HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Zagadki muzyczne 2004/11/12 22:08 #4532

>Ironista, niestety...

Juz nie bede podpowiadal. W postach powyzej jest cala masa informacji, ktore z premedytacja dosc zawile zaprezentowalem, ale zadna nie jest nieprawdziwa.

Nagroda za rozwiazanie zagadki bedzie gift certificate na zakup jednej uzywanej plyty w sklepie www.djangos.com (nie mam nic wspolnego z tym sklepem, naturalnie).

Jesli do polnocy 13.11. nikt nie poda prawidlowej odpowiedzi - podam rozwiazanie, a plyte kupie sam sobie;).

Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zagadki muzyczne 2004/11/12 22:09 #4533

>Gutten

Maksymiuk?

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zagadki muzyczne 2004/11/12 23:05 #4539

Nastepna Zagadka,

"One cannot judge 'Lohengrin' from a first hearing, and I certainly do not intend to hear it a second time"


Ktory kompozytor odwazyl sie tak podsumowac prace Wagner'a ktora jest jedna z najbardziej interesujacych oper kiedykolwiek napisanych, dla milosnikow oper przy okazji polecam wydanie Lohengrina na EMI 67411 z serii Great Recordings of the Century z znakomitym Rudolf Kempe i z boska obsada z nikim innym jak Christa Ludwig i Dietrich Fischer-Dieskau.


Kapelli- Jako wlasciciel tego watku prosze zrob jakis link do tego watku moze z Audio Lukar, potrzeba tutaj troche nowej krwi....mam nadzieje ze dobijemy do 1000 przez weekend :-)

Kolejny disc XRCD do wyrgania czeka. Dwie pierwsze plytki ktore zostaly przekazane na moje rece przez Kotafilemona bede przyznane wedle jego uznania.

Pozdr.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"For the second time in my life - the other time being 'The Köln
Concert' 30 years before - I walked out on stage and realized: nothing
can stop me now." - Keith Jarrett

Zagadki muzyczne 2004/11/12 23:12 #4541

>Lacrimosa
a to to akurat wiem:-). Dowiedzialem sie tego, kiedy kiedys tam (niedawno) czytalem nt Wagnera... (nota bene - nie przepadam;))

G. Rossini

pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zagadki muzyczne 2004/11/12 23:20 #4542

I_nemes->>>

Ooops zla odpowiedz ale goraco sie zrobilo, musze trudniejsze pytania zadawac :-)

Pozdr.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"For the second time in my life - the other time being 'The Köln
Concert' 30 years before - I walked out on stage and realized: nothing
can stop me now." - Keith Jarrett

Zagadki muzyczne 2004/11/12 23:27 #4546

-> i_nemes
ulżę Ironiscie
prawidłowa odpowiedź to EMF
:-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zagadki muzyczne 2004/11/12 23:29 #4548

>i_nemes
Wysiadam , już mnie uszy bolą od słuchania tego wszystkiego, muszą odpocząć bo jutro skoro świt wyjazd do W-wy. Ale przed wyjazdem z rana jeszczę zajrzę i albo się załamię albo zdziwię

___________________
Kłębami dymu niechaj się otoczę
Niech o młodości pomarzę półsenny...
Słowacki

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

...i oto przychodzi dwóch gnojów, jak dwóch heroldów czegoś innego, żeby odsłonić gips, pierze i łajno którymi wypchane są autorytety, mega rzeźby i potęgi, idee i rozkazy, prawdy dogmatyczne i objawione...

Zagadki muzyczne 2004/11/12 23:32 #4551

-> Ironista
a co Ty słuchałeś??!
wystarczyło wpisać w google
"voice of Mark David Chapman" ;-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zagadki muzyczne 2004/11/12 23:39 #4552

>aTom, właśnie o to chodziło, że ja nie chciałem korzystać z wyszukiwarek i innych takich, pisałem już o tym. A czego słuchałem? Chłopie, ja już nie wiem jak się nazywam. Przewaliłem około 80 starych kaset z nagraniami z lat 80-tych, z różnych audycji, list przebojów itp. Kręćka prawie dostałem, ale spędziłem fajny dzień wśród staroci.

_____________________
Kłębami dymu niechaj się otoczę
Niech o młodości pomarzę półsenny...
Słowacki

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

...i oto przychodzi dwóch gnojów, jak dwóch heroldów czegoś innego, żeby odsłonić gips, pierze i łajno którymi wypchane są autorytety, mega rzeźby i potęgi, idee i rozkazy, prawdy dogmatyczne i objawione...

Zagadki muzyczne 2004/11/13 00:11 #4555

-> Ironista
ja się przyznam bez bicia, że 'ze słuchu' to bym nie znalazł ;-)
zwłaszcza że nie mam żadnych płyt tego EMF, a nawet nie kojarze teraz tego bandu, ani ich 'hita', o ktorym wspominał i_nemes
coś tam gdzieś mi się mgliście wyłaniało z pamięci, że było jakas taka afera, ale co kto jak itd. to juz za cholere bym nie wpadł

no bo chyba wiedziałeś, czyjego głosu szukasz na tych płytach
(zresztą i_nemes chyba bardziej podpowiedzieć nie mógł, i wątek 'Buszującego w zbozu' na ktorym pierwotnie oparta była cała zagadka stał się absolutnie zbyteczny ;-)

pozdr

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zagadki muzyczne 2004/11/13 00:18 #4556

Ja też zupełnie nazwy zespołu nie kojarzę, dlatego przesłuchiwałem taśmy, bo jak bym znalazł ten kawałek , to może by się coś odemknęło. Ano taki z tego morał, że jak pamięć zaczyna szwankować, to trzeba mi się nauczyć podpierać zdobyczami techniki.

>i_nemes - zadałeś chłopie. Nagroda dla a_Toma.

A teraz ziuziu , bo jutro to dopiero będzie...

_____________________
Kłębami dymu niechaj się otoczę
Niech o młodości pomarzę półsenny...
Słowacki

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

...i oto przychodzi dwóch gnojów, jak dwóch heroldów czegoś innego, żeby odsłonić gips, pierze i łajno którymi wypchane są autorytety, mega rzeźby i potęgi, idee i rozkazy, prawdy dogmatyczne i objawione...

Zagadki muzyczne 2004/11/13 00:40 #4559

>> I_nemes

Kurczę, za łatwe było. Tak, tylko Makymiuk bywa taki porywczy. Słowa uznania :-))

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Przyjemności uszu mocno mnie oplątały i ujarzmiły.
św. Augustyn

Zagadki muzyczne 2004/11/13 00:41 #4560

ech tak myslalem, ze jak sie pojawi nagroda to zaraz ktos ja zgarnie;)

za duzo bylo tych podpowiedzi, naprowadzilem za bardzo na Lennona i istotnie watek "Buszujacego w zbozu" okazal sie zbyteczny, a szkoda... Chapman w dzien morderstwa kupil sobie kolejna kopie Buszujacego, a przy okazji przesluchania po aresztowaniu gledzil cos o tym, jak wyjatkowa to ksiazka - cos w stylu - 'czesc mnie jest Holdenem, a czesc diablem'. Niektorzy twierdza, ze to na ksiazce Salingera Lennon zlozyl Chapmanowi autograf, ale prawda jest chyba taka, ze podpisal sie na kopii "Double Fantasy".

Jako ciekawostke dla milosnikow teorii spisku mozna dodac, ze Buszujacego znaleziono rowniez w pokoju hotelowym J. Hinckley'a, tego samego pana, ktory prawe ukatrupil Ronalda Reagana by zaimponowac Jodie Foster (coz, tak twierdzil przynajmniej...). Interesujaca doprawdy jest historia USA;).

aTom, gratulacje - masz plytke.

A przeboj na pewno kojarzycie. "Unbelievable" (wystarczy pomyslec 'You're unbelievable' i zaraz sie przypomni refren... opetanczy rytm z gitarami, po prostu przeboj, jeden z kilku przebojow 'madchesterskich'

Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zagadki muzyczne 2004/11/13 00:56 #4563

>Gutten, dziekuje za slowa uznania;). Rzeczywiscie bylo latwe - ta anegdota dosc znana. Ciekawe, czy prawdziwa;)?

Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zagadki muzyczne 2004/11/13 01:04 #4564

>Lacrimosa, czy nieprawidlowym elementem mojej odpowiedzi bylo to, ze nie przepadam za Wagnerem;)?

Czytalem o tym, ze Rossini, delikatnie mowiac, rowniez nie przepadal za Wagnerem i znane sa ze trzy co najmniej anegdoty 'wagnerowskie'.

- powiedzial kiedys, ze Wagner miewa cudowne momenty oraz okropne kwadranse,
- czytajac partuture ktorejs z oper czytal ja do gory nogami, bo jak twierdzil w normalnej pozycji nie miala zadnego sensu (czy na pewno chodzilo o Wagnera i Rossiniego - tutaj nie pamietam),
- zrecenzowal Lohengrina w taki wlasnie charakterystyczny sposob.

Nie bede sie spieral;), moze tam gdzie to czytalem (nie pamietam gdzie to bylo) byl blad.

Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckimlgredakcjaModerator