HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

"Kolce antywibracyjne" czy płyta granitowa/marmuro 2006/01/23 21:11 #80899

a teraz już jestem sobą,nic nie rozumiem!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Kolce antywibracyjne" czy płyta granitowa/marmuro 2006/01/23 21:17 #80903

Gnacik to co zaobserwowałeś u siebie zdecydowanie popiera moja teze ze włąsnie ustawienie kolumn bezposrednio na gładkim blacie czy to z kamienia czy to stalowej płycie w połączeniu z dociazeniem kolumn od góry pozwala na uzyskanie najlepszych efektów dzwiekowych. Osobiście taki model ustawienia kolumn stosuje od kilku lat. Solidne standy stojace na kolcach bezposrednio na podłodze ze staolowym blatem . Na nim kolumny bez zadnych wynalazków po miedzy nimi a standem. Na kolumnie płyta granitowa a na niej nastepna wykonana z ołowiu. Na kolumnie razem spoczywa około 20 kg a cała konstrukcja stand, kolumna i dociazenie to cieżar 98 kg szt ale niebawem ciezar przekroczy 100kg bo do stalowego blatu standu doklejam drugi granitowy. cO DO WIELKOSCI DOCIAZENIA TO NAJLEPSZYM ROzwiazaniem jest wykonanie płyt wiekosci równej górnej sciance kolumn na której bedzie spoczywać. Najwazniejsze by była- płyta , idealnie równa i gładka.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

MUZYKA

"Kolce antywibracyjne" czy płyta granitowa/marmuro 2006/01/23 21:23 #80908

Tylko ile położyć kg na kolumnę żeby nie uszkodzić jej?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Kolce antywibracyjne" czy płyta granitowa/marmuro 2006/01/23 21:30 #80914

Nie przesadzaj. Jesli ciezar bedie miał dużą powierzchnie tzn jesli bedzie rozłozony na całej powierzchni górnej scianki kolumny to wytrzyma i 30 a moze i 50 kg tyle że wystarczajacym dociazeniem bedzie juz 10 -15 kg a napewno 20. Oczywiscie kolumna musi stac stabilnie bo wiesz czym groziłaby ewentualna wywrotka takiej piramidki. Paimetaj jednak że zastosowanie solidnego dociażenia bez solidnych standów czy cokołu w przypadku kolumn podłogowych to pomyłka . Tzn ewentualna poprawa dzwieku moze zaistniec ale bedzie to tylko namaistka tego co mozna uzyskać stosując solidne , cieżkie standy wraz z ociazeniem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

MUZYKA

"Kolce antywibracyjne" czy płyta granitowa/marmuro 2006/01/23 21:38 #80922

  • nabuchonodozor
  • nabuchonodozor Avatar
  • Wylogowany
  • Wielki Mistrz Forum
  • Wielki Mistrz Forum
  • Posty: 11681
Czyli w moich Avance Dana 509 muszę tylko płytę na górę położyć?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    . . . . . : : : : : Y a m a h a
. . + . . A v a n c e . . + . . B .&. W : : : : : . . . . .

"Kolce antywibracyjne" czy płyta granitowa/marmuro 2006/01/23 22:23 #80945

Tylko Musisz uważać, bo dany są smukłe i wysokie...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Exposure (mod.) & Musical Fidelity & Gustard (mod.) & Singxer (mod.) & HQ Player (Signalyst) & Denon (avr) & Avance Dana & Wharfedale & MF608 (mod.) & Sennheiser & Nemesis Audio Project & Albedo & Sonus Oliva & Audioquest & Cordial & WireWorld & iFi & Tomanek (Tap) &...

"Kolce antywibracyjne" czy płyta granitowa/marmuro 2006/01/23 22:33 #80946

  • nabuchonodozor
  • nabuchonodozor Avatar
  • Wylogowany
  • Wielki Mistrz Forum
  • Wielki Mistrz Forum
  • Posty: 11681

czarekf napisał: Tylko Musisz uważać, bo dany są smukłe i wysokie...

Gdybym podłożył pod nie powiedzmy płytę z granitu, oś głośnika wysokotonowego byłaby na wysokości mych uszu... a kolumny jeszcze wyższe. Kładąc na nie płytę oprócz spodziewanej poprawy brzmienia pozbyłbym się pewnego problemu - kolce niestety chwieją się nawet po ich maksymalnym wkręceniu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    . . . . . : : : : : Y a m a h a
. . + . . A v a n c e . . + . . B .&. W : : : : : . . . . .

"Kolce antywibracyjne" czy płyta granitowa/marmuro 2006/01/23 22:50 #80951

dyzma-69 napisał: Paimetaj jednak że zastosowanie solidnego dociażenia bez solidnych standów czy cokołu w przypadku kolumn podłogowych to pomyłka


Cokołu dyzma? Czy to jest wyposażenie standardowe podłogówek (wątpię)? Podeślijcie proszę linki jak to wygląda, może producenci też się znajdą...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dobrze mi tak!

"Kolce antywibracyjne" czy płyta granitowa/marmuro 2006/01/23 22:56 #80953

  • nabuchonodozor
  • nabuchonodozor Avatar
  • Wylogowany
  • Wielki Mistrz Forum
  • Wielki Mistrz Forum
  • Posty: 11681
:wink:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    . . . . . : : : : : Y a m a h a
. . + . . A v a n c e . . + . . B .&. W : : : : : . . . . .

"Kolce antywibracyjne" czy płyta granitowa/marmuro 2006/01/24 09:46 #81018

To samoróbka bucco, czy wyrób kupiony?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dobrze mi tak!

"Kolce antywibracyjne" czy płyta granitowa/marmuro 2006/01/24 10:47 #81029

  • nabuchonodozor
  • nabuchonodozor Avatar
  • Wylogowany
  • Wielki Mistrz Forum
  • Wielki Mistrz Forum
  • Posty: 11681
Samoróbka. Kolce w ilości 3 zakupione na Allegro.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    . . . . . : : : : : Y a m a h a
. . + . . A v a n c e . . + . . B .&. W : : : : : . . . . .

"Kolce antywibracyjne" czy płyta granitowa/marmuro 2006/01/24 10:55 #81031

Dyzio no co Ty,przeczytaj wcześniej jak pisałem o tym jak stoją moje kolumny.Są stabilne,nawet nie drgną jakby były przyspawane :D
Ścianki też są bardzo grube tak więc myślę że 10-15kg spokojnie mogę położyć.
ps.Ostatnio ustawiałem i poziomowałem płyty i kolumny ok.3 godziny.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Kolce antywibracyjne" czy płyta granitowa/marmuro 2006/01/24 13:26 #81060

Aniu, w drogich kolumnach kosztujacych kolkanascie tys zł zazwyczaj znajduje sie sie cos co mozna nazwac cokołem tylko ze róznie to wyglada pod wzgledem efektów jakie powinny przyniesć takie gdzety. Zazwyczaj sa to cokoły wykonane z mdf -u co przynosi poprawe w stabilnosci kolumny ale juz na poprawe brzmienia przekałda sie to róznie. Z doswiadczenia wiem ze taki cokół musi byc ciezki i wykonany z odpowiedzniego materiału jak np granit , marmur czy nawet stal i róznego rodzaju stopy tego metalu. Napewno nie js=est to wyposazenie standardowekolumn wolnostojacych a nawet jesli takie znajdziemy to prawdopodobnie bedzie ono spaełnaic role bardziej estetyczną niz znacząco poprawiać brzmienie owych zestawaów. Warto sie postarac o cos konkretnego np granitowa płyte o wadze kilkudziesieciu kg .
Jarm, wiem , czytałem a to co napisałem to przestroga dla innych a nie wskazówka dla Ciebie. To dobrze ze masz wten włąsnie sposób ustawione kolumny. Pamietajcie dobra podstawa to podstawa :lol: !!!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

MUZYKA

"Kolce antywibracyjne" czy płyta granitowa/marmuro 2006/01/24 17:24 #81109

Bardzo ciekawi mnie fakt sensu dociążania kolumn które są dosyć mocno odchylone od pionu.Przecież siła nie działa pod kątem tylko wg. wektora prostopadłego do podłoża.Tak mi się wydaje.Tak więc wektor działania siły spowodowanej obciążeniem nie będzie równoległy do kąta pochylenia kolumny lecz będzie prostopadły do ziemi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Kolce antywibracyjne" czy płyta granitowa/marmuro 2006/01/24 21:47 #81189

Anonymous napisał: gnacik a jakie masz dociążenie i jakie wymiary i waga bo ja chcę kupić coś na swoje JBLe :)



Na dole płyty granitowe grubości 3cm wychodzące poza krawędzie obrysu kolumny - ok 3 cm. Na górze pod wymiar skrzyń - waga ok. 15-20kg. Obecnie je zdjąłem, bo żona krzyczała, że "spadnie na dziecko i będzie tragedia" i chociaż były solidnie przytwierdzone - z bólem uległem. Dobrym pomysłem byłoby jeszcze oklejenie boków kolumny płytą grubości ok 3cm, ale to już wymaga trwałego przymocowania które niestety pozostawiłoby ślady gdybyśmy jednak stwierdzi iż pomysł był chybiony.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator