fbpx

HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

Monitor Audio Airstream A100

Airstream1Katalog Monitor Audio wzbogacił się o ciekawy produkt. Airstream 100 to wielostrefowy wzmacniacz bezprzewodowy o mocy 50 watów w klasie A/B.

Airstream A100 jest nowocześnie zaprojektowanym wzmacniaczem zintegrowanym, przystosowanym do bezprzewodowego odbioru dźwięku. Można go używać zarówno w systemach AV, jak i klasycznych stereo, a źródła podłączyć konwencjonalnie lub bez kabli. Wyposażono go w wejście RCA, wyjście do subwoofera, a jako że ma wbudowany DAC – także w wejścia cyfrowe: S/PDIF i optyczne.

Kiedy Airstream A100 zostanie połączony z siecią Wi-Fi, można wybrać muzykę z kolekcji zgromadzonej na komputerze Mac lub PC, iPhonie, iPadzie lub iPodzie Touch i przesłać pliki bez dodatkowej kompresji. Kolumny podłącza się do konwencjonalnych zakręcanych terminali, ale jeżeli są wyposażone w odbiorniki bezprzewodowe, to transmisja może się także odbywać bez kabli. Ważne jedynie, aby znajdowały się w zasięgu Wi-Fi. Poza zasięgiem routera można używać A100, korzystając z funkcji Airstream Direct.
 

Airstream2


A100 jest kompatybilny z systemem streamingu DLNA (Digital Living Network Alliance). Działają na nim aplikacje DLNA dla iOS, Androida i Windowsa na urządzenia mobilne.
Do zmiany wejść służą przyciski na zakrzywionej ściance przedniej oraz pilot. Umieszczony z przodu port USB pozwala ładować urządzenia przenośne.
Efektowną wzorniczo obudowę A100 wykonano ze sztywnego polimeru oraz odlewanego aluminium. Metal nie tylko zdobi, ale też chłodzi tranzystory, działając jak radiator. Do wykończenia krawędzi zastosowano hartowane szkło. Bezprzewodowy wzmacniacz Monitor Audio może pracować w pionie albo poziomie. W komplecie producent dołącza podstawkę. Urządzenie jest dostępne w kolorze czarnym albo białym. Cenę ustalono na 1990 zł.