HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2022/11/07 11:35 #451772

Ledwo zdążyłem kupić ostatni moim zdaniem album Skalpela, a tymczasem wyszedł kolejny - "Origins".
Na pierwsze wrażenie można na pewno zauważyć, ze granie odbiegło od nu-jazzowego z początkowych lat twórczości. Kawałki są rozstrzelone stylistycznie, ale ogólnie dobrze się tego słucha. Muzyka kipi pomysłami i mam wrażenie że czerpie z wielu dekad jednocześnie.



Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2022/11/12 10:35 #451790

Nieznane (mi) wcześniej nagrania Krzysztofa Komedy z Pragi (czeskiej) z 1964 r. W kwintecie teoretycznie drugi garnitur (ze składu z "Astigmatic" tylko Tomasz Stańko, Roman Dyląg też nieobecny), a od pierwszych dźwięków wbija w fotel. Michał Urbaniak w rewelacyjnej formie:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Adam Szulc.

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2022/11/21 21:58 #451799

Trafiłem jakieś ileś miesięcy temu i potem zapomniałem, Kilka dni temu sobie przypomniałem i teraz słucham w kółko jak tylko mogę. Mowa o zjawisku w polskiej scenie muzyki tanecznej pod nazwą The Very Polish Cut-Outs. Sznurków nie wklejam bo jest tego pełno na YT, BandCamp, SoundCloud, Spotify i pierun wie gdzie jeszcze. Kto jest przerabiany? Wszyscy, E.Bem, Z.Sośnicka, Zaucha, stare Kombi, Budka i nawet tacy co prawie nikt o nich nie pamięta.

Czy fajne? Tak, choć może nie wszystkie "kowery" są wybitnie udane, ale ogólnie bardzo spoko, jako muzak do knajpki, na niedzielnie niec-nierobienie, do pracy, samochodu, biegania, na domówkę. Dla wszystkich lubiących House-owe gibanie.

Aaa dobra, wkleję jedno, choć tu bardziej Technowato niż Housowo.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2022/11/21 22:54 #451801

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2022/11/30 09:40 #451814

W związku z tym, że powietrze może i jest chłodne, ale za to mgliste.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2023/01/27 17:53 #451931

Nasi forumowicze postanowili zacząć trzymać rękę na pulsie i postanowili sprawdzić czego teraz się słucha. I nie zadowalają się jakimiś tam nominowanymi do nagrody w byle jakiej kategorii - musi być fryderykowy artysta roku. Jeżeli do tego zwycięzca w kategorii "piosenka poetycka", to nie ma wuja we wsi, trzeba się zachwycać i już:

Niestety pierwsze podejście do zachwytu przegrałem. Zaczekam aż będą przymusowo wszczepiać mikroczipy, a w nich zminiaturyzowany i zaprogramowany na słuszne tonacje kobyszczę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Adam Szulc.

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2023/02/01 13:14 #451944

Zmarł Leonard Pietraszak, aktor głównie teatralny ale powszechnie zapamiętany został chyba przede wszystkim jako pułkownik Dowgird i Gustaw Kramer. Kiedyś usłyszałem go śpiewającego Диалог у телевизора Włodzimierza Wysockiego i spodobało mi się, a teraz po latach spodobało się jeszcze bardziej:


Z jednej strony w tłumaczeniu (chyba Wojciecha Młynarskiego) umknęło kilka smaczków ("A kto pisał na mnie donosy do pracy? Nie ty? Sam przecież czytałem."), z drugiej znana mi wersja oryginalna kończy się na "nie piję sam" czyli tutaj ok. 3'45".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2023/02/03 14:46 #451945

Czasy nerwowe, więc trzeba szukać różnych sposobów relaksowania się, zwłaszcza przed snem. Prochy nie wchodzą w rachubę, melisa czy mięta już prędzej ale wypicie całego kubka przed snem prawie na pewno spowoduje przerwanie snu w środku nocy (z drugiej strony, bardzo dobrze, że przerywa). Pozostają metody terapii dźwiękiem.

Włączyłem sobie to na noc:

Spało się świetnie, a wcześniej zdarzało mi się obudzić między około godziny 4 i już nie zasnąć (albo zasnąć po paru godzinach, jeżeli akurat mnie było stać).

Co nie zabije, to wzmocni. Próbuję tego:

i tego:


Na razie z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że nie zabiło. W każdym razie nie od razu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Adam Szulc.

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2023/02/26 01:07 #451985

Dokładnie w tym momencie kręci się u mnie płyta ulubionego wirtuoza gitary czyli Kiko Loureiro. Polecam, tytuł: "Open Source".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2023/03/05 12:28 #452001

Po wysłuchaniu kilku płyt Wayne'a Shortera sięgnąłem, na zasadzie luźnych skojarzeń, po dwie najlepsze Andrzeja Trzaskowskiego. Skojarzenia okazały się nie takie luźne, a sextet z Tedem Cursonem zachwyca coraz bardziej. Próbka:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2023/03/12 22:40 #452009

U mnie teraz Dream Theater - "A View from the Top of the World". Kawał porządnego progresywnego rocka, świetna płyta.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2023/03/15 22:13 #452012

Elektronika made in Poland w retro stylu. Występuje też na winylu.
przemyslawrudz.bandcamp.com/album/daydreamer-nightwalker

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2023/04/25 04:12 #452068

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2023/04/27 17:34 #452070

a ja nie słucham nowej płyty metallica,
bo nie,
bo za długie, ciągnace się utwory, przynudzają i całość zmierza donikąd, fajne sa tylko fragmenty, to dalej gra jak meta.. ale jakaś taka ze stron b singlii
albo ja się zmieniłem przez ten czas od czarnego albumu

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Re:Czego sluchają aktualnie nasi forumowicze? 2023/04/27 19:19 #452071

Metallica od "St. Anger" to kompletny szajs. Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść... Jak np. Rush.

Judas Priest też kiedyś świetna kapela, ale było i się zmyło.

A dla odprężenia, stary Saxon ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Rob Roy.
Moderatorzy: Maciej StryjeckimlgredakcjaModerator