HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Re:Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2022/04/03 13:44 #451296

J.Tull jak najbardziej koncertuje i nawet niebawem będzie u nas
jethrotull.com/tour-dates/
Niestety bilety nieco drogie, bo bez 3 stówek w Wa-wie się nie obejdzie. Ostatnio byłem na ich koncercie w 2009, w Kongresowej (na marginesie, jak długo można ją remontować??? To już 8 rok mija, a sowieci cały PKIN postawili w 3 lata!). Wtedy z "klasycznego" składu (poza Andersonem) pozostał już tylko Martin Barre...teraz już tylko Anderson
.

Niestety ktoś łapki mocno niestabilne miał
Co do Genesis, to skończyła się pewna epoka... pod koniec zeszłego roku skończyłem kompletowanie winyli do Abacab włącznie, które jeszcze od biedy "trawię".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez PWA.

Re:Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2022/04/08 18:40 #451318

A tu sobie ni z gruchy, ni z pietruchy Floyd'zi taki oto nowy kawałek nagrali po 28 latach...bez Watersa, bo ten stwierdził, że nie będzie brał udziału w "propagandzie demonizowania Rosji"...taaa

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2022/04/18 19:56 #451336

Wzięło mnie na starocie - składanka The Unforgettable Erroll Garner, którą swego czasu zgrałem na kasetkę z podwójnego winyla.

Mała próbka


I pokaz umiejętności "na żywca"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2022/05/21 23:03 #451421

Na początku lutego wydali swoją drugą płytę, z której jest ten kawałek. Młodzież atakuje dość ostro, bo tegorocznym albumem na dzień dobry znaleźli się na 3 miejscu UK Album Chart. W sumie nagrali 2 płyty, ale pierwsza, to jeszcze poszukiwanie. Na drugiej już słychać kształtowanie się własnego stylu. W niektórych kawałkach, szczególnie w partiach skrzypiec i saksofonu słychać wpływ minimalistów, a w szczególności Nymana... druga część załączonego utworu. W kwestii budowy kompozycji czasem można mieć wrażenie, że spory wpływ mógł mieć na nich Arcade Fire. Polecam, bo płyta niebanalne...jak dla mnie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2022/05/21 23:41 #451422

Jak mowa o Arcade Fire, to właśnie ukazał się ich 6 album zatytułowany "WE". Moim zdaniem najlepszy od czasów "Suburbs". Poprzednie dwa, czyli "Reflektor" i "Everything Now" jakoś mi tyłka nie urywały.
W tym kawałku w drugim głosie Peter Gabriel

A tutaj z konferencji prasowej ESO... akustycznie i tylko małżeństwo ;-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2022/05/24 20:46 #451440

John Zorn za chamstwo i antypolski szowinizm otrzymał ode mnie wyrok 5 lat bez zawiasów (płyty) i dożywocie z możliwością ubiegania się o wcześniejsze zwolnienie (koncerty). 5 lat minęło, choć nie jak jeden dzień i wyciągnąłem z szafy Masady "Live in Jerusalem".
en.wikipedia.org/wiki/Live_in_Jerusalem_1994
To jednak kawał nie tylko chama ale i muzyka a zespół, że palce lizać (i obgryzać). Wprawdzie od czasu do czasu mam wrażenie, że gdzieś już to już słyszałem ale zupełnie mi to nie przeszkadza.

PS Kiedy płyty Johna Z. odbywały zasłużoną karę wybrałem się na Masadę per pedes. Główna trudność to zmuszanie idących całą ławą bachorów pod opieką pana z Uzi za pazuchą do zrobienia przejścia starszemu wędrowcowi z północy.
www.stoplusjednicka.cz/pevnost-masada-nedobytne-orli-hnizdo

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2022/07/28 11:40 #451576

Iro - to jest ten album o którym mówiłem.
www.youtube.com/results?search_query=Air...r%2C+catherine+king+

I jeszcze próbka bardziej operowego śpiewania.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez John 1.5 V.

Re:Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2022/08/13 17:21 #451607

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2022/09/06 19:17 #451655

Wpadł mi w łapki koncertowy album Tubis Trio "live in Luxemourg". Album już nieco przykurzony bo z 2008 roku, ale ... jaki fajny. Nie znałem grupy, gdzieś mi umknęli, zresztą mam wrażenie, że od dobrych 10-15 lat mamy istny wysyp nowych polskich grup i trzeba by "siedzieć" wyłącznie w tym temacie, żeby wyłapać wszystkie.
Tak czy inaczej, na koncercie grają składnie, w punkt i nie przeszkadzają sobie mimo tego, że w koncercie brał udział gość - wiolonczelista André Mergenthaler aczkolwiek tylko w 15-to minutowym improwizowanym "Napięcie/Anxiety".

Próbka i chyba więcej fragmentów z tego koncertu nie ma.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2022/09/08 11:04 #451660

Daft Punk - Tron z 2003r

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2022/10/07 13:31 #451694



Nie wiadomo co bardziej podziwiać: wyczucie rytmu (jaki by on nie był) panny Doroty czy jej walory cielesne .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2022/10/08 17:57 #451695

Napisz lepiej czego nie wpisywać w wyszukiwarkę :evil:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2022/10/09 09:23 #451696

woow,
nie wiem, ale nie wydaje mi się, ze to było na poważnie, to niby jakiś żart muzyczny ma być czy coś czegoś po prostu nie ogarniam, bo ja tego nie ograniam
Dorota Masłowska jest w to uwikłana, więc to róznie może z tym być, a może .... ale nie, to nie może być na poważnie, a jeśli jest to ja jestem z innej bajki

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2022/10/16 19:28 #451708

Jakiś czas temu wrzuciłem post o nowej płycie New Country, Black Road. Teraz zaś kolejny zespół "młodego pokolenia" brytyjskiej muzyki...zresztą na stopie przyjacielskiej powiązany z NCBR. Mnie ich ostatnia płytka "Hellfire" zauroczyła.
Poniżej występ na antenie KEXP. Trzeci kawałek "Sugar/Tzu" pochodzi właśnie z Hellfire wydanej w lipcu 2022.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez PWA.

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2022/10/23 14:07 #451713

Fajny temat, więc i ja dorzucę coś od siebie. Gust muzyczny mam dość pojemny... rock, metal, jazz, muzyka klasyczna. Dzisiaj u mnie tak...




I dla odmiany Carmignola / Marcon z fenomenalnym (moim zdaniem) wykonaniem Vivaldiego.



:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckimlgredakcjaModerator