fbpx

HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

Klara - Away

68 03 2013 Klara

Polskie Radio 2012

Interpretacja: k5
Realizacja: k4

Nawet rysunek przystrojonego w muszkę kota w okularach na okładce płyty „Away” nie przygotowuje na to, jak czarujący jest debiut siedemnastoletniej Klary Jędrzejewskiej.
Dziewięć piosenek autorstwa Klary, zaaranżowanych i wyprodukowanych przez nią wspólnie z Arturem Gadowskim, to mieszanka młodzieńczego uroku i zaskakującego profesjonalizmu.
Ciepłemu głosowi wokalistki towarzyszą bardzo rozważnie – by nie powiedzieć: „oszczędnie” – dobierane instrumenty. Gitara akustyczna i kilka delikatnych sampli w otwierającym „The Cliff”; klawisze, altówka i subtelny bas w „Enchanted”. Klarze nie trzeba wiele, by olśnić słuchacza. Widać to jak na dłoni w kompozycji „The Wind”. Tutaj akompaniuje sobie jedynie na ukulele, więc trudno sobie wyobrazić oszczędniej rozpisaną piosenkę. Czasem mniej naprawdę znaczy więcej!
Później na „Away” pojawiają się dźwięki skrzypiec, trzymanej w ryzach perkusji, a w „Wishful Thinking” jeszcze kilka nut dogranych na dzwonkach. Wszystko pozostaje jednak w sferze pastelowych, urokliwych, niekiedy lekko melancholijnych melodii.
Nie można nie wspomnieć, że książeczka jest wypełniona obrazkami autorstwa młodej wokalistki. Są proste, ale urocze, zabawne i smutne, infantylne i dojrzałe zarazem. Dokładnie takie, jak piosenki wypełniające „Away”!
Talent i wrażliwość Klary doprawdy robią wrażenie.

Autor: Bartosz Szurik
Źródło: HFiM 03/2013

Pobierz ten artykuł jako PDF