fbpx

HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

Luxman L-509X - Wyróżnienie 2022

14Jeżeli sprzęt hi-fi może być na tyle piękny, by upatrywać w nim dzieła sztuki użytkowej, to Luxman osiągnął ten poziom.


 

Luxman L-509X       
test: 4/2021, cena: 42999 zł

Wszystkie modele zintegrowane wyglądają niemal tak samo, dlatego trudno odróżnić najtańszy L-550 od topowego L-509X.
Wzmacniacz jest wykonany z perfekcją, która stawia go w towarzystwie high-endowych instrumentów. Największe wrażenie robią efektowne wskaźniki wychyłowe. Specjalność zakładu to regulacja głośności LECUA (Luxman Electric Controlled Ultimate Attenuator). Jak deklaruje producent, zapewnia stałą impedancję wyjściową, płaskie pasmo przenoszenia, brak przesunięć fazowych, niskie zniekształcenia i bardzo dobry odstęp sygnału od szumu. LECUA jest też ponoć długowieczna, w odróżnieniu od tradycyjnych potencjometrów, które z czasem mogą zacząć trzeszczeć.
Brzmienie Luxmana charakteryzują czytelność i przejrzystość. Wzmacniacz prześwietla nagrania i pozwala je rozłożyć na czynniki pierwsze. Selektywność łączy się z masywnością, a ściana dźwięku przywodzi na myśl dzielone konstrukcje, zaliczane do „prawdziwego hi-endu”. Niespodziankę sprawia bas, a raczej basisko, potężne jak dzwon. Masywne i sprężyste, o niesłychanej jak na integrę głębi.


Źródło: HFM 01/2022