HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

NAPRAWDĘ DOBRY FILM 2012/04/04 12:33 #390317

"Niebezpieczna metoda" - niebezpieczny, wciągający film..dawno tak dobrego kina nie widziałem...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"....ZGINĘŁA W NIEPOKOJU WIELKICH MIAST
OSNUTA HURAGANEM DURNYCH SPRAW
MALEŃKA TAJEMNICA - BYCIA W CISZY
LUB PO PROSTU BYCIA ..."

NAPRAWDĘ DOBRY FILM 2012/04/04 12:55 #390319

  • Iro
  • Iro Avatar
  • Wylogowany
  • Hi-end
  • Hi-end
  • ...z konieczności streamuję radio internetowe
  • Posty: 4817
"Dom zły" - film mocny i dobry jeśli się jest przygotowanym na tego typu obraz.
Szkoda, że muzyki w samym filmie tak mało słychać, choć większość scen, właśnie w "milczeniu" bez dodatków, robi jeszcze większe wrażenie.
Dla mnie to nie do końca czarny humor - to taki polski "gryzący, gorzko-czarny humor" - jeśli w ogóle humor.
"Ładunek 200" - rzeczywiście są wspólne "geny" - głównie gorzała chlana na umór, jako środek niezbędny do życia i przeżycia, znieczulający rzeczywistość.
Ale tu jest sporo muzyki, i to radosne "radziecko-disko" - przez kontrast tylko potęguje grozę.
Ja bym w tym filmie dopatrzył się "kilkuprocentowej domieszki" z "Teksańskiej masakry piłą mechaniczną".

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"... większość ludzi nie poznałaby dobrej muzyki, nawet gdyby podeszła ona do nich i ugryzła ich w dupę..."
Frank Zappa

NAPRAWDĘ DOBRY FILM 2012/04/09 16:23 #390556

Polecam:
Zmartwychwstanie Adama (2008)
Teksty Adama w tym filmie ''nie jesteś psem, jesteś suką w sercu'' i cała masa innych jego świetnych przemyśleń...
''Izrael, lata 60. XX w. Adam Stain (Jeff Goldblum) przebywa w ośrodku dla ludzi ocalałych z Holocaustu. Jest pacjentem wyjątkowym – swoją charyzmą i siłą woli zadziwia lekarzy i pracowników placówki. Kiedyś był znanym komikiem, uwielbianym przez berlińską publiczność. Po wybuchu wojny trafił do obozu koncentracyjnego, gdzie został osobistą „zabawką” bezlitosnego komendanta Kleina (Willem Dafoe). Przez kilka lat żył jak pies, spełniający każdą zachciankę właściciela. Wiele lat później, w piwnicy ośrodka znajduje małego chłopca, ukrywającego się pod łóżkiem i zachowującego się jak wystraszone szczenię. Obaj zdają się dzielić ten sam ból i lęk. Obaj będą uczyć się, jak znowu stać się ludźmi.''
http://1.fwcdn.pl/po/04/35/260435/7336986.3.jpg?l=1283341272000

Zostawić Las Vegas (1995)
Cage się dorwał do alkoholu.


Czarna śmierć (2010)
''Film opowiada historię wybuchu pierwszego ogniska epidemii dżumy w Anglii. Młody mnich otrzymuje misje odkrycia prawdy o raportach dotyczących ludzi przywróconych do życia. Misja ta doprowadza go do władcy wioski, który zawarł pakt z siłami zła.''


Druga Ziemia (2011)
''W czasie, gdy organizowana jest pierwsza wyprawa na odkrytą kilka lat wcześniej planetę bliźniaczo podobną do Ziemi, młoda kobieta nawiązuje romans ze znanym kompozytorem, który żyje w odosobnieniu po tragicznej śmierci żony. Ukrywa jednak przed nim rolę, którą w tej śmierci odegrała... ''



Drive (2011)
''Nieznany z imienia młody kierowca (Ryan Gosling) jest kaskaderem filmowym. W nocy natomiast pomaga przestępcom uciekać z miejsc zbrodni, wykorzystując swoje ponadprzeciętne zdolności prowadzenia samochodu. Jego życie musi przez cały czas toczyć się na najwyższych obrotach. Mimo bezustannej jazdy na krawędzi wydaje się on całkowicie niewzruszony. Milczący, wiecznie spokojny i opanowany nie okazuje żadnych emocji, które jednak skumulowane w żywiącym się adrenaliną głównym bohaterze muszą kiedyś znaleźć ujście. Wtedy pojawia się Irene (Carey Mulligan), która odmieni jego życie na zawsze...''


W stronę słońca (2007)
''Tak zdumiewająco oryginalnej produkcji filmowej jeszcze nie widziałeś! Przełamujący schematy reżyser takich kultowych filmów jak Trainspotting i 28 dni później stworzył kolejny niezwykły obraz. Przed Tobą W stronę słońca, niepokojąca wizja naszej przyszłości. Jest rok 2057, słońce zaczyna gwałtownie gasnąć, ludzkości grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Jedyną nadzieją planety jest ekspedycja, która ładunkiem nuklearnym ponownie obudzi kulę ognia. Ośmiu mężczyzn i jedna kobieta wyruszają w krucjatę o przetrwanie miliardów istnień. Poza zasięgiem radiowym ich misja zaczyna nabierać całkiem nowego znaczenia i ujawnia liczne sekrety. Zaskakujące momenty, zmieniające kierunek akcji i niewiarygodnie mocne alternatywne zakończenie sprawią, że tej podróży w przyszłość długo nie zapomnisz! ''

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NAPRAWDĘ DOBRY FILM 2012/04/09 18:24 #390557

Witaj ponownie KLJ!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NAPRAWDĘ DOBRY FILM 2012/04/09 19:02 #390561

A właśnie, Krzysiek, fajnie, że wróciłeś! mam nadzieję, że już wszytko OK. If-you-know-what-I-mean :wink:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NAPRAWDĘ DOBRY FILM 2012/04/09 20:20 #390564

KLJ, film Drive nie trąca trochę Trasporterem ze Stathamem?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NAPRAWDĘ DOBRY FILM 2012/04/09 20:24 #390565

Iro napisał: ... "Ładunek 200" - rzeczywiście są wspólne "geny" - głównie gorzała chlana na umór, jako środek niezbędny do życia i przeżycia, znieczulający rzeczywistość.
Ale tu jest sporo muzyki, i to radosne "radziecko-disko" - przez kontrast tylko potęguje grozę.
Ja bym w tym filmie dopatrzył się "kilkuprocentowej domieszki" z "Teksańskiej masakry piłą mechaniczną".


Nie byłem przygotowany na ten film. Dla mnie film surowy... a jednak wciągający.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NAPRAWDĘ DOBRY FILM 2012/04/10 18:22 #390584

Dziękuję za powitanie.

Film ''Drive'' absolutnie nie trąca ''Transporterem''.
Całkowicie inna liga i zupełnie inne podejście do kina sensacyjnego. Może to dziwnie zabrzmi, ale ten film emanuje spokojem, nigdzie mu się nie śpieszy, jest bardzo przemyślany.
Wydaje mi się, że to jeden z filmów, któremu daje się bardzo dobre noty, albo słabe.
Na mnie zrobił duże wrażenie i polecam, z tych co wymieniłem, to najlepsza produkcja moim zdaniem.

Ps. Jest ok, nie świruje już :-D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NAPRAWDĘ DOBRY FILM 2012/04/10 20:55 #390595

Może rozbujamy ten wątek?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NAPRAWDĘ DOBRY FILM 2012/04/10 21:31 #390598

26 minut i będziesz po oglądnięciu bardzo dobrej animacji.
Tajemnicze wyprawy Jaspera Morello
http://1.fwcdn.pl/po/48/83/264883/7146942.3.jpg?l=1185190085000

Całość z napisami:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NAPRAWDĘ DOBRY FILM 2012/04/10 22:00 #390601

KLJ, dziękuje Ci bardzo za przypomnienie. Kilka miesięcy temu w polskiej telewizji oglądałem ten film. Zapadł mi głęboko w pamięci, a za Chiny ludowe nie mogłem sobie przypomnieć tytułu. Atu proszę, taka niespodzianka. Pozdrawiam :wink:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NAPRAWDĘ DOBRY FILM 2012/04/11 02:23 #390608

A propos animacji, niedawno odkryłem dość już stare dzieło:



takie bajki lubiem :-D Oldskulowy naturalizm, tradycyjne archetypy, a nie jakieś spedalone hobbity ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NAPRAWDĘ DOBRY FILM 2012/04/12 20:13 #390695

Spoko Donmichu, fajnie, że się tak udało.

Raczer, już od długiego czasu zabieram się za oglądnięcie tego co poleciłeś.

Może to?:
www.filmweb.pl/film/Gandahar-1988-7338
trailer:

http://1.fwcdn.pl/po/73/38/7338/7296520.3.jpg?l=1256873436000

Teraz z innej beczki, nie przepadam za takim kinem, ale te dwa filmy bardzo mnie zaskoczyły i dlatego duży plus dla nich. Dodatkowo bardzo dobra muzyka Johna Murphyego, choć tutaj mogą denerwować powielane schematy.
Innymi słowy, polecam:
www.filmweb.pl/28.Dni.Pozniej
trailer:



www.filmweb.pl/28.Tygodni.Pozniej
trailer:
... re=related

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NAPRAWDĘ DOBRY FILM 2012/04/16 18:14 #390888

Le Tableau
www.filmweb.pl/film/Tableau,+Le-2011-637355

Wspaniały, magiczny animowany film. Akcja dzieje się w ''obrazie'', mamy tam społeczeństwo podzielone między sobą.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

NAPRAWDĘ DOBRY FILM 2012/04/24 20:51 #391259

www.filmweb.pl/film/Wymyk-2011-587143

Podobał mi się

Dobre polskie kino

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

INTEL NUC+Cały set M2Tech HiFace EVO jako odtwarzacz plików audio, DAC DIY na AD1865,DAC na WM8742 DIY ,Fadel Art Reference One, pre P 1.7 Pass klon ,Aleph5 Pass klon, RR2 AkustyK,IC DIY linki ze srebra w teflonie.Tor zbalansowany.Wzmacniacz słuchawkowy klon Soha Mk III,AKG K701
Moderatorzy: Maciej StryjeckimlgbarthredakcjaModerator