HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

Eric Le Lann - I Remember Chet

78-80 02 2014 EricLeLann

Bee Jazz Records 2013

Muzyka: k4
Realizacja: audiofilska


Muzyka wysokiej próby w audiofilskiej realizacji. Czegóż chcieć więcej?
Tytuł „I Remember Chet” zdradza wszystko. W repertuarze głównie utwory wykonywane przez nieżyjącego już geniusza jazzowej trąbki, Cheta Bakera. Wziął je na warsztat utalentowany wirtuoz tego instrumentu, Eric Le Lann. Trębacz ukochał zwłaszcza niższe rejestry, choć zdarza mu się również uderzać w delikatną nutę, tak jak to robił Baker. To właśnie jedna z zalet płyty. Drugą jest oryginalny skład.
Oprócz Lanna na albumie wystąpiło jedynie dwóch muzyków, ale za to z niecodziennym instrumentarium. Na gitarze gra Nelson Veras, a za niskie rejestry i niekiedy także za rytm odpowiada kontrabasista Gildas Bocle. Obaj świetnie uzupełniają, a czasami prowadzą trąbkę lidera. Mimo braku perkusji świetnie trzymają rytm.

Do tego fenomenalnie improwizują. Jazzowe standardy, takie jak „Summertime” i „Love For Sale”, uatrakcyjnią każdy wieczór. W programie krążka znalazł się też jeden utwór lidera („Backtime”). Na zakończenie, aby nie zburzyć nastroju budowanego od początku utworami z repertuaru mistrza. Choć trzeba przyznać, że melodia Le Lanna bardzo dobrze komponuje się z całością.
I wreszcie ta fenomenalna realizacja! Wystarczy zamknąć oczy, aby mieć wrażenie obecności w studiu, w którym właśnie odbywa się sesja nagraniowa.

Autor: Grzegorz Walenda
Źródło: HFiM 02/2014

Pobierz ten artykuł jako PDF