HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Jaki macie sprzet? 2005/02/05 11:50 #11729

Witajcie

Sprzęt taki jak podano niżej i chyba przez najbliższy czas nie zamierzam dokonywać żadnych zmian, ponieważ z zestawu jestem bardzo zadowolony.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

....:::: De Gustibus Non Est Disputandum ::::....

Jaki macie sprzet? 2005/02/06 13:05 #11806

U mnie sobie gra Harman/Kardon HD 710, wzmacniacz NAD C 320BEE, kolumienki Eltax Liberty 3+ na stendach które zrobiłem sam (o, jaki jestem z siebie dumny), okablowanie QEDa - QUNEX 2 i Silver Anniversary...

Planuje sobie sprawić NADa C 521 BEE, H/K HD-750 755 lub coś CA (posłuchamy zobaczymy), i na tym na razie poprzestać, w przyszłości pewnie jakieś inne kolumny, może coś Paradigma, albo B&W...

A w dalekiej przyszłości sprzęt Mark Levinson, zastanawiałbym się nad Linn'em... ale Linna to będę miał w samochodzie... (oczywiście to jest żartem, jak dotąd nie słyszałem bardziej audiofilskiego sprzętu niż ten który mam, w związku z czym jeszcze mam wiele do odkrycia)...

Co ciekawe jak dotąd największe "słyszalne" wrażenie robi na mnie "upgradowanie" interkonektów - ciekawa sprawa, ale z tego co zauważyłem nie jestem odosobniony.

A to że kolekcja płyt czasem jest droższa niż sprzęt to chyba trzeba chwalić... nie dopuszczajmy do przerostu formy nad treścią, czerpmy przyjemność z słuchania muzyki, nie sprzętu (no ale to moje zdanie)...

pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Ślady na piasku i kręgi na wodzie"

Jaki macie sprzet? 2006/02/20 23:25 #87966

Na początku stoi Technics SLPG380A pomalowany na srebrno
(tylko ja wiem który guzik do czego), z niebieską diodką trzema nóżkami,
zaekranowanym transformatorem i dociążonym transportem o jakieś 4 kg bo lubił sobie skoczyć więc przykleiłem do transportu trochę żelastwa - pomogło.
Te "modyfikacje" zrobiłem ot tak dla zabawy więc teraz nie będę go mógł go sprzedać. Nie narzekam na niego, czyta wszystko i nie kaprysi.
Potem jest G-snake Audioquest konfekcjonowany przeze mnie (2 x 0.5 ,wtyczki i cyna Silitech-a wyszło za 51 złociszy , robiłem też znajomym z Cooperhead-ów za 100 - zadowoleni).
Potem jest UWAGA !!! Unitra WSH 205 - wersja eksportowa
Kilkanaście kilo wagi i prawdziwe dual mono - nawet jak kupię coś w zamian to się go nie pozbędę. Założyłem mu pozłacane chinche i przyzwoite gniazdka głośnikowe.
Co kupię w zamian ? NAD albo Rotel, marzy mi się Plinius.McIntosh-em też bym nie pogardził.
Potem Sonic Link/Black Rhodium S 300 2x3m - udało mi się wygrać w konkursie - "trafiło się ślepej kurze ziarno" podpięte do Eltax-ów liberty 5+
- jeszcze nie spłacone.
Pogrywa to sobie w pokoju 4.2 na 4.8 - walczę ze zbyt żywą akustyką a że pokój niemal kwadratowy to nie ma lekko.
Płyt - circa 180 i rośnie - głównie elektronika,klimaty elektroniczno-jazzowe i jazz, trochę rocka, mniej popu i jeszcze mniej klasyki (nie mogę się jakoś przekonać - na razie polubiłem Griega".

Pozdrawiam wszystkich z podobnie "nierównymi zestawami" - żebyście zawsze mogli słuchać takiej muzyki jakiej chcecie.[/img][/list][/code][/quote]

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki macie sprzet? 2006/02/20 23:33 #87967

Witam.
Ja swojej ulubionej muzy słucham na następującym zestawie:
odtwarzacz - Marantz 6000 ose
wzmacniacz - Baltlab Epoca 1 v3
kolumny - Audio Physic Spark 3
okablowanie - PAD

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki macie sprzet? 2006/02/21 00:07 #87973

PiotrM napisał: - czy mogę znacząco (i niedrogo) poprawić jakość brzmienia poprzez wymianę interkontektów poszczególnych klocków zestawu?,Piotr

Najpierw zmień kolumny, dobre kable mogą Ci jeszcze pogorszyć brzmienie.

PiotrM napisał: - dlaczego jakość (dynamika) dźwięku nagrań na magnetofonie 3-głowicowym jest wyraźnie gorsza od odtw. CD (słyszalne już przy włączeniu funkcji TAPE MONITOR), pomimo stocowania taśm Cr i metal, kalibracji magnetofonu do taśm itp. zabiegów?
(nie spotkałem się z tym problemem w zestawach SONY o podobnej konfiguracji sprzętu)

Magnetofon osiąga +/- 74dB natomiast CD +/- 100dB

PiotrM napisał: - czy nowe kolumny nie zdemaskują tylko niedostatków sprzętu?

Każde sprawne kolumny będą lepsze od zepsutych :) Technics gra raczej ostro i jasno więc szukaj kolumn o ciepłym brzmieniu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Paweł
i wszystko gra

Jaki macie sprzet? 2006/02/21 00:34 #87984

Ja mam kiepski :P Nie słyszę zmian jak wymieniam kable :lol: :lol:
Ale paru co wymieniali posłuchali i przestali wymieniać..... :lol: 8)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki macie sprzet? 2006/02/21 09:51 #88019

Mam dwa zestawy.

W sypialni:
Quad 99CD-PII
Yamaha KX-493
Yamaha TX-492
Quad 99Pre
Quad 99Power
Quad 12L

W "saloniku":
Yamaha CDX-596
Yamaha AX-596
Wharfedale Diamond 8.4

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Hoc est opus!
(Caffa et bucella per attractionem corporum venit ad stomachum meum.)

Jaki macie sprzet? 2006/02/21 10:04 #88021

rysiek napisał: Ja mam kiepski :P Nie słyszę zmian jak wymieniam kable :lol: :lol:
Ale paru co wymieniali posłuchali i przestali wymieniać..... :lol: 8)

To musi byś jakaś mini wieża - może samsung - te urządzenia kiedyś przenosiły od 200Hz do 6500Hz :lol: :lol: :lol: Wtedy faktycznie nie słychać. :lol:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Paweł
i wszystko gra

Jaki macie sprzet? 2006/02/21 16:11 #88106

Do Mariusza W bardzo ważne.

Podziel się ze mna tym jak odbierasz "granie" Marantza 6000 ose z Baltlabem Epoca.Pytam bo to sugerują mi znajomi.
U mnie więc jak do tej pory.
-Marantz 6000 ose.
-Marantz PM-6010 ose
-Esa Trillo 2000
-Sonic..AS-75
-Audioqest Coperhead

Najbliższe zmiany?...nie wiadomo jaki ale na pewno wzmacniacz i skłaniam się ku lampie ale jakiej sam jeszcze nie wiem.Czytam i sie uczę :)
Pzdr.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

” Dźwięki nie są od tego by przeszkadzały, są od tego by za nimi tęsknić”
Fismoll

Jaki macie sprzet? 2006/02/21 20:26 #88199

rysiek napisał: Ja mam kiepski :P Nie słyszę zmian jak wymieniam kable :lol: :lol:
Ale paru co wymieniali posłuchali i przestali wymieniać..... :lol: 8)


Ja również podzielę sie info , na temat sprzetu : kolumny Technics NB34 , wzmak Andromeda 2333 , compakt Wedio 641 , kable z MM .
Całość bardzo fajnie gra , bardzo analogowo , subtelnie , jednocześnie bardzo przejrzyście , absolutnie nie ostro :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Człowiek uczy się przez całe życie, pomimo tego głupi-niedouczony umiera :(

Jaki macie sprzet? 2006/02/21 20:36 #88203

Heja!

Od niedawna HK HD 970, wzm. sluchawkowy Holdegron, Sennheiser HD 570.
Interkonekt Audioquest Coperhead a czasem plecionka własnej roboty (posrebrzana miedz w teflonie). I wystarczy. Na razie...

Na glos to niestety tylko ampli KD Sony + Quadrall QLX 165 (zmodyfikowane wlasnorecznie - okablowanie, kondesatory, kolce)


Zbyszek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki macie sprzet? 2006/02/21 20:58 #88212

O ! Dobry jesteś !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Człowiek uczy się przez całe życie, pomimo tego głupi-niedouczony umiera :(

Jaki macie sprzet? 2006/02/21 21:29 #88226

U mnie sobie cyka: źródło CAIRN Fog2soft, wzmacniacz lampowy CAYIN TA35, kolumny DANA 680XT, okablowanie Nordost Blue Heaven i Red Dawn interkonekt. Sprzęt stoi na stoliku własnej roboty z blatami marmurowymi.
Zamierzam dokupić kondycjoner POWERBOX v.3 i sieciówki do wzmaka i CDka i kto wie może zmienić kolumienki na WATERFALLE Victoria z subem, oraz dokonać tuningu Cairna. Z czasem chcę jeszcz zmienić kabel głośnikowy na Red Dawna

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pzdr

Jaki macie sprzet? 2006/02/21 21:40 #88234

  • nabuchonodozor
  • nabuchonodozor Avatar
  • Wylogowany
  • Wielki Mistrz Forum
  • Wielki Mistrz Forum
  • Posty: 11681
Jak sobie radzi CAYIN TA35 przy napędzaniu DANA 680XT?? Mam Dana 509 i kto wie może kiedyś zagości u mnie wzm. lampowy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    . . . . . : : : : : Y a m a h a
. . + . . A v a n c e . . + . . B .&. W : : : : : . . . . .

Jaki macie sprzet? 2006/02/21 21:45 #88237

Ciekawy wątek , czy ktoś to czyta , chodzi mi o to co wypisują forumowicze takie jak ja :)
:(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Człowiek uczy się przez całe życie, pomimo tego głupi-niedouczony umiera :(
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator