HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

Modyfikacja - Altus 300 2005/02/25 11:02 #15062

Wtam

Na forum uczeszczam juz od trzech miesiecy i wyczytalem bardzo duzo zlych opini na temat Altusów 300. Sam takie posiadam i barfdzo mnie to martwi. Jak juz mowilem w ostatnim swoim poscie nie moge na chwile obecna ich wymienic, wiec moze doradzili byscie jakas modyfikacje.
Moze wymiana zwrotnicy ?? A moze wewnętrzna modyfikacja obudowy ??
Nie moge nic zmienic w wygladzie zewnetrznym, wiec prosze o jakies ciekawe propozycje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Modyfikacja - Altus 300 2005/02/25 12:26 #15070

hmmm... wyczytałeś bardzo duz złych opini! Sam powinienys wiedzieć czy dzwiek z nich ci sie podoba czy nie...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

*wypowiedź nadawana w systemie << STEREO>>

Miusic Angel XD800 mkII na KT88, Yamaha CD-S700, Sieciówki 2x DIY LappKabel, Phonar Volume 2, Monitor Atmos Air 195 Silver,KLOTZ LAGRANGE Sennheiser HD555, Koss Porta Pro

Modyfikacja - Altus 300 2005/02/25 12:35 #15071

...wiesz johnny - ja osobiscie jestem bardzo zadowolony z ich brzmienia, ale z opini starszych i bardziej doswiadczonych odemnie wynika ze to badziewie z lat 70. Wiec dlatego pytam czy ktos zna moze jakas opcje modyfikacji, bym mogl sie przekonac ze te Altusy zakupione od dystrybutora to chlam i ze nawet po najmniejszej modyfikacji sa wiecej warte...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Modyfikacja - Altus 300 2005/02/25 13:03 #15074

Osobiscie chodzi mi poglowie wymiana zwrotnicy ( do basu filtr dolno przepustowy - gora i srednica oddzielny) wymana kabli , wymiana materialu wewnatrz kolumny, wymiana wtykow na bardziej profesionale.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Modyfikacja - Altus 300 2005/02/25 13:25 #15077

jeszcze jedno - wlasnie postanowlem zobaczyc zwrotnice w Altusach i co?? masakra. Wyglada to tak jak by kupili prosto od jakiegos wietnamczyka na stadionie :))) Zaczolem szperac w necie i szukac zwrotnic, i tu tez mam straszny mentlik, tego jest tyle ze juz sam nie wiem. Bardzo prosze o rade i propozycje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Modyfikacja - Altus 300 2005/02/25 14:12 #15079

Skoro nie wiesz jak brzmi dobrze wybierz sie do jakiego salnou hi- fi popros o wlaczenie jakiegos dobrego systemu - dobrych kolumn itd. najlepiej cos referencyjnego. posłuchaj, posłuchaj, .... najlepiej muzyki jaka słuchasz na co dzień. A wtedy wrocisz do domu właczysz altusy i.... "co to gra az uszy wiedna" Mina ci zrzednie, bo to co tam ni jak ni siak.... do altusów. A jak chcesz sie pobawic w przerabianie altusow to OK- w koncu to fajna zabawa- pytanie tylko czy sie oplaca czy lepiej zaczac zbierac na nowe kolumny ( w koncu, wtyki, dobre kable, elementy zwrotnicy, wytłumienie wew. to wszystko kosztuje)...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

*wypowiedź nadawana w systemie << STEREO>>

Miusic Angel XD800 mkII na KT88, Yamaha CD-S700, Sieciówki 2x DIY LappKabel, Phonar Volume 2, Monitor Atmos Air 195 Silver,KLOTZ LAGRANGE Sennheiser HD555, Koss Porta Pro

Modyfikacja - Altus 300 2005/02/25 14:53 #15085

O altusach mazylem od bardzo dawna, wiec wiesz jak bym je teraz sprzedal i wymienil na inne to jakos bym sie zle z tym czuł, wole je zmodyfikowac - nie wazne za jaka cene ;)))))

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Modyfikacja - Altus 300 2005/02/25 17:51 #15100

Altusów się nie modyfikuje - to absolutna klasyka nawet jeżeli uszy więdną. Łapy precz od Altusów!!! :-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Im mądrzej tym głupiej.
W.Gombrowicz

Modyfikacja - Altus 300 2005/02/25 19:35 #15107

Lolo.
Altusy mozna zmodyfikowac i to bardzo skutecznie. Moja metoda. Sprzedac i dolozyc jak najwiecej pieniedzy sie da (im wiecej tym bardziej skuteczn a modyfikacja). Kupic nowe solidnei grajace kolumny:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Accu, Krell, Amphion i jeszcze pare innych.

Modyfikacja - Altus 300 2005/02/25 19:58 #15110

Zwrotnicy nie kupuje się gotowej. Trzeba znać parametry poszczególnych podzespołów i wymienić je na lepsze tzn. najlepsze o identycznych parametrach. Trzeba koniecznie wymienić okablowanie. Ale ogólnie to nie ma co modyfikować w altusach. Tam słabe sa przetworniki a ich wymiana na inne mija sie z celem. Ale jezeli jestes zdecydowany to odsyłam cię do wątku Stukilowe Monitory w dziale stereo.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

MUZYKA

Modyfikacja - Altus 300 2005/02/25 21:45 #15122

dyzma dzieki za podpowiedz, juz zamowilem zwrotnice firmy janbo - maja sprawdzic, wyliczyc itp.

harvi - bardzo smieszne ha ha ha.

udowodnie wszystkim ze da sie je zmodyfikowac i to bardzo skutecznie.

pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Modyfikacja - Altus 300 2005/02/25 22:17 #15125

Lolo ma racje. Jesli tak bardzo lubisz swoje Altusy, zostaw je w spokoju. Za 30 lat to bedzie naprawde cenny zabytek.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tomasz Karasiński

Modyfikacja - Altus 300 2005/02/25 22:34 #15127

==>Zgorek
To nie jest smieszne, niestety. Sprzedajac TE kolumny i dokladajac cokolwiek zrobisz wiekszy postep niz modyfikacja.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Accu, Krell, Amphion i jeszcze pare innych.

Modyfikacja - Altus 300 2005/02/25 23:13 #15129

Ja osobiście nie wierzę w gotowe zwrotnice, chyba że panowie w Janbo obliczą konkretnie pod te głośniki, które są w twoich Altusach, ale i tak nie wyadje mi się aby to zrobili. Prawdopodobnie zaadoptują jakiś swój standardowy model - przecież to wszystko kosztuje. Ja sam obliczałem zwrotnice do swoich DIY przez kilka tygodni biorąc różne aspekty pod uwagę (nie będę się wdawał w szczegóły), a i tak nie byłem wstanie stwierdzić efektu przed odsłuchem. Akurat mi się udało i "wstrzeliłem" się z podziałem, ale tak na dobrą sprawę to był raczej fuks i poprawki mogą trwać w nieskończoność. Na to potrzeba cholernie dużo czasu (obliczenia, lutowanie) i jeszcze więcej pieniędzy, a wyniki mogą być mizerne. Nie chcę Ci ostudzić zapału, ale jeżeli nie masz jakichkolwiek podstaw ku temu to lepiej (jak Ci radzą moi poprzednicy) daj sobie spokój. Kupienie czegoś nowego wychodzi jednak taniej. Jeżeli jednak chciałbyś zgłebić tajniki wiedzy to proponuję Ci książkę P. Krajewskiego.
P.S.
Nie wyrzucaj starej zwrotnicy. Może się okazać, że ją jeszcze przeprosisz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Doskonałość nie jest jednorazowym aktem, lecz nawykiem"

www.sir-szkolenia.pl

Modyfikacja - Altus 300 2005/02/26 17:40 #15186

ja naprawde nie wiem jak wy czytacie te posty ( co po niektorzy ) ale ja jasno napisalem ze ich nie wymienie.

hervi - czy ty naprawde uwazasz ze dokladajac co kolwiek i kupujac co kolwiek ( kolumny inne niz tonsilowskie ) to uzyskam cos lepszego ?? Czy naprawde wydaje ci sie ze jezeli dolozyl bym np. 150 zł i kupil kolumny firmy KBRX model S 350 ( dostepne na allegro ) to bym zrobil lepiej?? Osobiscie w to watpie, a tobie zecze powodzenia .

ROMAN - stac mnie na inne kolumny, ale wydaje mi sie że modyfikujac je i starajac sie polepszyc dzwiek, nie naruszajac konstrukcji zewnetrznej uzyskam cos wiecej niz zakup nowego sprzetu. Bede mial slawne Altusy ( szkoda tylko ze ta slawa poszla w zlym kierunku ) i satysfakcje ze dokonalem czegos co dla innych bylosmieszne i bez sensowne.

P.S zastanawiam sie co poniekturych tak irytuja te kolumny, czy mieliscie chociaz okazje slyszec je na innej konfigoracji niz Altus + Unitra + Magnetofon szpulowy ?? Podczas ogladania filmow na Yamaha Altusy sprawuja sie zawodowo, a ja tylko poprosilem o pomoc w wyborze firmy produkujacej zwrotnice, jakies dobre kable by to wszystko polutowac, i material wytlumieniowy. No ale coz niektorzy wola tylko cos pisac i najlepiej by to sie zgadzalo z opinia innych, niz udzielic konkretnej rady, chyba ze zalezy im tylko na cyferkach przy niku to rozumiem .

Pozdrowienia dla Ata - dziekuje za propozycje pana Krajewskiego, napewno skorzystam :) - i dla dyzmy za post o Stukilowcach. Tylko mam jedno malutkie pytanko. Jak to zastosowac w altusach ;))

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator