HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Uwagi do forum i serwisu. 2009/10/14 19:42 #307250

  • themule
  • themule Avatar
  • Gość
  • Gość

Dudek napisał: coś z tą edycją nie do końca jeszcze


dobra, juz wiem o co chodzi.

wiec to jest tak: info o edycji pokazuje sie tylko w dwoch przypadkach:

1. zostal edytowany post, na ktory istnieja juz odpowiedzi (= nie dotyczy posta, ktory jest ostatni w temacie).

2. lub podany zostal powod edycji posta (zarezerwowane dla kont specjalnych: admin, moderator etc.)

W wypadku, gdy edytuje sie posta, ktory jest ostatnia (aktualna odpowiedzia) nie wyswietla sie info o edycji. Powod takiego dzialania jest prosty - poki ktos nie "zaklepie", to mozna zmienic trest posta bez konsekwencji.

Oczywiscie moge to zmienic tak, by przy KAZDEJ edycji pokazywalo sie info o edycji posta. Pytanie, czy to jest sensowne?

Moim zdaniem nie, ale zrobie to, co zdecyduje redakcja, czy tam nie wiem kto decyduje :)

Takze: chwilowo zostaje tak, jak jest, przy okazji raportu wysle zapytanie, co z tym zrobic.

Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Uwagi do forum i serwisu. 2009/10/14 20:01 #307256

Nie mogę cytować, ale to nic :)

Z tą edycją lepiej żeby zostało tak jak jest. Czyli przy ostatnim poście nie widać edycji

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Uwagi do forum i serwisu. 2009/10/14 20:25 #307264

  • themule
  • themule Avatar
  • Gość
  • Gość
"cytuj" nie dziala (wlasnie to poprawiam), ale dziala do szybkiej odpowiedzi: zaznaczasz kawalek tekstu, ktory chcesz zacytowac, klikasz na ten "dymek" po lewej od "cytuj" i włala - w szybkiej odpowiedzi juz masz gotowy cytat wraz z autorem. ja tego czesciej nawet uzywam. ale za chwile bedzie juz dzialac normalne cytowanie tez... sorry za zamieszanie, to na prosbe zentaur'a namieszalem - jego bijcie ;D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Uwagi do forum i serwisu. 2009/10/14 20:29 #307265

themule napisał: "cytuj" nie dziala (wlasnie to poprawiam), ale dziala do szybkiej odpowiedzi: zaznaczasz kawalek tekstu, ktory chcesz zacytowac, klikasz na ten "dymek" po lewej od "cytuj" i włala - w szybkiej odpowiedzi juz masz gotowy cytat wraz z autorem. ja tego czesciej nawet uzywam. ale za chwile bedzie juz dzialac normalne cytowanie tez... sorry za zamieszanie, to na prosbe zentaur'a namieszalem - jego bijcie ;D


faktycznie dziala w szybkiej odpowiedzi. teraz czekamy na naprawienie odsylacza "cytuj" :wink: i bedzie cacy

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ROTEL → B&W

Uwagi do forum i serwisu. 2009/10/14 20:57 #307274

  • themule
  • themule Avatar
  • Gość
  • Gość
walcze! ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Uwagi do forum i serwisu. 2009/10/14 22:20 #307301

nie działa jeszcze "pokaż posty użytkownika"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Uwagi do forum i serwisu. 2009/10/14 22:47 #307313

  • themule
  • themule Avatar
  • Gość
  • Gość
thx. zerkne na to za chwile. utknalem wlasnie z tym cytatem w martwym punkcie. tzn. dla zalogowanych juz dziala. dla niezalogowanych... no coz ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Uwagi do forum i serwisu. 2009/10/15 00:33 #307336

  • themule
  • themule Avatar
  • Gość
  • Gość

zentaur napisał: o super ze ktos (themule) dziala.

wiem ze jestem namolny, ale da sie cos z tym zrobic? Please please.

Chodzi o to, by byl caly czas widoczny odsylacz "cytuj", ktory bylby widoczny nawet dla osoby nie zalogowanej, ktory jednoczesnie przenosilby niezalogowanego uzytkownika do strony logowania. Tak jest teraz z odsylaczem "odpowiedz". Kiedy jestem niezalogowany i klikne na odpowiedz, przenoszony jestem do strony logowania i potem moge wrocic do watku ktory czytalem. Zeby kogos zacytowac i odpowiedziec, musze jednak wyjsc z watku zalogowac sie, wrocic do watku w ktorym bylem, znalezc tego posta i dopiero wtedy kliknac cytuj.



prosze bardzo. dziala. tylko ze po zalogowaniu nie klikasz na "wroc do strony glownej" - musisz zaczekac te 3 sekundy i automatycznie przenosi Cie do odpowiedzi, razem z cytatem.

chyba o to chodzilo.

(lepiej zeby tak, stracilem na to 3h :P)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Uwagi do forum i serwisu. 2009/10/15 00:41 #307338

themule napisał:

prosze bardzo. dziala. tylko ze po zalogowaniu nie klikasz na "wroc do strony glownej" - musisz zaczekac te 3 sekundy i automatycznie przenosi Cie do odpowiedzi, razem z cytatem.

chyba o to chodzilo.

(lepiej zeby tak, stracilem na to 3h :P )


the mule jestes my hero :wink: dziala.

ale :mrgreen: tak sie zastanawiam, czy to wroc do strony glownej musi byc? to jest cos co zostalo wprowadzone niedawno podczas "niedokonczonej reformy forum". Na poczatku w ogole tego nie bylo, po prostu od razu po logowaniu przenosilo do odpowiedzi. ale to juz jest szczegol, ktory nie jest taki wazny (ani pilny).

pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ROTEL → B&W

Uwagi do forum i serwisu. 2009/10/15 00:49 #307340

  • themule
  • themule Avatar
  • Gość
  • Gość
powiem Ci tak:

ja sie zobowiazalem "naprawic forum" - i to robie. dodatkowa opcja nikogo nie zabije, moze u kogos w przegladarce nie dzialac autoredirect...

ale powiem Ci tez, ze ja bym najchetniej to wszystko wyje...skasowal i wgral cos porzadnie. pewnie by bylo szybciej.

ALE!
wiadomo, ze co jeden szpec to chce swoje rzady wprowadzac - wiadomo to, czy dlugo posiedze tu na stanowisku wola roboczego? ^^ wiec najpierw trzeba naprawic to, co nie dziala, a potem dumac o dalszych zmianach i ulepszeniach. Nie oddalem jeszcze pierwszego raportu - czy warto jeszcze cos dodawac/usuwac/planowac, czy tez od razu przygotowac to porzadnie od a do zet to sie jeszcze okaze, poniewaz nie mam mozliwosci spotkania sie na kawke ze zleceniodawca ;)

dobra biore sie za te nie dzialajace "posty uzytkownika"

pozdr.

pees. punkt pochwaly poprosze, zanim je wywale chce sie nachapac :P;DD

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Uwagi do forum i serwisu. 2009/10/15 01:01 #307341

a widzisz, musialbym zalozyc wlasny watek - dopiero w swoim watku moge dawac pochwaly. to chyba sluszne zreszta rozwiazanie. ale a propos pochwal itp, zostaja, resetuja sie, czy rezygnujemy z nich? Zaraz wkleje to co kiedys napisalem na ten temat, bo forumowicze tez sa podzieleni co do tego zagdnienia.

Smykus i Patrick sie wypowiedzieli przeciw (pochwalom i punktom pomocy), ja jestem za. natomiast jak pisalem nie moze byc tak, ze ostrzezenia sa a pomocy jest zero. trzeba sie na cos zdecydowac.

co do punktow, nie uwazam tego narzedzia za zly pomysl. juz wczesniej postulowalem modyfikacje tego narzedzia, oczywiscie zostalo zignorowane.

punkty pomocy, w przeciwienstwie do opisow przy nicku (ktore pokazuja tylko staz), informuja kto jest aktywny na forum i kto ile pomaga innym.

w przeszlosci niestety funkcja ta byla naduzywana. natchnieni autorzy watkow potrafili przydzielac punkty na oslep, kazdemu kto sie wpisal, niezaleznie czy wkleil buzke czy napisal cos merytorycznego.

dlatego zaproponowalem system ktory uzywany jest na forum tlumaczeniowym proz com: autor watku zadaje pytanie i czeka na odpowiedzi. po czym wybiera jedna odpowiedz (u nas moglyby to byc jedna albo tez dwie - jedna pomoc jedna pochwala) ktora uwaza za najtrafniejsza. i koniec. w danym watku nie mozna juz mnozyc pochwal czy tez pomocy. tak to dziala na innych powaznych forach i mysle ze sie sprawdza - i motywuje do aktywnego udzialu w forum.

Wiadomo, ze uzytkownik moze sie pospieszyc z ocena, ale to juz jego problem


nie mowie ze to jakies idealne rozwiazanie, mozna tutaj przeciez przedsykutowac maksymalna liczbe punktow jaka moga przyznac autorzy watkow. chodzilo mi o to by zaproponowac rozwiazanie, ktore wyeliminuje dawanie punktow na oslep (od czasu do czasu problem ten wraca).

No albo mozna w ogole zrezygnowac. sprawa do dyskusji.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

ROTEL → B&W

Uwagi do forum i serwisu. 2009/10/15 01:04 #307342

  • themule
  • themule Avatar
  • Gość
  • Gość
wiesz - nie ja podejmuje decyzje

powiedza, zeby zrobic to tak albo srak - to tak zrobie. Ja nie jestem od myslenia, tylko od robienia ;D Gdyby to bylo moje forum... to by tu nikt nie zagladal ;D

mozna zastapic ten system punktowy czyms innym lepszym/gorszym - kwestia gustu. Co sie nie zrobi i tak ktos bedzie optowal za innym rozwiazaniem - Ty czy Dudek czy smykus czy jeszcze ktos, ktos nowy....

takie zycie ;)

EDIT: czytalem ;) nie siedze na forum od dzis, troche sie pobylo - tylko teraz juz nie czytam za bardzo bo robie ;DDD

Naprawde nie moge wyjsc z podziwu, ze to tyle czasu odlogiem lezalo... przeciez ja dwa wieczory potrzebowalem na to, zeby to ponaprawiac... a nie znam struktury, bo nie ja ja przerabialem...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Uwagi do forum i serwisu. 2009/10/15 01:21 #307345

  • themule
  • themule Avatar
  • Gość
  • Gość


standardowa wielkosc mula.




mul deluxe

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Uwagi do forum i serwisu. 2009/10/15 01:24 #307346

  • themule
  • themule Avatar
  • Gość
  • Gość
co DOKLADNIE nie dziala we wstawianiu obrazkow? (oprocz wielkosci?)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Uwagi do forum i serwisu. 2009/10/15 07:56 #307351

Nie mma pojęcia bo nie mam opcji wstawienia obrazka :)

znikł ten kawałek formularza którym się to robiło

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckiModerator