fbpx

HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

Accuphase C-2120

AccuphaseC-2120Po C-2820 i C-2420 Accuphase wprowadza kolejny przedwzmacniacz z dwudziestką w symbolu. C-2120 to podstawowy model w katalogu, ale pod względem wyposażenia i ogólnej koncepcji w niczym nie ustępuje wyżej sklasyfikowanym modelom.
Accuphase C-2120 to w wersji podstawowej przedwzmacniacz liniowy. Zgodnie z tradycją japońskiej firmy przewidziano jednak możliwość instalacji dodatkowych kart, poszerzających i tak bogate funkcje urządzenia.


Obie karty to nowo opracowane układy, wcześniej nie oferowane przez tę wytwórnię. AD-30 to moduł korekcyjny, przeznaczony zarówno do wkładek MM, jak i MC. Producent zapewnia, że będzie z powodzeniem współpracował nawet z gramofonami wysokiej klasy.
Druga karta to DAC-40 – przetwornik c/a z asynchronicznym wejściem USB. Przystosowano go do pracy z sygnałem o granicznych parametrach 24 bity/192 kHz. Wcześniej Accuphase oferował karty DAC-a, ale nigdy z USB.
C-2120 wyposażono w alfanumeryczny wyświetlacz, na którym pojawiają się zarówno informacje o głośności, jak i częstotliwości próbkowania sygnału cyfrowego. Do regulacji siły sygnału wykorzystano potencjometr AAVA, działający w dziedzinie analogowej. Jest to autorski układ Accuphase’a, z powodzeniem stosowany w wielu modelach tej firmy. Działa z bardzo wysoką dokładnością, praktycznie nie wprowadza zniekształceń i jest wolny od niezrównoważenia kanałów. Pozwala też bez problemu budować konstrukcje zbalansowane, dzięki czemu sygnału przed potencjometrem nie trzeba desymetryzować.
C-2120 jest pełnym układem dual mono, począwszy od dwóch transformatorów zasilających osobno każdy kanał, a skończywszy na sygnałowych obwodach wyjściowych, umieszczonych na osobnych płytkach. Dzięki takiej konstrukcji przesłuch między kanałami jest bardzo mały, co powinno się przełożyć na stabilną i precyzyjną stereofonię. Tradycyjnie dla Accuphase’a wyposażenie w gniazda i funkcje jest bardzo bogate. W C-2120 znajdziemy liczne wejścia i wyjścia w standardzie XLR i RCA, w tym wejście z zewnętrznego procesora, przydatne w systemach kina domowego. Ponadto użytkownik ma do dyspozycji wzmacniacz słuchawkowy zasilający gniazdo 6,3 mm, loudness, regulację barwy tonu i balansu oraz osobny przycisk aktywujący sygnał z DAC-a. Z kolei przycisk szybkiego wyciszenia umożliwia skokowe obniżenie głośności o 20 dB.
Wzmocnienie można regulować w trzech krokach: 12, 18 i 24 dB, dzięki czemu preamp będzie pasował praktycznie do każdej końcówki mocy. Dla każdego wejścia przewidziano opcję odwracania fazy, co jest sygnalizowane zapaleniem się diody na przedniej ściance. Minimalna zalecana impedancja obciążenia wynosi 600 omów. Dzięki temu C-2120 powinien sobie poradzić nawet z bardzo wymagającymi końcówkami mocy.
Najnowszy przedwzmacniacz Accuphase’a jest już dostępny w Polsce. Dystrybutor ustalił cenę na 29900 zł.