HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

Obudowa głosnika a jakość dzwięku 2005/09/01 22:39 #48864

Dokladnie - nie tak dawno operowalo sie odwrotna filozofia i faktem, ze dzwiek niema co poza poziom przedniej sciany do tylu odchodzic - skoro glosnik nie jest do grania w tyl projektowany - i za ideal uwazano wbudowanie glosniow do sciany z odpowiednio nisko odbijaca powierzchnia...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Obudowa głosnika a jakość dzwięku 2005/09/03 12:42 #49034

ivan
co ty to chłopie wypisujesz! Lubie takich oryginałow jak ty. tylko krok do tego bys zaczął przekonywać że najlepsze kolumienki robi Cerwin Vega :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Obudowa głosnika a jakość dzwięku 2005/09/03 12:44 #49035

dyzma 69
dobrze napisałeś - moda. Tylko jak to potem gra - brrrr!!!!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Obudowa głosnika a jakość dzwięku 2005/09/03 22:52 #49078

stradivardi napisał: ivan
co ty to chłopie wypisujesz! Lubie takich oryginałow jak ty. tylko krok do tego bys zaczął przekonywać że najlepsze kolumienki robi Cerwin Vega :)


Co ty lubis jest mi zupelnie obojetne. Na temat Cerwin Vega widocznie niemasz pojecia. Powiem ci tylko, ze na subie z 25 calowym chassis tej marky zdobyto drugiego w-ce mistra Europy w Sound Off w kategorii Pro do 300W. Pozatym niewiem, jak od tworzywa kolumn przechodzis do Cerwin Wega - w kazdym badz razie originalem niejestes - gosci gadajacych do wiatru bylo tu juz duzo.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Obudowa głosnika a jakość dzwięku 2005/09/04 07:08 #49094

Ivanku - nie rozsmieszaj mnie - c o zdobyto na tym subie- chyba Pilsko!
To jest właśnie swiadomość audiofilska. Dzieli nas totalna przepaść, ty podniecasz sie subem estradowej firmy , a ja gitara akustyczną Ibaneza z metalowymi strunami. Nie zrozumiemy sie , bo to dwa różne światy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Obudowa głosnika a jakość dzwięku 2005/09/04 09:37 #49097

stradivardi napisał: Ivanku - nie rozsmieszaj mnie - c o zdobyto na tym subie- chyba Pilsko!

Na subie od Cerwin Vega zdobyto wicemistrzowstwo Europy naglaszniania samochodow Sound Off kategorii Pro do 300Watt w samochodzie Nissan Primera Kombi. Jak cie to rozszmiesza, to mas problem taky sam jak z zabobonem namawiajacym ci, ze firma, ktora potrafi robic PA technike, niepotrafi robic sprzet dla szanownych audiofilow, znajacych marke najpopularniejszej gitary akustycznej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Obudowa głosnika a jakość dzwięku 2005/09/04 12:30 #49119

Stradivardi - jesli nie słyszałeś kolumn o normalnych proporcjach budowy czytaj szerokich sciankach przednich , grajacych co najmniej dobrze lub bardzo dobrze to mało słyszałeś niestety. Zapraszam na AS tego roku a na pewno cos tam takiego uda ci sie usłyszec . I brrrr... bedzie Ci sie robic z innego powodu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

MUZYKA

Obudowa głosnika a jakość dzwięku 2005/09/04 12:44 #49122

to sa dyskusje na zasadzie
-czy lepiej graja monitory od podlogowych kolumienek....

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

zycze wspanialego muzycznego dnia.

Obudowa głosnika a jakość dzwięku 2005/09/05 09:40 #49224

ivan
mistrzostwa w czym?
Pewnie zdobyli również mistrzostwo w nagłaśnianiu promów kosmicznych. słyszałes jak graja Cerwin Vega przeznaczone do "domowego użytku"?
Jestesmy na dwóch róznych biegunach wiec dyskusja bedzie jałowa.

dyzma 69
Dzieki za zaproszenie na AS. Byłem na wszystkich edycjach, wiec pewnie skorzystam i tym razem z twojego zaproszenia. Tylko czy aby bywamy na tej samej imprezie? Ja słysze na AS albo dudniący bas i grajace pomieszczenia, albo atak decybeli który ma za zadanie zniszczyć mój cenny narząd słuchu. Na palcach jednej ręki moge policzyc prezentacje które przez te lata stały na dobrym poziomie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Obudowa głosnika a jakość dzwięku 2005/09/05 09:42 #49225

aha
skąd wniosek ze mam uprzedzenie do szerokiej obudowy?
mam uprzedzenie do kiepskiej jakości dżwieku

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Obudowa głosnika a jakość dzwięku 2005/09/05 10:44 #49230

stradivardi napisał: ivan
Jestesmy na dwóch róznych biegunach wiec dyskusja bedzie jałowa.


I z tym sie zgadzam - jestes kolejny madrala, ktory do tworzywa na budowe kolumn przytoczy gitary, Cerwin Vega i rozsmiezanie wlasnej osoby nad wypowiedziami innych - tylko dla tego, ze nie masz zadnych rzeczowych argumentow.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Obudowa głosnika a jakość dzwięku 2005/09/05 14:09 #49246

mądrala nie mądrala
materiał z jakiego zbudowana jest obudowa MA Wielkie Znaczenie, no chyba że jest to car audio to wtedy nic nie ma znaczenia prócz decybeli

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Obudowa głosnika a jakość dzwięku 2005/09/05 14:28 #49250

pax pax :)
1) oczywiście, że obudowa ma znaczenie - kolosalne
2) jak napisał IvanM sztywność i masa to główne parametry, ale także są równie ważne parametry praktyczne - jak rozmiary całej kolumny czy możliwość estetycznego wykończenia
3) niektóre poważne firmy, jak np. Goldmund, ale też ostatnio Krell, stosują obudowy metalowe, myślę, że to ma sens - łączy to ekstremalną sztywność, masę i relatywnie niedużą grubość ścian obudowy
4) przecież mówimy o real life options - IvanM powiedz szczerze - czy widziałeś kiedy 4 cm grubości ściankę z plastiku? i jaka była jej masa? co innego jakieś "sztuczne kamienie" różne aglomeraty, ale tu chyba naturalny granit i tak zawsze wygra
5) równie ważny jest sposób mocowania głośników do ścian obudowy - tu są różne szkoły i skrajnie odmienne podejścia

pokojowo

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

... Stereoplay umieścił Eidolony na 1 miejscu swojej listy rankingowej z sumą 64 pkt. Podsumowanie: "Sensationell gut." - Elberoth
"high phooey and hystereo" - Yascha Heifetz

Obudowa głosnika a jakość dzwięku 2005/09/05 14:37 #49251

a BTW - Stradivari, nie podobają Ci się Sonus Faber Stradivari?
;) LOL

a tak na poważnie co do szerokości odgrody - nie ma potrzeby podchodzić tak dogmatycznie, może być obudowa kulista (zewnątrz! to ważne zastrzeżenie!) - z odpowiednią kompensacją baffle step i bez refrakcji i może być głośnik wbudowany w ścianę, osobiście preferowałbym to drugie rozwiązanie, ponieważ radiacja 2Pi daje istotny przyrost efektywności w porównaniu z opcją alternatywną a co za tym idzie mniejsze zniekształcenia

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

... Stereoplay umieścił Eidolony na 1 miejscu swojej listy rankingowej z sumą 64 pkt. Podsumowanie: "Sensationell gut." - Elberoth
"high phooey and hystereo" - Yascha Heifetz

Obudowa głosnika a jakość dzwięku 2005/09/05 16:29 #49259

podobają mi sie STRADIVARI HOMAGE - są przepiekne.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator