoracje w pokoju. Ominąłem śpiewające panie (wybacz Dajana) bo jest jakiś poziom tolerancji na audiofilski cukier. Reprezentacja samplerów raczej skromna bo i nie mam za wiele co upatruję jako nobilitację ;). I tak płynnie przeszedłem do rzeczy normalniejszych, przynajmniej dla mnie - Aphex, Squarepusher, FSOL, Amon, Orb, Autechre ...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Re:Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2023/11/09 14:33 #452337

Fanem Free Cooperation jestem od dziecka (tzn. od czasu gdy ten zespół był dzieckiem czyli od połowy lat 80-tych), a Convergence uważam za jeden z najbardziej udanych utworów polskiego jazzu przynajmniej dekady. Słuchałem go na żywo i mam w dwóch wersjach studyjnych.

Wersja winylowa jest bardziej spontaniczna:

a wydana dopiero po latach na CD brzmi bardziej po mieszczańsku (a nawet poznańsku) i audiofilsko, ale kołysze tak samo:

W tej wersji przez początkowy chaos przebił się cytacik z "Błękitnej Rapsodii", choć chyba bardziej adekwatny byłby z "Bolera" Ravela ze względu na powracający, uwodzicielski motyw. Z kolei końcówka przypomina Branforda Marsalisa z Englishman in New York. Zresztą w wersji winylowej też ale trochę mniej, za to trochę bardziej zaleciało Studiem Jazzowym Polskiego Radia.

Odgłosy paszczą wydaje ś.p. Piotr Bikont, poźniejszy recenzent kulinarny gazety ... no, mniejsza z tym jakiej. Tekst napisał (ale nie dla FC tylko z potrzeby ducha) Adolph Friedrich Reinhardt

Po latach orkiestra skrzyknęła się znowu w składzie zbliżonym do oryginalnego. Początkowo nie byłem zachwycony (chaos się pogłębił, a ja w międzyczasie stałem się bardziej uporządkowany, Bikont czyta z kartki mniej władczym głosem) ale i tak żałuję, że mnie tam (czyli w krakowskim Piecu) nie było.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Adam Szulc.

Re:Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2023/11/12 09:07 #452348

Tak kiedyś grało się jazz w Polsce:
cyfrowa.tvp.pl/video/muzyka,wlodzimierz-nahorny,59690981

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2023/11/29 20:27 #452365

Daaawno nie słuchałem nic od pani Bjork. Zatrzymałem się w okolicach roku 2001 i albumu Vespertine ... i bardzo dobrze bo jak słucham co się dalej dzieje na albumach to odechciewa mi się brnięcia w kolejne. Kuriozum rozczarowania osiągnąłem (jak na razie) przy albumie Drawing Restraint 9. Omijać ! Ogólnie mam taka obserwację, że w momencie kiedy jej kariera nabrała rozpędu i osiągnęła poziom apogeum, dziewczyna pomyślała, że zacznie komponować sama, czego efekty słychać już bardzo silnie na starym już nieco Vespertine (2001r) i obecnie efekty są zwyczajnie dziwaczne, często mało przyswajalne, a artyzm wyjebało na poziom absurdu, jak kola do której wrzucono mentosa i w konsekwencji nie mamy ani mentosa, ani koli, ani przyjemności ze słuchania.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2023/12/01 17:34 #452367

Joe Bonamassa, se słucham, dawno go nie słuchałem,
przypomniałem sobie o nim bo Rick Beato zrobił z nim wywiad:

warto obejrzeć, dużó o muzyce, dźwieku, pierwszy raz słyszałem by ktoś opowiadał o niektóych sprawach, jak np. nie przesadzić z natężeniem ilośći i wysokości dżwieków by publiczność miała szanse cieszyć się muzyką przez cały koncert.

jest też wtroącenie o śłuchaniu muzyki na zestawach dużo droższych niż to na czym jest robiona w studio.
o improwizaji solówek,


Rick ma kilka bardzo fajnych wywiadów na swoim kanale, Kirk Hammett i Yngwie Malmsteen też ciekawie opowidali, o pasji do muzyki, o planach, o improwizacji....

a ja co jakiś wywiad obejrzę to zaraz przypominam sobie, ze dawno nie słuchałem .....

Niestety po angielsku rozmaiwają, nie wiem czy youtube potrafi to na polski jak ktoś nie bangla....

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2023/12/02 10:27 #452373

Można w opcjach na dole okienka zaznaczyć "angielski wygenerowany automatycznie" czyli automat robi napisy z tego co słychać, a zaraz obok mamy "przetłumacz" i lista języków o których nawet nie wiedzieliśmy, że istnieją. Działa czasem kulawo jeśli chodzi o jakieś nazwy własne albo słowa stosowane w innych branżach tudzież wady wymowy i egzotyczne akcenty, ale ogólnie jak ktoś nie "spika" to zrozumie prawie wszystko, a co nie zrozumie to se dopowie ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2023/12/19 17:03 #452396



Czy też słyszycie nieco inną wersje tekstu w refrenie ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2023/12/23 15:40 #452398

W zalewie kolęd, pastorałek i wyświechtanych "chrismasowych" przebojów proponuję muzykę fajną, lekką, niebanalną, świetnie sprawdzającą się podczas popijania zimowej wersji herbatki (ale bez voltów), obserwowania zacinającego za oknem śniegu oraz sikorek i bogatek licznie odwiedzających karmnik za oknem w nadziei, że dosypałem słonecznika, pestek dyni i ziarnek lnu.


Ależ to jest fajna płyta.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2023/12/24 03:35 #452400

Troszeczkę wsiąkłem w ELO. W sumie znam ich od mojego zarania dziejów, ale nie przeszkadza to odkrywać na nowo takie perełki. Teledysk oczywiście nieoryginalny, ale ta mieszanka filmu "Passengers", ich koncertu i jeszcze jakiegoś filmu nawet pasuje.



To nieco "uturbiona" wersja z podrasowaną perkusją. W oryginale trochę brakuje mi wyraźniejszej stopy, tu mam jej w sam raz i tym samym kawałek ląduje na samochodowej składance bo pasuje idealnie i tylko żal, że taki krótki, bo fraza ze zwrotki mogła by trwać i trwać. Qrła, jakżesz to jest genialnie skomponowane, prosto, płynnie i swobodnie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2023/12/24 09:06 #452401

W zalewie kolęd, pastorałek i wyświechtanych "chrismasowych" przebojów

A gdzie można usłyszeć kolędy i pastorałki? Nie żebym jakoś intensywnie szukał ale w tym roku chyba nie udało mi się to ani razu. Natomiast przegrałem walkę z Last Christmas - do wczoraj skutecznie chroniłem się ale niestety dopadło mnie w saunie podczas, że użyję staropolszczyzny, aufgussu. Z powodu krismasowych przebojów musiałem odłączyć się od ulubionego RMF Classic. Gdzie zresztą muzyki klasycznej jest jak na lekarstwo, dlatego obsługuje się sam:



(dwie ostatnie symfonie Wolfganga Bogumiła; XL jest jeszcze mozartowska, "Jowiszowa" już beethovenowata)

sikorek i bogatek licznie odwiedzających karmnik za oknem w nadziei, że dosypałem słonecznika, pestek dyni i ziarnek lnu.


Wystawiłem kiedyś nasiona lnu z gęsim smalcem. Przez kilka dni przyszła jedna czy dwie, chyba przez grzeczność. Od tego czasu mam te specjały tylko dla siebie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2023/12/24 10:58 #452402

Kolędy zdarzają się wcale nie rzadko w radiu Złote Przeboje, w sensie od jakiegoś tygodnia, dwóch. Koleżanki w pracy z pokoju obok mają to ustawione w radioodbiorniku (ktoś używa jeszcze tego słowa? Wydaje mi się nieco staroświeckie) i co nieco słyszę.

Co do sikorek to u mnie (Nowa Huta) jest ich pełno, ale też i huta jest wręcz zalesiona wielkim i dorodnym drzewostanem, stąd liczna obecność rozmaitych ptaków jak te już wspomniane i np. zielone dzięcioły, sójki, bardzo ładne szpaki i sporo innych, które tylko słychać. Oczywiście jest też sporo typowo miejskich jak sroki (trzeba przyznać, że to też ładny ptak), gawrony, kawki i gołębie (zwykłe, grzywacze i sierpówki), a ostatnio wypatrzony został kwiczoł i gile. Od jakiegoś czasu dzika zwierzyna pcha się do miasta i oprócz dzików regularnie już odwiedzających prawie cały Kraków, spotkać spokojnie można lisa (był kiedyś wypatrzony nawet na Wawelu) sarny czy zające, a coś takiego jak jeże czy wiewiórki to zupełnie powszedni widok, nawet na balkonie na dowolnym piętrze bo taki "wewiór" potrafi wspinać się po narożnikach bloków :woohoo: więc wystarczy zostawić kilka orzechów i na bank któraś do nas zawita.

edyta: do listy mogę dopisać jeszcze kowaliki. Parka właśnie była się poczęstować.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2023/12/27 14:52 #452404

Przyjemnie jest cofać się w rozwoju. A przynajmniej bardziej ekonomicznie - od co najmniej roku nie kupiłem żadnej nowości (bo skąd je brać), a starości starczy na długo. Zatem w odtwarzaczu pracuje krążek ze wspólną muzyką Stana Getza i Jimmiego Rowlesa. Ten drugi to pianista (grał jeszcze z m. in. Billie Holliday) i wokalista w stylu Nata Króla Cole, choć chrypy chyba nie musiał wspomagać wielkimi ilościami cygaretów.

Próbka:


Gdyby duet wydał się komuś nazbyt ascetyczny (a bywa i Rowles solo), to czasami dołącza do niego duet Buster Williams i Elvin Jones:

a raz nawet Jon Hendrix z familią i panna Getzówna:


Wydanie japońskie (pochwalę się) brzmi jak wydanie japońskie, a ze względu na tekturową okładkę zajmuje mało miejsca na półce. Same zalety.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckimlgredakcjaModerator