HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

"Kolce antywibracyjne" czy płyta granitowa/marmuro 2006/01/25 09:40 #81291

Ja do elektroniki CA 640 zkupiłam te kolce:
www.allegro.pl/show_item.php?item=83319541
Efekt dźwiękowy żadny ale wizualny całkiem przyjemny. :shock:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Melvin Udall: skąd tak dobrze znam kobiety? Wyobrażam sobie mężczyznę, odbieram mu mózg i rozsądek i proszę bardzo....

"Kolce antywibracyjne" czy płyta granitowa/marmuro 2006/01/26 00:39 #81421

jarm napisał: Bardzo ciekawi mnie fakt sensu dociążania kolumn które są dosyć mocno odchylone od pionu.Przecież siła nie działa pod kątem tylko wg. wektora prostopadłego do podłoża.Tak mi się wydaje.Tak więc wektor działania siły spowodowanej obciążeniem nie będzie równoległy do kąta pochylenia kolumny lecz będzie prostopadły do ziemi.


No właśnie, co z pochyłymi. Czy i JAK?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dobrze mi tak!

"Kolce antywibracyjne" czy płyta granitowa/marmuro 2006/01/26 10:20 #81454

O dobre pytanko, na przykład jak dociążyć Nautiliusy ślimaki, no jak ??? :?:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Melvin Udall: skąd tak dobrze znam kobiety? Wyobrażam sobie mężczyznę, odbieram mu mózg i rozsądek i proszę bardzo....

"Kolce antywibracyjne" czy płyta granitowa/marmuro 2006/01/26 18:29 #81570

Nautilusy maja fabrycznie mocowany cokół z granitu o ciężarze kilkudziesiec iu kg na oko . Po za tym producent serwujac na m taka konstrukcje pozbawia nas mozliwosci dociażania tych kolumn. I tak sie to ma z wszystkimi kolumnami gdzie górna ścianka jest zaokroglana . Co do pochyłych kolumn nie widzę problemu , wystraczy zaopatrzyc sie w odpowiedni cokół i przymocowanie kolumn do niego . Wtedy mozna kłaść spokojnie i ze 20 kg.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

MUZYKA

"Kolce antywibracyjne" czy płyta granitowa/marmuro 2006/01/26 18:31 #81571

Dyzio tu nie chodzi o to że można położyć 20kg ale o rozkład sił.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Kolce antywibracyjne" czy płyta granitowa/marmuro 2006/01/26 21:55 #81619

dyzma-69 napisał: Nautilusy maja fabrycznie mocowany cokół z granitu o ciężarze kilkudziesiec iu kg na oko . Po za tym producent serwujac na m taka konstrukcje pozbawia nas mozliwosci dociażania tych kolumn. I tak sie to ma z wszystkimi kolumnami gdzie górna ścianka jest zaokroglana . Co do pochyłych kolumn nie widzę problemu , wystraczy zaopatrzyc sie w odpowiedni cokół i przymocowanie kolumn do niego . Wtedy mozna kłaść spokojnie i ze 20 kg.

Jest tu jakiś Admin? :D lub psychiatra?Dyzma spadaj do stereo...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Kolce antywibracyjne" czy płyta granitowa/marmuro 2006/01/28 20:08 #81950

Jarm , pewnie masz racje ale uważam że masa tu jest najwazniejsza bo co Ci po rozkładzie sił skoro na kolumnie spocznie woreczek wypełniony kuleczkami styropianowymi? Z moich doswiadczen wynika ze najlepsze efekty w zastosowaniu dociażenia na górna scianke daje połozenie gładkiej , ciężkiej płyty która doskonale przylega całą powierzchnia do kolumny. Rozmiary tej płyty powinny byc identyczne z rozmiarami górnej scianki kolumn.
rysiu oszczędż sobie tych kretyńskich wpisów. Nasmaruj sie wazelina i pędż robic dobrze twoim przydupasom.Nic tu po tobie bo niewiele wiesz na te tematy chyba że chcesz sie czegoś nauczyc. Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

MUZYKA

"Kolce antywibracyjne" czy płyta granitowa/marmuro 2006/01/28 21:01 #81959

Dyzio oczywiście masz rację że ciężar jest bardzo ważny.Mając na myśli kwestię pochylonych kolumn zastanawiałem się tylko czy dociążając kolumnę nie spowodujemy że nacisk na tylne kolce będzie większy niż na przednie.Chodzi mi o to że siła nie działa pod kątem do podłoża tylko protopadle i czy w związku z nierównomiernym rozkładem sił na przednie i tylne kolce będzie to miało jakiś wpływ na brzmienie.Może się mylę co do tego zagadnienia,musiałbym sobie przypomnieć ze szkoły podstawy mechaniki a konkretnie wektorowe działania sił.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Kolce antywibracyjne" czy płyta granitowa/marmuro 2006/01/29 22:13 #82178

Znacie to www.jtl.home.pl/ ? Jak dla mnie cudeńka. Oprócz dociążeń góry (to jest jednak najłatwiejsze) mają cały komplet, a ceny nie zwalając z nóg.

Ciekawa jestem jednak Waszych uwag.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dobrze mi tak!

"Kolce antywibracyjne" czy płyta granitowa/marmuro 2006/01/30 13:57 #82290

Nie powiem bardzo ładne ale mnie bardziej odpowiadaja mniej błyszczące cudenka. Np coś takiego jak robi StAND ART. Te sa troche za bardzo odpustowe choc przyznaje bardzo ładne. Jednak to nie mój gust. Jetsem raczej zwolennikiem sprzetu który nie rzuca sie w oczy. Czyli stara angielska szkoła. Po za tym standy Stand Artu są według wielu opinii najlepszymi tego rodzaju ustrojstwami na swiecie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

MUZYKA

"Kolce antywibracyjne" czy płyta granitowa/marmuro 2006/01/30 16:51 #82330

Dyzio nie wiesz gdzie można obejrzeć standy i stoliki StandArt w sieci?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Kolce antywibracyjne" czy płyta granitowa/marmuro 2006/01/30 19:24 #82354

JTL też się ponoć liczy w świecie. To cieszy.

Dyzma - jeśli ta firma, to interesuje mnie wyłącznie lakier strukturalny grafit i granit zamiast marmuru. Spójrz na ich systemy mocowań głośników i inne sympatyczne gadżety, które mają w ofercie. Oprócz tego mąż mailuje sobie z człowiekiem od nich i jesteśmy pod wrażeniem podejścia i tempa reakcji.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dobrze mi tak!

"Kolce antywibracyjne" czy płyta granitowa/marmuro 2006/01/31 13:03 #82499

To normalne , a przynajmniej takie powinno być , że firma która uwaza sie za profesjonaliste w tym co robi działa w taki własnie sposób . Klient to wkoncu dla niej najwazniejszy partner. Osobiscie tez nie jestem zwolennikiem marmuru. Podobaja mi sie za to rózne odmiany granitu.Co do wykonania rzeczywiscie nie mozna miec zastrzezen. Powiem wiecej. Mało jest produktów tak doskonale wykonanych i dopracowanych. Jednak wole mniej błyszczące cacka ale tu juz wchodzimy na temat gustu a o tym jak wiemy sie nie dyskutuje. Pozdrawiam serdecznie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

MUZYKA
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator