fbpx

HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

Triangle Signature

TriangleSignatureFrancuska firma Triangle wprowadza nową serię zestawów głośnikowych. W skład Signature wchodzą trzy modele: podstawkowy Theta oraz dwa wolnostojące – Delta i Alpha.
Signature została pomyślana jako kontynuacja znanej i lubianej serii Genese.
Pod względem zastosowanych materiałów oraz technologii projekt nawiązuje do flagowowej serii Magellan. Przeniesiono tu część stosowanych tam rozwiązań.
Obudowy wykonuje się z HDF-u, czyli płyty o wysokiej gęstości. Jest twardsza od MDF-u, co pozwala wykonywać sztywniejsze i mniej podatne na rezonanse skrzynie.
Jeżeli chodzi o przetworniki, to wysokotonowy ma aluminiową membranę umieszczą w krótkiej tubie podnoszącej skuteczność. Z myślą o Signature przeprojektowano przetwornik średniotonowy. Zmiana profilu stożka ma się przełożyć na większą przejrzystość i szczegółowość dźwięku. Głośniki niskotonowe poddano drobnym modyfikacjom i wyposażono w podwójny układ magnetyczny.
Połączenia wewnętrzne poprowadzono przewodami amerykańskiej firmy Kimber. Ze względu na relatywnie wysoką masę kolumn podłogowych opracowano nowy kolec SPEC II (Single point Energy Conductor), na którym wspiera się przednia część obudowy.
Seria Signature jest dostępna w trzech kolorach: mahoniu, czerni i bieli szlifowanej na wysoki połysk. Wszystkie modele powinny niedługo trafić do polskich sklepów. Theta będzie kosztować 14490 zł, a Delta – 24990 zł. Cena Alphy nie została jeszcze ustalona.