fbpx

HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

English Electric 16Switch

004 009 Hifi 06 2021 007

W ofercie marki English Electric pojawił się nowy „rozgałęziacz do internetu”. 16Switch to dwukrotnie większa wersja 8Switcha.

English Electric należy do znanej brytyjskiej firmy Chord Company, specjalizującej się w wytwarzaniu okablowania do systemów hi-fi. Odrębną marką sygnowano do tej pory pierwszy switch z ośmioma wyjściami, wprowadzony w maju 2020. Teraz dołącza do niego dwukrotnie bardziej rozbudowany 16Switch. Nowy switch to 16-portowy gigabitowy rozgałęziacz sieciowy, zoptymalizowany pod kątem streamingu muzyki i filmów. W konstrukcji wykorzystano rozwiązania sprawdzone w mniejszym modelu. Sygnał wyprowadzają wysokiej jakości gniazda 100/1000 Base-T Gigabit Ethernet, ustawione w dwóch rzędach po osiem. Mogą współpracować z wszelkimi domowymi urządzeniami sieciowymi. 16Switch działa zarówno jako jeden duży rozgałęziacz bądź jako dwa osobne 8-portowe. Podobnie jak w mniejszym modelu, nacisk położono na dobrą izolację od zakłóceń sieciowych i elektrycznych. Wykorzystano dwa zegary TCXO (Temperature Compensation Crystal Oscillators), działające z dokładnością rzędu 0,1 ppm, czyli wyraźnie większą niż w przypadku zwykłych zegarów, ale także standardowych TCXO. Dzięki nim 16Switch może generować sygnał o wysokiej precyzji, co przekłada się na bardzo stabilną transmisję. Sygnał zegarowy jest izolowany dla każdej strefy sieci, co umożliwia układom TCXO eliminowanie ewentualnych zakłóceń wynikających z zasilania.

To ostatnie dostarczają dwa odrębne moduły, które osobno obsługują każdą ósemkę gniazd. Czyste zasilanie i precyzyjne taktowanie ma skutkować mierzalnie niskim jitterem. Dzięki zastosowaniu szybkich układów impulsowych o wysokiej sprawności, 16Switch wyróżnia się dużą wydajnością energetyczną. Pobór mocy bez obciążenia spada poniżej 0,075 W. W konstrukcji uwzględniono także zabezpieczenia przed zwarciem, przepięciem i przeciążeniem. Obudowę wykonano z aluminium, a jej dno wyłożono materiałem pochłaniającym zakłócenia elektromagnetyczne. Urządzenie ustawimy na dowolnej stabilnej powierzchni. W zestawie dołączono uchwyty i śruby do montażu w 19-calowym racku (wysokość 1U). 16Switch można zainstalować zarówno frontem, jak i tylną ścianką do przodu. LED-owe wskaźniki podają informacje o zasilaniu, alarmach oraz stanie i szybkości łącza dla wszystkich portów.

W standardowym wyposażeniu znajduje się przewód Chord Company C-Stream o długości 0,75 m i wartości 219 zł. English Electric 16Switch kosztuje 5490 zł.

 

Komentarze  

0 #1 Arminn 2021-08-01 16:37
HAHAHAHAHAHAHAHA!!!
Cytować | Zgłoś administratorowi