HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

Modyfikacja - Altus 300 2005/02/26 18:05 #15187

Zgorek badz co badz nielsuchalem Altusow na super elektronice ale np voager 350 z zestawem za ponad 15 kzl i tez nic niepomoglo:) Dzieki za zyczenia, to moza wlasnie dzieki nim kupilem dzis nowe monitorki Amphion ;)
Ja tobie rownizez zycze powodzenia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Accu, Krell, Amphion i jeszcze pare innych.

Modyfikacja - Altus 300 2005/02/26 21:49 #15204

Stary . Nic prostrzego. Głośnik wysokotonowy musi być na wysokości uszu lub pare cm wyżej lub niżej. Czyli solidne podstawy ,cięzkie o odpowiedniej wysokości.Ewentualnie płyta granitowa, marmurowa itp. Dociąż to odpowiednio z góry , wymień co się da i śłuchaj, słuchaj słuchaj! Jeżeli ten dzwięk Ci odpowiada to NIE ZWRACAJ uwagi na wypowiedzi innych. To przede wszystkim Tobie ma sie podobać . Po za tym większoś ludzi tu piszących to goście którzy takich jak my tzn budżetowców mają za coś gorszego. Jak wykazałem w wątku Stukilowe Monitory można takich klientów zawstydzić sprzętem o wiele tańszym od posiadanego przez nich. Pozdrawiam Dyzma

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

MUZYKA

Modyfikacja - Altus 300 2005/02/26 22:42 #15224

ROMAN - spoko spoko

dyzma - sorry ze cie tak zasypuje pytaniami - czyli mam taką plyte przymocowac od spodu kolumny na stale ?? Z reszta sobie poradze :)))

P.S dostalem odpowiedz od JANBO teraz musze tylko podac odpowiednie parametry glosnikow. I mysle jeszcze o kabelkach posrebrzanych. Czy to ma jakies znaczenie ??

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Modyfikacja - Altus 300 2005/02/27 03:10 #15237

Bierz cewki powieczne z jak najgrubszego drutu, i pożądne kondensatory. Nie koniecznie SCR, ja używam Jantzen Audio i też są dobre. Z kablami to musisz sprawdzić co i jak ci pasuje i z tłumieniem tak samo ogulnie z tymi ostatnimi dwiema żeczami jest najwięcej roboty(kombinowania) zanim się dojdzie co jest najlebsze. Ztego co wiem jeśli podasz janbo odpowiednie parametry to ci dobrze wyliczą(a że nie symulacja komputerowa i odsłuch złotouchych... przecież nit nie chce z tego robić Nautilusów). no i oczywiście kolce (jeśli pomogą). dociążenie i nie wiem co tam jeszce(nigdy nie widziałem tych kolumn:)) nawet chyba głośniki można wymienić ale basowy radził bym zostawić taki sam a bawić się z górą i co najwyżej średnicą jeśli jest. Ogulnie uważam że taka zabawa może dać dużo satysfakcji a tak jak mówiłeś dołożenie 150zł i sprzedanie tych do niczego nie doprowadzi:)
Pozdrawiam i zycze milego ulepszania:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Głuche ucho

Modyfikacja - Altus 300 2005/02/27 16:35 #15270

Qbol - fotka dla ciebie. Co do kolców to chyba opcjanie przejdzie bo jak postawie kolumny wazace po obciazeniu jakies 50 kg, na panele podlogowe to nie chcial bym ich pozniej ogladac ;)


Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Modyfikacja - Altus 300 2005/02/27 16:59 #15274

Jeżeli masz zamiar dociążyć je z góry to lepiej zrobisz sawiając je bezposrednio na kamiennej płycie, głedkiej by przylegała cała powierzchnią do kolumn. Uzyskasz o wiele lepszy efekt niz z kolcami. Sam wypróbowałem. Tylko dolna płyta ma być jak najcięższa. Uzyskany efekt bedzie przypominał to co dają ciężkie stendy z monitorami.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

MUZYKA

Modyfikacja - Altus 300 2005/02/27 17:05 #15275

A co do kabli to posrebrzanych powinienes się raczej wystrzegać. To co odpowiednie dla Ciebie to linka miedziana za kilkanaście zł za mb. Najlepszy be dzie kabel który wygładzi i uspokoi brzmienie Altusów. Może się szarpniesz na Resona. Ten będzie jak znalazzł.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

MUZYKA

Modyfikacja - Altus 300 2005/02/27 17:59 #15280

Generalnie dyzma-69 masz racje że dociążając kolumny z góry lepiej je stawiaiać bezpośrednio na kamiennej płycie. Ale jest jeden wyjątek,który tutaj zachodzi jeżeli mamy doczynienia z podłogą drewnianą lub panelami to jednak nieocenione są kolce z podkładkami.Podobną kombinacje mam w domu i sobie chwale.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Modyfikacja - Altus 300 2005/02/27 18:17 #15284

Nie zgadzam się . Obojętnie od podłoża płyta z kamienia jest lepsza od paneli czy desek bo dodatkowo stbilizuje olumny.. Jeżeli dociąrzymy kolumny oczywiście. NIe twierdze że kolce nie są dobre , po prostu płyta jest lepsza.Choć może się zdażyć ze znajdzie sie przypadek że bedzie odwrotnie. Poprostu trzeba jak zwykle sprawdzić samemu co jest lepsze. U mnie płyta zdała egzamin o wiele lepiej niż kolce.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

MUZYKA

Modyfikacja - Altus 300 2005/02/28 18:43 #15396

Można jeszcze łączyć te pomysły na drewnianą podłoge dać płyte kamenną a dopiero na nią postawić dociażoną kolumne na kolcach z podkładkami.Efekt soniczny jak i wizualny gwarantowany.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Modyfikacja - Altus 300 2005/02/28 19:30 #15401

:))))))))))))))))))))))))

Jak tylko dokonam tych przeróbek to zrobie fotke i postaram sie ja tu pokazac - dziekuje Panowie za cenne wskazówki.
Jeszcze jedno pytanie odnosnie obciazenia. Jak widac na powyzszej fotce - tam gdzie widnieje napis Altus jest pusta przestrzen w tej wypuklej nasadce. Czy wydaje wam sie ze jak wypelnil bym ja olowiem to czy by to tez cos dalo czy raczej mam juz nie kombinowac.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Modyfikacja - Altus 300 2005/02/28 19:40 #15405

Wydaje mi sie że dociążenie kolumny od góry będzie wystarczajace.Choć faktycznie istnieją kolumny ze specjalną komorą balsatową gdzie wsypuje się piasek lub inne obciążenie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Modyfikacja - Altus 300 2005/02/28 20:58 #15412

Jeżeli jest to pusta przestrzeń odzielona od reszty to oczywiscie mozna bo wtedy kubatura w której graja głosniki sie nie zmieni. Pisząc o granitowych płytach mam na mysli ich zastosowanie bez wzgledu na podłoze .Deski, panele, wykładzina itp. W kazdym przypadku może byćtylko lepiej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

MUZYKA

Modyfikacja - Altus 300 2005/02/28 23:58 #15488

szacunek dla zgorka. Pozostaje tylko zyczyc powiodzenia w zbliżeniu sie do dźwięku doskonałego. Mnie niestety się nie chciało.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

DENON + B&W 5.1 + SHARP 46 + kabelki

Modyfikacja - Altus 300 2005/03/01 17:23 #15652

Powiedzcie mi prosze jakie te kolce maja byc. Patrzylem w necie i jest tego bardzo duzo, kilka rodzaji i wysokosci, jakie beda najlepsze??

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator