HFM

Nowe testy

czytajwszystkieaktualnosci2

 

Kasia Zawieracz - To co lubię

67 06 2013 KasiaZawieracz

Universal 2013

Muzyka: k3
Realizacja: k4

Debiutancki krążek gitarzystki, kompozytorki i autorki tekstów Katarzyny Zawieracz. W repertuarze m.in. tematy liderki, dwa standardy jazzowe („My Favorite Things”, „Angel Eyes”) oraz „Nie powiem nie” (tytuł oryginalny: „Wave ”) J. A. Jobima; tekst tego utworu został przetłumaczony przez Zawieracz na polski za zgodą właścicieli praw autorskich legendarnego artysty.
Kasia Zawieracz nie tylko napisała wszystkie teksty i większość utworów, ale też zaaranżowała muzykę. W czasie sesji nagraniowej kierowała zespołem i czuwała nad ostatecznym charakterem i brzmieniem nagrań. W jej zespole znaleźli się sprawni muzycy, m.in. wokalistka Justyna Motylska (wykonuje większość piosenek), pianistka Ala Zhernova, saksofonista Vitaliy Ivanow i basista jazzowy Tomasz Kupiec. Na dwóch ścieżkach słyszymy wokal amerykańskiej gwiazdy jazzu, bluesa i soulu, Karen Edwards.
Utwory mają strukturę piosenek. Ich prosta forma bywa rozszerzana o introdukcje, partie instrumentalne, fragmenty kontrapunktujące linię wokalu i jazzowe solówki. Całość to zgrabna fuzja bossy, jazzu i bluesa – muzyka pełna ciepła i humoru. Warto się wsłuchać w stylowe brzmienie gitary Zawieracz, pełne swingu sola pianistki oraz improwizacje Ivanowa, którego ekspresja i sound idealnie wpisują się w konwencję albumu.
Dobra propozycja dla miłośników jazzującej piosenki.

Autor: Bogdan Chmura
Źródło: HFiM 06/2013

Pobierz ten artykuł jako PDF