HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Co zamiast Avance Epsilon 960 ? 2004/11/04 02:18 #3264

...your wellcome:)
a żeby jeszcze namieszać to taki namiarek: www.allegro.pl/show_item.php?item=33740327
cena wydaje się być na razie bardzo zachęcająca, a do Baltlaba dużo mu nie brakuje. NAD 541 nie byłby w takim układzie najlepszy rozwiązaniem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co zamiast Avance Epsilon 960 ? 2004/11/04 07:27 #3271

Krzych
Opera Consonance to może być dobry pomysł.
Model tranzystorowy i hybrydowy dostał bardzo dobre oceny.
W dodatku wprawdopodobnie masz możliwość rozbudowania o dodatkową końcówkę mocy,czyli bi-amp,a to już inne słuchanie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co zamiast Avance Epsilon 960 ? 2004/11/04 08:19 #3274

-> Zegarmistrz
Ooo... Copland na Allegro ;-) Dzięki za linka - jakoś go nie zauważyłem. No jeszcze 4 dni do końca aukcji, więc - jak znam Allegro - to ten klocek może osiągnąć absurdalną cenę. Ale dodałem do obserwowanych. Mówisz, że do CSA 8 nie pasuje NAD 541 - opisz proszę dlaczego ? I co można ewentualnie rozważyć jako źródło do Coplanda ?

-> frank
Czy słyszałeś któryś ze wzmacniaczy Opery ? Nie są to popularne klocki, w Internecie niewiele mozna o nich znaleźć, poza kilkoma zdawkowymi opiniami (ale fakt, są one bardzo entuzjastyczne); a może wiesz, gdzie w Warszawie można ich posłuchać, bo dystrybutor nie ma nawet swojej strony www, zeby to sprawdzić :-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

k.

Co zamiast Avance Epsilon 960 ? 2004/11/04 09:03 #3285

Krzych
Opieram się na recenzjach prasowych.
Dystrybutor to FotoPub
Warszawa Konstruktorska 7
tel (22)8531586,8531587
Kiedyś do nich dzwoniłem,informowali o możliwości odsłuchu w ich siedzibie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co zamiast Avance Epsilon 960 ? 2004/11/04 09:32 #3294

-> frank
Dzięki za namiary. A czy może wiesz, w których pismach (oprócz Audio-Video) były testowane te wzmacniacze ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

k.

Co zamiast Avance Epsilon 960 ? 2004/11/04 13:56 #3328

Krzych
Niestety nie posiadam innych informacji.
Ciekawostką jest natomiast fakt,że te urządzenia są sprzedawane w Niemczech praktycznie w dwa razy większej cenie niż w Polsce.
Skorzystaj z googla,powinieneś znalezć tam więcej recenzji i opinii.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co zamiast Avance Epsilon 960 ? 2004/11/04 14:14 #3332

W ostatnim Magazynie HiFi. A sprzedaja to równiez w Wawie na Boya.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co zamiast Avance Epsilon 960 ? 2004/11/04 14:20 #3333

-> frank
Tak, tak - poguglowałem już i znalazłem recenzje na stronie producenta www.operaudio.com/ :-) Na temat wzmacniacza A 100 oprócz jednej z naszego Audio-Video są jeszcze dwie z jakichś (chyba) duńskich gazet... Na szczęście przetłumaczone na angielski :-D
-> jozwa maryn
W ostatnim, czyli którym - trzecim z tego roku ?? To on już wyszedł ??
Dzięki na zamiar na Boya - jakiś czas temu tam byłem, ale nie widziałem Opery, tylko lampy Cayina (chyba tak to się pisze ;-) Ale zajrzę jeszcze raz, tym bardziej, że to o rzut beretem od mojej pracy...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

k.

Co zamiast Avance Epsilon 960 ? 2004/11/04 14:26 #3334

W tym co jeszzce tu i ówdzie powinien być na półkach - z lampami Opery na okładce.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co zamiast Avance Epsilon 960 ? 2004/11/04 14:31 #3335

-> jozwa maryn
O Matko Boska Elektryczna !!! Mam ten numer i za nic w świecie nie przypominam sobie testu Opera Consonance A 100. Chyba się starzeję :-/ Zajrzę dziś w domu w tę gazetę ;-D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

k.

Co zamiast Avance Epsilon 960 ? 2004/11/04 16:00 #3342

Krzych - prawdę powiedziawszy nigdy nie miałem okazji posłuchać CSA8 grającego razem z 541, natomiast wielokrotnie słuchałem ich osobno - moje obawy biegnę w kierunku podkreślania sybilantów i zbytniego rozjaśnienia brzmienia, no ale to tylko obawy. Może ktoś inny słuchał w tej konfiguracji? Zawsze można to spiąć jkaimś Firstem albo Cardasem gdyby bylo za ostro.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co zamiast Avance Epsilon 960 ? 2004/11/04 16:04 #3343

Opery nigdy nie słuchałem, a co do połaczenia z CSA8 to przyjemnie grał sto lat temu z najwyższymi modelami Kenwooda, MF E601 bodajże tak się to nazywało, Można też sprawdzić AMC, albo Regę jak sądzę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co zamiast Avance Epsilon 960 ? 2004/11/04 22:34 #3427

a tu najwyraźniej bez nerw (nalezione w ogłoszeniach Audio):

"Copland CSA 8 Srebrny, stan b.dobry, pierwszy właściciel. Kupiony w kraju. Cena 2300PLN
Jacek P, Tel: 0697 222 960,
Woj. Dolnośląskie
dcaudio@o2.pl
Dodano: 2004-11-03 13:04:08

ciekawe czy gościa czasem nie znam?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Co zamiast Avance Epsilon 960 ? 2004/11/06 01:26 #3603

-> Zegarmistrz
Dzięki za kolejny namiar; wiesz, ja na razie to chyba poszukam tego C541i -zmiana będzie kosztować taniej, a to dla mnie ważne ;-) (dopiero co kupiłem mieszkanie, a to naprawdę skutecznie czyści portfel)... No i jak kupię ten odtwarzacz, to zacznę rozglądać się za jakimś wzmacniaczem - będę zdawał relacje z poszukiwań - zatem polecam ten wątek Twojej pamięci :-D
No ale proszę wszystkich, którzy mają coś do dodania o wpisywanie się nadal w ten wątek, może coś ciekawego się z tego "urodzi" !! ;-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

k.

Co zamiast Avance Epsilon 960 ? 2004/12/10 00:29 #7979

-> Zegarmistrz (i oczywiście inni forumowicze)
Tytuł tego wątku zupełnie już nie przystaje do jego tematyki, no ale zdam krótką relację: poszukiwania odtwarzacza CD zakończyły się zakupem... wzmacniacza ;-D Nabyłem drogą kupna Primara A20 i na razie cały czas słucham muzyki - brzmi świetnie, o to właśnie chodziło :-) Teraz powoli rozglądam się za jakimś odtwarzaczem, bo NAD C521i to trochę za mało dla szwedzkiej integry... :-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

k.
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator