HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Co nowego na półce 2009/01/05 21:37 #281020

Kolejna płyta Enrico Gattiego na mojej półce, polecam wszystkie!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tous les matins du monde

Co nowego na półce 2009/01/05 21:42 #281023

Behemoth-Zos Kia Cultus,według mnie chyba najlepiej zrealizowana płyta jaką do tej pory nagrali...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Bowers&Wilkins CDM 1 SE---Gainclone (Brian GT version)----DiY preamplifier----DAC Lampucera
Marantz CD 67 MK II

Co nowego na półce 2009/02/23 20:05 #287617

Genessis 70-75 Box vinylowy

Davis-Kind of Blue edycja jubileuszowa (niebieski vinyl)

Jazda obowiązkowa dla miłosników czarnej(niebieskiej :-D )płyty

KOB jest wydany z unikalnymi zdjęciami w pieknie wydanym albumie,natomiast jakosc dzwieku na reedycjach Genessis powala-polecam!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Gramofon:SME,Ramię:SME,Wkładki:Benz,Dynavector,Pre RCM Sensor Prelude IC,Amp RCM Bonasus,Kolumny B&W Matrix,Nitty Gritty,Digital:niestety jest.

Co nowego na półce 2009/02/24 08:04 #287671

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
:arrow: Łałrze no kurde zazdroszczę tych Genesisów, a słyszałem, że dali sobie spokój w tym przypadku z "From..." - to dobrze.

a jak słychać Milesa na niebiesko? (w porównaniu z czarnym remasterem 180)?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Co nowego na półce 2009/02/24 14:15 #287689

iro 3 napisał: :a jak słychać Milesa na niebiesko? (w porównaniu z czarnym remasterem 180)?


Nie mam odniesienia do wersji 180,ale od dawna posiadam 200gram tłoczone przez Clasic Records.Porównanie oczywiście wypada na niekorzyśc blue vinyla,brzmi piskliwie,saksofony i trąbka mają nienaturalnie podniesiony timbr i nie jest to tłoczone z taśmy,z której tłoczyła to CR(tam gdzie magnetofon zwolinił)to niestety słychać.Natomiast nie o to w tym chodzi,jest to wydanie kolekcjonerskie,zawierające unikalne dokumenty z sesji i z takich powdów je kupiłem,jak mam ochotę na KOB to odpalam Clasic Records,ale album ze zdjęciami przeglądam z edycji jubileuszowej :wink:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Gramofon:SME,Ramię:SME,Wkładki:Benz,Dynavector,Pre RCM Sensor Prelude IC,Amp RCM Bonasus,Kolumny B&W Matrix,Nitty Gritty,Digital:niestety jest.

Co nowego na półce 2009/02/24 15:31 #287696

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817

Łałr Bałałr napisał: i nie jest to tłoczone z taśmy,z której tłoczyła to CR(tam gdzie magnetofon zwolinił)to niestety słychać.


rozumiem, że wolisz tą pierwotną wersję, z błędem szybkości?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Co nowego na półce 2009/02/24 17:51 #287701

iro 3 napisał:

Łałr Bałałr napisał: i nie jest to tłoczone z taśmy,z której tłoczyła to CR(tam gdzie magnetofon zwolinił)to niestety słychać.


rozumiem, że wolisz tą pierwotną wersję, z błędem szybkości?



Uwielbiam ją,bo pięknie brzmi reszta to bonus,poza tym Classic Records ma dostęp do wielu nieosiągalnych dla innych taśm i pewnie dlatego każe sobie trochę za to płacić.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Gramofon:SME,Ramię:SME,Wkładki:Benz,Dynavector,Pre RCM Sensor Prelude IC,Amp RCM Bonasus,Kolumny B&W Matrix,Nitty Gritty,Digital:niestety jest.

Co nowego na półce 2009/02/25 23:00 #287970



ostatnio nabyta

moze nie jest to kamien milowy ale bardzo przyjemna muzyczka

1. Wally Badarou – "Mambo"
2. Lowrell - "Mellow Mellow"
3. William De Vaughn - "Be Thankful For What You've Got"
4. Al Green - "I'm Glad You´re Mine"
5. James Brown - "Never Can Say Goodbye"
6. Isaac Hayes - "Ike's Mood"
7. Billy Cobham – "Stratus"
8. Lewin Bones Lock - "Five Man Army Dub"
9. John Holt - "Man Next Door"
10. The Blackbyrds - "Rock Creek Park"
11. Pieces Of A Dream - "It's Time For Love"
12. Rufus & Chaka Khan - "Any Love"

a przy 7 numerze zapomnialem o oddychaniu

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co nowego na półce 2009/02/26 23:19 #288167

A ja podam coś basowego:

Koncert Wojtka Pilichowskiego - Electric Live (DVD 2008)

oraz

Marcus Miller - Thunder (CD 2008)

pzdrw 4all

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

PAMIĘTAJ że wypowiedane przez nas różne opinie uzależnione są przedewszystkim od naszych odmiennych preferencji...

Marantz 5002 + Marantz 3002 + Koda 702...

Co nowego na półce 2009/03/01 15:47 #288586

No line on the horizon - U2
Insurgentes - Steven Wilson

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Omnes vulnerat. Postuma necat

Co nowego na półce 2009/03/01 22:52 #288652

Pozwolę sobie przypomnieć słowa Ojca Założyciela tego wątku:

BUX napisał: koledzy ideą tego tematu było prezentowanie zakupionych przez siebie płyt wraz z krótką recenzją. Proszę więc aby ograniczyć maksymalnie off top i jednak nie tylko wymieniać co sie kupiło bo to po za zaspokojeniem własnej potrzeby pochwalenia się niczemu nie służy.


Listę zakupów można przedstawiać w innym tylko niestety nie pamiętam adresu.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co nowego na półce 2009/03/06 12:17 #289085

Trzeba samemu zaświecić ocza ... znaczy się ... przykładem. Ostatnio na półce (a właściwie stoliku ze sprzętem i miejscem na kilka pyt) zagościł u mnie Stanisław Grzesiuk:
www.gigant.pl/html/index.asp?k=2 ... prsnogmdoa

W zasadzie to nie ma o czym pisać, bo Grzesiuk jaki jest każdy widzi. A jeżeli ktos jeszcze o nim nie słyszał, to polecam youtube - tam umieszczono kilka piosenek w jego wykonaniu i nieco podróbek (w tym jedną niezłą). Ale jeżeli słuchało się go do tej pory ze zdartych niemożliwie płyt (Rodziców - lata 60-te, gramofon Bambino; można sobie wyobrazić te trzaski), to na podstawie nieźle wyczyszczonych i zremasterowanych nagrań można ze zdumieniem stwierdzić: on umiał śpiewać! To prawie polski Tom Waits, tyle że nie jest autorem piosenek. I te warszawskie teksty z finezyjna przedwojenną składnią (chociaż nie dorównującą lwowskiej) - posłuchajcie np. Balu na Gnojnej.

I jeszcze ostrzeżenie: prawdziwy Grzesiuk jest tylko na jednej płycie. Na drugiej dograno mu pseudopodwórkową orkiestrę i nie za bardzo mogę tego słuchać. A szkoda, bo jest na niej kilka naprawdę dobrych piosenek.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co nowego na półce 2009/03/06 12:37 #289093

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
:arrow: Adamie

moje najwcześniejsze wspomnienie, związane z winylem, ( i bambino - oczywiście!) to taka malowana okładka, na niej facet śpiewający, trochę karykaturalne jego przedstawienie, a w ręku banjo...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

Co nowego na półce 2009/03/09 00:02 #289431

No a ja nareszcie upolowałam na Allegro Niemena "Enigmatic" CD na którym jest mój ponadczasowy "Bema pamięci rapsod żałobny" Oj jest czego słuchać, nie wiem jak na CD ale winyl był super, no i ta okładka Niemen przy fortepianie i te świece

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co nowego na półce 2009/03/09 00:10 #289433

a u mnie jeszcze cieply remaster Stormbringer Deep Purple oraz Live in New York Steve'a Morse'a...

no i jada jada misie dla synka.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ROTEL → B&W
Moderatorzy: Maciej StryjeckimlgredakcjaModerator