HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Co zamiast Avance Epsilon 960 ? 2004/10/06 22:23 #659

Witam wszystkich - jestem tu nowy (chociaż udzielam się czasami na innym forum o sprzęcie audio ;-) - więc kłaniam się wszystkim.
Mam problem i proszę o radę - niebawem zmieniam mieszkanie, a co za tym idzie - pokój odsłuchowy. W związku z tym muszę zmienić głośniki, gdyż nawet "tak na oko" wiem, że nie wstawię tam obecnych kolumn (Avance Epsilon 960 mk2), ponieważ potrzebują one dużo miejsca z tyłu (b/r dmucha do tyłu i aby uzyskać zrównoważony dźwięk, trzeba je ustawić ok. 1 m od tylnej ściany). Nowe pomieszczenie będzie miało ok. 17 m^2, wysokość ok. 2,9 m i kształt litery L (na razie nie podam dokładnych wymiarów, bo ich nie znam ;-) Mój sprzęt to m.in. NAD C320 (nie BEE), NAD C521i; kable – Eagle Cable MC90 oraz Cordiale CLS 240 + CLS 225 (bi wire). Muzyka – głównie jazz (elektryczny i akustyczny) i rock (trochę progresywnego, ale i AC/DC) oraz troszkę muzyki poważnej – głównie pianistyka i składy kameralne.
Podstawową cechą nowych głośników powinno być to, żeby "dobrze się czuły" w bardzo bliskim sąsiedztwie tylnej ściany (nawet ok. 10-20 cm). Tak sobie myślę, że powinna być to konstrukcja albo z b/r z przodu (lub ewentualnie do dołu, ale to przecież rzadkość) albo zamknięta; Kolumny powinny być niezbyt duże, tym bardziej, że nie jestem przywiązany do olbrzymich podłogowców z grzmiącym basem, więc monitor byłby jak najbardziej na miejscu. Słyszałem, że podobno kolumny Castle'a dobrze grają mocno przysunięte do tylnej ściany, ale nie wiem czy to prawda; tak wstępnie wymyśliłem sobie odsłuch Pembroków lub Warwicków i na tym skończył się mój koncept ;-) Zatem mam pytanie - co moglibyście mi polecić tak w budżecie ok. 2,5 tys. PLN (max. 3 tys.); oczywiście nie wykluczam ewentualnego zakupu kolumn „z drugiej ręki”. Jeśli macie jakiś pomysł na kandydatów do odsłuchu, to proszę o posta :-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

k.

Co zamiast Avance Epsilon 960 ? 2004/10/06 23:35 #707

A może jednak nie będzie trzeba zmieniać kolumn? Dopóki nie wstawisz ich do nowego pokoju, nic jeszcze nie będziesz wiedział. Ja bym naprawdę z tym poczekał, a nawet gdyby okazało się, że gra nienajlepiej, zawsze można pobawić się z akustyką pokoju i wsadzić zatyczki w porty b-r. Nie sądzę, żeby w 17m2 bas aż tak hulał.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Antileon

Co zamiast Avance Epsilon 960 ? 2004/10/07 08:24 #828

-> Antileon (fajny nick ;-)
Może wyjasnię, że nie zamierzam panikować i sprzedawać Epsilonów przed przeprowadzką... Ale znam dobrze te kolumny (mam je od prawie 3 lat) i wiem, że potrzebują one co najmniej 1 m od tylnej ścian, aby zagrać prawidłowo. Postawione zbyt blisko tylnej ściany zaczynaja grać dominującym i burczącym basem, który "przyćmiewa" pozostałe części pasma. Natomiast z zatkanymi b/r ich brzmienie robi się nienaturalne - rozjaśnione i z "odchudzonym" basem. I stąd moje pytanie - po prostu chciałbym zrobić sobie krótką listę ewentualnych kandydatów na następców Epsilonów :-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

k.

Co zamiast Avance Epsilon 960 ? 2004/10/07 16:27 #846

DYNAUDIO AUDIENCE 52 ok. 3400zł nowe
DYNAUDIO AUDIENCE 42 mogą być do 17m trochę za małe w sensie rysowania przestrzeni ale posłuchać warto

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co zamiast Avance Epsilon 960 ? 2004/10/08 11:41 #878

w 17stu metrach bardzo ładnie zagrają kefy Q4 mogą stanąć blisko ściany i ładnie stworzą scenę. może warto posłuchać. no i śliczne są przy okazji

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

pozdrawiam|piotr

Co zamiast Avance Epsilon 960 ? 2004/10/08 11:47 #879

wycofuję te powyższe podłogówki. doczytałem dokładnie. choć ładne są te kefy ;P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

pozdrawiam|piotr

Co zamiast Avance Epsilon 960 ? 2004/10/08 13:37 #894

Dziękuję za kolejne wpisy... i proszę o jeszcze :-) Dodam jednak że Audience raczej wykluczam (b/r z tyłu) natomiast Q4 są faktycznie trochę za duże... No ale poszukiwania trwają :-D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

k.

Co zamiast Avance Epsilon 960 ? 2004/10/08 22:24 #916

może Xavian XN 125
na odsłuchu stały 1,5m od ściany więc trudno mi powiedzieć co się stanie przy takim ustawieniu jak TWOJE

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co zamiast Avance Epsilon 960 ? 2004/10/14 13:49 #1309

od roku używam tychże w zestawie z Cambidge A500, C300 modyfikowany NEEL w pomieszczeniu 16 m2, baza 3,5 m odległość od ścian bocznych ok. 40 cm, tył 70 cm. Basu wcale nie ma za dużo, scena jest może nie obszerna lecz bardzo głęboka, głośniki znikają. Na razie jestem zadowolony. pozdr.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

amin

Co zamiast Avance Epsilon 960 ? 2004/10/14 13:52 #1310

.... mozna je kupić za ok 3,0 3,5 kzł

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

amin

Co zamiast Avance Epsilon 960 ? 2004/10/27 03:53 #2100

Podejdź do tematu na chłodno - zmieniałem ze swoimi kolumnami lokum trzykrotnie i za kazdym razem trzeba było pracowac nad dobrym dźwiękiem od początku. W różnych warunkach lokalowych kolumny grają zupełnie różnie i w tym kontekście nie zaryzykowałbym twierdzenia że znam swoje bardzo dobrze. Koniecznie wstaw je na nową chatę i posłuchaj - może się okazać że wystarczy z nimi delikatnie pojeździć (tak miałem w poprzednim mieszkaniu), może trzeba zmieniać kable (tak w obecnym) albo/i wzmacniacz (też w obecnym ale przy okazji dźwięk dwie klasy lepszy)? Szkoda byłoby przedwcześnie rezygnować z takich kolumn jak Epsilony. Mam Dali Grand Coupe spory monitor z br z tyłu, stoją może 50 cm od tylnej ściany i jest bardzo ok, ale trochę zabawy i wydatków z tym miałem. Powodzenia!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co zamiast Avance Epsilon 960 ? 2004/10/27 04:05 #2101

Zegarmistrz, ty tykasz te odpowiedzi jak kukułka. Normalnie ci zazdroszcę, bo ja tak nie umiem fajnie napisać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co zamiast Avance Epsilon 960 ? 2004/10/27 04:07 #2102

nie przesadzajmy - mam nadzieję, że się to jednak komuś do czegoś przyda:)) Pozdro!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co zamiast Avance Epsilon 960 ? 2004/10/27 04:12 #2103

No pewnie, lubie jak ktoś mądry coś napisze i wcale nie przesadzam.
to pozdro, sie trzymaj

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co zamiast Avance Epsilon 960 ? 2004/10/27 04:16 #2104

Pisałem na tym drugim hifi audiostereo i wideo, ale tam to mi tylko dogryzali. Że niby tacy mądrzy, a się w ogle nie znają na sprzęcie. Głupki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator