fbpx

HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

Dianne Reeves - Beautiful Life

78-80 02 2014 DianneReeves

Concord Music Group 2013

Muzyka: k4
Realizacja: k2


Okładka z kwiatami na czerwonym tle może sugerować, że płytę przygotowano z myślą o Walentynkach. Ale tak nie było, bo trafiła do sklepów sporo przed świętem zakochanych. Swoją jaskrawość zawdzięcza raczej wystrzałowej muzyce, skomponowanej przez legendarnych autorów i nagranej przez gwiazdorski skład, z Dianne Reeves na czele.
Artystka połączyła różne style: soul, r’n’b i pop. Wszystko w jazzowych aranżach, ale takich, które powinny przypaść do gustu również sympatykom muzyki rozrywkowej. Są to piosenki dla każdego, kto ceni dobrą muzykę.
Obok utworów autorskich, na „Beautiful Life” znalazły się przeboje z repertuaru Fleetwood Mac („Dreams”), Marvina Gaye’a („I Want You”) i Boba Marleya („Waiting in Vain”). Wśród gości słychać mistrza klawiszy i wokalistę, George’a Duke’a, który zmarł kilka miesięcy przed premierą krążka.
W „Satiated (Been Waiting)” udziela się Gregory Porter. To kompozycja Terri Lyne Carrington, która gra w kilku utworach na perkusji, czasami obsługuje syntezator i śpiewa w chórkach. Na płycie występuje też inna słynna perkusistka, Sheila E. – ta od Prince’a – a na kontrabasie gra Esperanza Spalding (również wspierająca, ostatnio w Gdyni, autora „Purple Rain”). Napisała dla Reeves utwór „Wild Rose”.
Każda piosenka zachwyca mistrzowskim wykonaniem. Nawet dźwięk jest dobry, choć jeszcze nie audiofilski.

Autor: Grzegorz Walenda
Źródło: HFiM 02/2014

Pobierz ten artykuł jako PDF