HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Uwagi do forum i serwisu. 2009/10/13 22:14 #307160

  • themule
  • themule Avatar
  • Gość
  • Gość
zentaur to z ta wyszukiwarka jest problemem forum. Ale nie wiem, czy da sie to rozwiazac...

moze inaczej: to jest problem z certyfikatem bezpieczenstwa na forum, ktory to certyfikat nie jest uznawany przez google. Niektore linki sa przestarzale (tematy zostaly usuniete, przeniesione, lub ich numer sie zmienil, jakis parametr np. "zablokowany"), to oznacza, ze taki adres juz nie istnieje. Google zindeksowal to jednak wczesniej i teraz pokazuje jako wynik. Poniewaz nie ma tego, co trzeba, browser (np Moz. FF, IE) interpretuje to jako zagrozenie (certyfikat potwierdza istnienie stronki, ktorej nie ma) oraz blokuje wjazd (IE z miejsca, w Moz FF mozna dodac wyjatek i obejrzec stronke, ktorej... nie ma ;))

Postaram sie znalezc jakies rozwiazanie, jednak obawiam sie, iz takie kwiatki beda wyskakiwac po wsze czasy. im lepsza moderacja tym wiecej takich tych... :P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Uwagi do forum i serwisu. 2009/10/13 22:17 #307162

ok, czyli jak rozumiem rozwiazaniem bedzie sprawna wyszukiwarka wewnetrzna...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ROTEL → B&W

Uwagi do forum i serwisu. 2009/10/13 22:21 #307164

  • themule
  • themule Avatar
  • Gość
  • Gość
tak by wychodzilo. google mozna sie posilkowac, ale nie mamy wplywu ani na ich algorytm wyszukiwania ani na implementacje, co prowadzi do tego, ze wewnetrzna mozna poprawic a tej nie. poza tym wewnetrzna juz dziala. jest co prawda problem ze stylem (fonty wychodza za ramke tzn. numerki stron), ale pokazuje poprawne (przynajmniej mi) wyniki. a wyszukiwalem np. taie cos jak "yamaha" "rotel" "denon" oraz "idiota". To sa bodaj najpopularniejsze na tym forum slowa ;P

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Uwagi do forum i serwisu. 2009/10/13 22:23 #307165

wiem. prosze o troche cierpliwosci.


czekamy cierpliwie już 10 miesięcy i to wcale nie kolegi wina, kolejny miesiąc w ta czy w ta to bez znaczenia :wink:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Uwagi do forum i serwisu. 2009/10/13 22:26 #307166

"idiota".


nie brakuje :mrgreen:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Uwagi do forum i serwisu. 2009/10/13 22:31 #307167

  • themule
  • themule Avatar
  • Gość
  • Gość
wiem, ze czekacie. doloze staran, zeby zaniedbane sprawy zostaly naprawione jak najszybciej, oraz zeby technicznie forum bylo bez zarzutu.
za tych, ktorych mowisz, ze nie brakuje to juz wezmiecie sami odpowiedzialnosc ;D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Uwagi do forum i serwisu. 2009/10/13 22:59 #307172

Skoro już kolega tam ambitnie szarżuje to mam malutką prośbę: jak się używa opcji cytuj fragment (zaznaczony), do okna szybkiej odpowiedzi dawniej rozpoznawało autora, teraz już nie, jakby kolega mógł coś z tym zrobić to byłbym bardzo wdzięczny

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Uwagi do forum i serwisu. 2009/10/13 23:13 #307175

  • themule
  • themule Avatar
  • Gość
  • Gość
tak, to mam na mysli wlasnie przez "ulepszenie funkcji cytowania".

To byl mod uzywajacy javascriptu do phpbb2. Teraz to nie dziala, bo forum tyra na phpbb3 a przeniesienie modyfikacji ograniczone zostalo do tego, zeby wkleic ramke. Dlatego nie byly wczytywane tez poprzednio opcje pod spodem ("dodaj sygnature").

Zajme sie tym, ale nie dzis, gdyz jest to troche wieksza akcja. Szanse na rekonstrukcje sa raczej znikome, prawdopodobnie napisze cos podobnego po prostu.

Edit: oha! to dziala, alez niespodzianka ;) sekundka moze to tylko kwestia drobnej poprawki ;D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez themule. Powód: polapalem sie ;D

Uwagi do forum i serwisu. 2009/10/13 23:17 #307176

jak już mówiłem czekam na to 10 miesięcy... więc a po prostu tak nagabnąłem, przy okazji jakby się koledze nudziło :-D

dzięki bardzo, i życzę sukcesów

dobranoc

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Uwagi do forum i serwisu. 2009/10/14 00:26 #307178

  • themule
  • themule Avatar
  • Gość
  • Gość
cholerka :) to jeden z dwoch javascriptow ;) ja za bardzo nie jestem szpecem od js. :) nie dam rady od reki. Musze wziac do niej najpierw lekture :)

Edit: Edity zostaly naprawione. dodalem ramkie, co by mozna bylo lepiej widziec, kogo zgnoic za oszukiwanstwo ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez themule. Powód: Zeby zobaczyc jak ladnie zrobilem ;)

Uwagi do forum i serwisu. 2009/10/14 02:26 #307179

  • themule
  • themule Avatar
  • Gość
  • Gość
poddaje sie na dzis. wymiekam z tymi cytatami ;D

EDIT: albo nie, wiecie co, jednak to naprawilem ;P

ja chrzanie... dawno takiego bajzlu nie widzialem, a widzialem wiele ;)

dobra, dawajcie dalej. o tych cytatach zentaura pamietam ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez themule. Powód: bo jestem po pierwsze uparty a po drugie szpec :P

Uwagi do forum i serwisu. 2009/10/14 07:46 #307180

themule napisał: ja chrzanie... dawno takiego bajzlu nie widzialem, a widzialem wiele ;)


:mrgreen:

Edit:

redakcjo oprócz finansowego wynagrodzenia należy się duża flaszka jak psu miska

coś z tą edycją nie do końca jeszcze

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Uwagi do forum i serwisu. 2009/10/14 09:48 #307186

  • themule
  • themule Avatar
  • Gość
  • Gość
hmmm...

rzeczywiscie. edycja tyra tylko dla kont specjalnych ;) nie zauwazylo mi sie, bo mam konto specjalne... ;)

do oprawki wieczorkiem, zeby nie przeszkadzac na razie ;)

pytanie: czy dochodza powiadomienia e-mailem?

test

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez themule. Powód: test

Uwagi do forum i serwisu. 2009/10/14 15:24 #307211

themule napisał: pytanie: czy dochodza powiadomienia e-mailem?

Tak ale trzeba zaznaczyć u dołu ramki ,,Powiadom mnie e-mailem o odpowiedzi,, na starym forum nie trzeba było, tak samo z podpisem ,,Dołącz podpis (podpis można zmienić w panelu użytkownika),,

test edycji; no...nareszcie nie ma tego brzydkiego opisu u dołu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dystans do życia , ludzi i zero emocji

Uwagi do forum i serwisu. 2009/10/14 19:13 #307249

  • themule
  • themule Avatar
  • Gość
  • Gość

sev napisał: Tak ale trzeba zaznaczyć u dołu ramki ,,Powiadom mnie e-mailem o odpowiedzi,, na starym forum nie trzeba było, tak samo z podpisem ,,Dołącz podpis (podpis można zmienić w panelu użytkownika),,


wejdz do panelu ustawien uzytkownika, przelacz na ustawienia forum (gora9 po lewej: edytuj domyslne ustawienia pisania postow (czy jakos tak).

masz zaznaczone: dodawaj domyslnie podpis i powiadamiaj automatycznie?

bo jesli nie, to nie dziw sie, ze trzeba. Jesli natomiast tak, to musze to zbadac ;) Bo na innych kontach dziala..

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator