HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

"Kolce antywibracyjne" czy płyta granitowa/marmuro 2006/01/22 13:43 #80249

Cześć,

Jestem posiadaczem kolumn podłogowych AA Phoebe. Są one wyposażone we wkręcane od spodu "kolce" antywibracyjne. Moja podłoga w mieszkaniu nie jest równa (delikatnie mówiąc), więc zanim kolumny staną "pewnie" muszę się nieźle naregulować...właśnie. Po tym zabiegu i tak kolumny pewnie nie stoją na podłodze ponieważ teraz wykręcone kolece się kiwają. Co z tym zrobić? Gdzieś wyczytałem że kolce są tak naprawdę namiastką takiej płyty marmurowej, którala lepiej tłumi drgania no i kolumna pewniej stoi. Czy zamiast kolców lepiej zastosować taką płytę? Czy może kolumnę z dobrze dokręconymi kolcami ustawić na idealnie równej płycie z marmuru? Możecie poradzić...?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Kolce antywibracyjne" czy płyta granitowa/marmuro 2006/01/22 14:35 #80263

Twoja ostatnia sugestia jest najbardziej trafna - postaw kolumny wraz z kolcami na solidnej płycie marmurowej ....

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam

"Kolce antywibracyjne" czy płyta granitowa/marmuro 2006/01/22 14:41 #80267

no wlasnie jakie rozwiazanie jest lepsze: postawic kolumny z wkreconymi kolcami na plycie granitowej lub marmurowej czy w plyte wkrecic kolce a kolumny juz bezposrednio na plyte?????

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

yamaha b&w

"Kolce antywibracyjne" czy płyta granitowa/marmuro 2006/01/22 16:34 #80336

damian napisał: no wlasnie jakie rozwiazanie jest lepsze: postawic kolumny z wkreconymi kolcami na plycie granitowej lub marmurowej czy w plyte wkrecic kolce a kolumny juz bezposrednio na plyte?????


2 rozwiazanie byloby lepsze gdybys najpierw kolumny jakos przytwierdzil do plyt (przykleil cy-cus) :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"nic co ludzkie nie jest mi obce" - dr Hannibal Lecter

"Kolce antywibracyjne" czy płyta granitowa/marmuro 2006/01/22 16:38 #80338

Damian, dobre pytanie - sam się nad tym zastanawiałem. Tylko, że ja chciałbym postawić standy na płycie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Kolce antywibracyjne" czy płyta granitowa/marmuro 2006/01/22 16:43 #80340

  • nabuchonodozor
  • nabuchonodozor Avatar
  • Wylogowany
  • Wielki Mistrz Forum
  • Wielki Mistrz Forum
  • Posty: 11681
Tutaj też coś o tym było:
Jakie kolce ? www.hi-fi.com.pl/phpbb_2_0_6/vie ... php?t=4000

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    . . . . . : : : : : Y a m a h a
. . + . . A v a n c e . . + . . B .&. W : : : : : . . . . .

"Kolce antywibracyjne" czy płyta granitowa/marmuro 2006/01/22 17:47 #80357

Moje JBL stoją na kolcach na podkładkach metalowych na płytach betonowych wyłożonych korkiem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Kolce antywibracyjne" czy płyta granitowa/marmuro 2006/01/22 17:52 #80362

''rowna'' plyta graniotwa i tak bedzie sie bujac na krzywej podlodze. 4 kolce jest tak smao trudno wyregulowac na plaskiej jak i krzywej powierzchni.
Najlepsze sa 3 kolce (odpowiednio szeroko rozstawione) zawsze sa w plaszaczyznie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Accu, Krell, Amphion i jeszcze pare innych.

"Kolce antywibracyjne" czy płyta granitowa/marmuro 2006/01/22 18:21 #80383

Moze prosciej byloby zaplacic komus za wyrownanie podlogi? Bylby swiety spokoj, a tak, problem bedzie sie ciagnal nawet po prowizorycznych zabiegach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Alone inside my forest room and it's storming"

"Kolce antywibracyjne" czy płyta granitowa/marmuro 2006/01/22 20:42 #80425

U mnie podłoga też jest krzywa więc pod płytami betonowymi są podkładki korkowe.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Kolce antywibracyjne" czy płyta granitowa/marmuro 2006/01/22 21:06 #80440

A co mówicie, pomiędzy kolce a płytę włożyć podkładki czy stawiać kolce bezpośrednio na płycie??

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Kolce antywibracyjne" czy płyta granitowa/marmuro 2006/01/22 21:16 #80445

Pod kolcami muszą być podkładki.Ja jeszcze zastosowałem między podkładkami a płytą betonową płytę z korka.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Kolce antywibracyjne" czy płyta granitowa/marmuro 2006/01/22 22:09 #80504

Rozwiazanie może byc jeszce inne niz te które tu podaliście. I byc może okaze sie najlepsze. Jezeli kolumny sa dostatecznie cięzkie a prawdopodobnie tak bo mowa o podłogowych kolumnach to postawienie ich bezposrednio na granitowej płycie moze zaowocowac lepszym brzmieniem niz ustawianie ich na kolcach czy na innych wynalazkach. Jedynym warunkiem jest to że płyty te musza byc idealnie równe, wypolerowane na gładko by zapewnić idealne przyleganie podstawy kolumny do samej płyty. Napewno nie jest to meteoda która sprawdzi się zawsze i wszedzie ale warto ją wypróbować. Tym bardziej że nie wiaze sie to z jakimiś dodatkowymi kosztami.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

MUZYKA

"Kolce antywibracyjne" czy płyta granitowa/marmuro 2006/01/23 20:48 #80883

U mnie AA Hyperiony stoją na płytach granitowych, kolce natomiast wykręciłem i grają na mój gust lepiej niż na kolcach. Bas jest pełniejszy i bardziej kontrolowany. Najlepszym rozwiązaniem jakie zaobserwowałem jest ustawienie na płytach i dociążenie ciężkimi klocami granitu - po "rozmowie" z żoną dociązenie zdjąłem dla bezpieczeństwa dziecka... Próbowałem również z umieszczeniem kolcy pod płytami, ale wtedy uciekł mi bas.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Kolce antywibracyjne" czy płyta granitowa/marmuro 2006/01/23 21:10 #80897

co jest? dlaczego nie jestem jarm tylko gość?gdzie moja liczba postów?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator