HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Co nowego na półce 2008/08/29 01:35 #260865

miałem napisać coś więcej o "continuo: więc pisze...


a że jestem już po kilku głębszych.. to nię będę barwił słów niepotrzebnymi "ą/ę"

kawałek 1 "NU NU"
1:51 sekund po zwiastującym "tłuste czasy" fortepianie wchodzi kontrabas...

ale nie jest to zwykły kontrabas... to instrument który czyni tą płytę genialną... :lol:

utwór nr 6 "emotional storm"
1:18 sekund - wchodzi motyw przewodni - oczywiście kontrabas , który sprawia że ta płytę ustawiamy w najwidoczniejszym dla nas miejscu".. Kawałek z łamanym rytmem.. od żywego po wolny ale arcy pewny wręcz "chojracki" rytm i ton takk.... ten typ to avishai cohen
:lol:


nie jestem dobry w pisaniu.. ale te dwa kawałki sprawiają że każdy sprzęt , każde kolumy , i każde ucho da to na maxa :wink:



żeby nie było tak słodko... najsłabszym elementem tej płyty/kolektywu.. są niestey bębny...."

żeby was dodatkowo zmotywować do zakupu tego cd podpowiem -> patrzcie na mój nik "kontrabass" słyszałem ich naprawdę wiele - ale taki jak ten spotyka się raz na sto płyt :lol:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

..
Ostatnia edycja: przez kontrabass.

Co nowego na półce 2008/09/04 21:09 #262106

Znowu SAXON

Tym razem pierwsza płyta SAXON
www.saxon747.com/en/is/main-band ... axon-1979/

Słuchając tej płyty czuje się klimat tamtego czasu. Rok 1979 muzyka rockowa rosła w siłę. Nagrania nie zbyt dobrze zrealizowane technicznie.
Utwory energiczne.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dystans do życia , ludzi i zero emocji

Co nowego na półce 2008/09/05 17:45 #262247

U mnie w tym miesiącu na półce zagościły:):

- Ronnie Earl - Healing Time (TelarcCD-83490)
- Candy Dulfer - Candy Store (Heads UP - HUCD3131)
- Incognito - Tales from the beach (Heads UP - HUCD3141)
- Al Di Meola - Consequence Of Chaos (Telarc SACD-63649)

Pozdrawiam:)!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NAD C355BEE + CA 540 C V2 + KEF iQ3 + Tara Labs Prism 300 A + Qed Silver Anniversary XT

Co nowego na półce 2008/09/06 07:37 #262325

Dostalem przedpremierowo bardzo interesującą pozycję. Czegos takiego brakowalo mi. Polscy milosnicy bluesa i wykonawcy bluesowi zaluzyli na taki prezent
Sporo aktualnego materialu, historycznych ciekawostek i nagran dotad nie publikowanych.
Premiera 16 wrzesnia a koncert premierowy w tym dniu w warszawskich Hybrydach. szczegoly: www.blues.waw.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co nowego na półce 2008/09/07 12:42 #262473

Koniec muzycznej drogi Esbjorna Swenssona "Leucocyte" - płyta niezwykła.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tous les matins du monde

Co nowego na półce 2008/09/07 16:48 #262498

Krzynio
Możesz napisać parę słów o niezwykłości tej płyty (wiadomo, że ostatniej w tym składzie...)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Exposure (mod.) & Musical Fidelity & Gustard (mod.) & Singxer (mod.) & HQ Player (Signalyst) & Denon (avr) & Avance Dana & Wharfedale & MF608 (mod.) & Sennheiser & Nemesis Audio Project & Albedo & Sonus Oliva & Audioquest & Cordial & WireWorld & iFi & Tomanek (Tap) &...

Co nowego na półce 2008/09/07 17:40 #262501

Dlaczego płyta niezwykła? No cóż takie miałem skojarzenie po pierwszym przesłuchaniu. Myślę, że EST tą płytą przenieśli pojęcie jazzowego tria w nowy obszar, po raz kolejny wytyczają nową ścieżkę. Ich granie jest jeszcze bardziej energetyczne niż na Viaticum, wręcz ocierające się o heavy metal, czy punk. Zarazem wszystko to podszyte jest cudowną melodią. Szkoda tylko, że Esbiorn Svensson nie rozwinie już dalej swojej koncepcji muzycznej, a po to tej płycie widać, że potencjał miał ogromny.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tous les matins du monde

Co nowego na półce 2008/09/08 09:17 #262567

Czyli domyślam się, że Leucocyte jest bliższa/kontynuacją Tuesday Wonderland...no cóż posłuchamy, zobaczymy.
Dzięki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Exposure (mod.) & Musical Fidelity & Gustard (mod.) & Singxer (mod.) & HQ Player (Signalyst) & Denon (avr) & Avance Dana & Wharfedale & MF608 (mod.) & Sennheiser & Nemesis Audio Project & Albedo & Sonus Oliva & Audioquest & Cordial & WireWorld & iFi & Tomanek (Tap) &...

Co nowego na półce 2008/09/10 18:20 #262907

Cez@ry napisał: Czyli domyślam się, że Leucocyte jest bliższa/kontynuacją Tuesday Wonderland...no cóż posłuchamy, zobaczymy.
Dzięki.


Dla mnie nie,dla mnie ta płyta brzmi tak jak by Svensson wiedział co się "święci"Dużo tam drivu, ale podszytego jakąś melancholią .Ja to tak odbieram.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Gramofon:SME,Ramię:SME,Wkładki:Benz,Dynavector,Pre RCM Sensor Prelude IC,Amp RCM Bonasus,Kolumny B&W Matrix,Nitty Gritty,Digital:niestety jest.

Co nowego na półce 2008/09/30 11:10 #265906

Dostałem prezent. I to się chwali, wspaniała płyta bez dwu zdań.

www.saxon747.com/en/is/main-band ... ctum-2007/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dystans do życia , ludzi i zero emocji

Co nowego na półce 2008/10/08 08:03 #267652

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

Krzynio napisał: wręcz ocierające się o heavy metal, czy punk



zgoda, ale nie dosłownie :wink: "Premonition - Earth" faktycznie tak ok. 10 minuty stawia "pod ścianą i rozstrzeliwuje".
w/g mnie znacznie trudniejsza w odbiorze i do "ogarnięcia" niż "Tuesday Wonderland".


ale warto na pewno !!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Co nowego na półce 2008/10/09 20:42 #268006

Nowa Barberowa-nie mam zdania,oraz Nelson i Marsalis-dla mnie rewelacja!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Gramofon:SME,Ramię:SME,Wkładki:Benz,Dynavector,Pre RCM Sensor Prelude IC,Amp RCM Bonasus,Kolumny B&W Matrix,Nitty Gritty,Digital:niestety jest.

Co nowego na półce 2008/10/09 21:21 #268014

SATELLITE PARTY "Ultra Payloaded"
Po pierwszym słuchaniu nieźle, po drugim dużo, dużo gorzej... trzecie nie wiem kiedy będzie (odstawiłem płytę na półkę)... z ciekawostek - Morrison tam "jest"...

Może to wszystko "wina" muzyki, której dzisiaj słuchałem...
Cecil TAYLOR EUROPEAN ORCHESTRA "Alms / Tiergarten (Spree)" - to jest dzeż - dżez... dla niektórych...niestety.
The WORK "Rubber Cage" - ehhhhh, to jest muzyka!
WHEN "Death In The Blue Lake" - brak medialnej informacji - koncerty jakiś czas temu w W-wie (łał) były!
(jakiś czas temu??? - internet i google wtedy, to czarny papież "w zasięgu", więc pewnie to dla niektórych osób może być bełkot).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co nowego na półce 2009/01/03 16:47 #280595

z duzym opoznieniem dotarla do mnie Leucocyte.

Szczerze powiem nie spodziewalem sie takiego odlotu. Fenomenalna plyta. Wiem, ze nie kazdemu taka stylistyka przypadnie do gustu, ale ja uwielbiam wszelkiej masci cross-overs, nachodzenia na siebie roznych stylow.

Earth i Ab Initio to chyba najbardziej spektakularne kompozycje jakie slyszalem w ostatnim czasie. A cala plyta chyba bije moja ulubiona Viaticum.

R E W E L A C J A

i niesamowity smutek, bo zaczynalo to wszystko isc w bardzo ale to bardzo ciekawym kierunku.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ROTEL → B&W

Co nowego na półce 2009/01/05 21:33 #281018

Bardzo dobra płyta, polecam:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tous les matins du monde
Moderatorzy: Maciej StryjeckimlgredakcjaModerator