HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Jaki macie sprzet? 2005/01/24 11:21 #10649

Moze juz bylo,jesli nie to do dziela,wiec jaki macie sprzet i jaki zamierzacie kupic,stary wymienic na nowy.

Zaczne od siebie
Jest to budzetowka CA A500,D500SE,Okablowanie AQ Copperhead,Type6+

Zamierzam kupic
Musical Fidelity 3v2 i
Proac Studio 125 lub Audio Physic Spark3 lub Yara.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam Longer

Jaki macie sprzet? 2005/01/24 20:15 #10694

Widze ze nikt nie ma ochoty pisac o swoim sprzecie.
Wstydzicie sie czy nie chcecie chwalic?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam Longer

Jaki macie sprzet? 2005/01/24 21:19 #10697

Ha - ja poszedłem w kierunku kina i stereo słucham na kinie.
Pozornie i nie do końca - bo mam odtwarzacz Denona CD DCD755AR + AVR 1804 + BW603s3 wspomagane ASW600. Okablowanie Ultralinka i co ? Jak dla mnie na razie jest super, może kiedyś coś zmienię ( na pewno) . A dla kina mam odtwarzacz Panasa... .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

DENON + B&W 5.1 + SHARP 46 + kabelki

Jaki macie sprzet? 2005/01/25 10:04 #10721

nad c542, c320bee, wharfedale diamond 8.3, ic. eagle mc 90, gł. ixos 603, do filmów onkyo dr-l50

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki macie sprzet? 2005/01/25 16:38 #10844

Dział stereo, to napiszę tylko o sprzęcie do stereo.Cd yamaha 596 z reg.wyjściem podpięta bezpośrednio eaglami mc 90 do końcówki mocy robionej na zamówienie a wzorowanej na wyrobach firmy Nad.Grają Tannoye M4 spięte ze wzmakiem też eaglami. Niestety mało słucham,bo chwilowo wolę jednak KD (czytaj fimy dvd,koncerty) i temu zajęciu się poświęcam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki macie sprzet? 2005/01/29 15:55 #11224

Pewnie parskniecie śmiechem i powiecie: "czego on tu szuka?", ale każdy to ma jak radę da:))) Słucham zestawu Technicsa: amplituner SA-GX 180 + CD SL-PG 580A + magnetofon AZ-6. Kolumny narazie pożyczone od miniwieży Technicsa - trójdrożne monitorki z bassreflexem.
Pragnę wymienić sprzęt na nowy, ale narazie muszę kupić jekieś przyzwoite kolumny do tego co mam - może Phonar Compact 2, albo coś w tej "klasie". Marzę o np. Cambridge Audio Azur 340 / 540 (wzmak+cd), albo Rotel...
Pozdrawiam
Piotr

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Umysł oświecony odrzuca wszystko co sprzeciwia się rozumowi..." - ks. Hieronim Coignard (Anatol France "Gospoda pod Królową Gęsią Nóżką")

Jaki macie sprzet? 2005/01/29 20:10 #11235

Posiadam cd Pioneer pd-s505, wzmacniacz Musical Fidelity Elektra E1, kolumny od tygodnia Avance Dana 503 (wczesniej Eltax Liberty3+), ic Sonic Link Red, do kolumn Black Rhodium AST-200. Glosniki warte kazdej zlotowki. W przyszlosci czeka mnie wymiana cd lub modyfikacja 505-ki (rewelacyjny naped z "talerzykiem").

Na moje warunki finansowe i ucho jest idealnie. Oczywiscie kolumny dobieralem pod swoj gust i pod katem pomieszczenia w ktorym graja.
pozdrawiam wszystkich melomanow.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki macie sprzet? 2005/01/29 20:40 #11236

PiotrM napisał: Pewnie parskniecie śmiechem i powiecie: "czego on tu szuka?",


Stary, wyluzuj. Moje płyty kosztowały więcej niż sprzęt który gra mi już 4 latka. CD Technics SL-PG 490, NAD 3020 z komisu.... Chińczycy mówią, że podróż na 1000 mil zaczyna się od pierwszego kroku :))))

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Get rich or die trying.

Jaki macie sprzet? 2005/01/30 12:42 #11272

też zaczynałem od CA. Był to D500 + A500 + P500 i kolumny acoustic energy 105. Spięte Flatlinegold + VDH c122, interkonekty: Audioquets copperhead i audiograde spiryt.
po zakupie interkonektu VDH the first poczułem bakcyla.
było wiele wymian sprzętu a teraz jest to:
Electrocompaniet EC1, CD micromega 5, Audiophysic Tempo SE, interkonekty: VDH first na zmianę z taralabs air1, głosnikowe taralabs rsc gen 2.

Zamierzam zmienić CD - najprawdopodobniej na CECa 5100 lub może dzielonego.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Audio Physic Avanti I, Electrocompaniet EMC1UP, BAT VK3i, BAT VK-500, MBL 8004, TaraLabs Air I,

Jaki macie sprzet? 2005/01/30 13:09 #11274

Dzięki za cenną uwagę - wierz mi, albo nie - ale nie popadam w jakieś straszne zamartwienie z powodu samego sprzętu made by Technics będacego w moim posiadaniu. Problem tkwi w tym, że nie jestem zadowolony z jakości dźwięku(-ów) przezeń odtwarzany/generowany - nie mówiąc już o samym braku przyzwoitych kolumn... Proszę tym samym o poradę:
- czy mogę znacząco (i niedrogo) poprawić jakość brzmienia poprzez wymianę interkontektów poszczególnych klocków zestawu?,
- dlaczego jakość (dynamika) dźwięku nagrań na magnetofonie 3-głowicowym jest wyraźnie gorsza od odtw. CD (słyszalne już przy włączeniu funkcji TAPE MONITOR), pomimo stocowania taśm Cr i metal, kalibracji magnetofonu do taśm itp. zabiegów?
(nie spotkałem się z tym problemem w zestawach SONY o podobnej konfiguracji sprzętu),
- czy nowe kolumny nie zdemaskują tylko niedostatków sprzętu?
Pytania może banalne, ale istotne dla mnie. Proszę nie kazać czytać mi ton książek z elektroniki i odsyłać mnie na strony www.elektronikajaka śtam.xxx, bo i tak nie rozwiąże to istoty mojego problemu sprzętowego. Proszę o poradę praktyków z dziedziny hifi lepszych ode mnie w teorii i w praktyce:))).
Wiem, że kolomienki, których używam też są nienajlepsze (...) i od zestawu mini Technicsa oraz z uszkodzonym jednym wysokotonowcem.
Ten dźwięk męczy...
W związku z powyższym wyluzuję jak porawię jakość brzmienia mojego zestawu, albo... zmienię sam zestaw;).
Pozdrawiam
Piotr

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Umysł oświecony odrzuca wszystko co sprzeciwia się rozumowi..." - ks. Hieronim Coignard (Anatol France "Gospoda pod Królową Gęsią Nóżką")

Jaki macie sprzet? 2005/01/31 04:26 #11346

moj jest dobry.
czy data zakupu tez cie interesuje?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki macie sprzet? 2005/01/31 13:29 #11382

Witam,

Muzyki słucham na Denonie PMA 280 i CDA 980 plus wharfedale diamond 8.1 połączone zwykłymi miedziakami. Do tego jeszcze słuchawki Sennheiser HD 580. Do oglądania filmów mam Yamahę, amplituner 350 i DVD 550 oraz kolumny Eltax (planuje zakup suba).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki macie sprzet? 2005/01/31 15:43 #11401

piotrM- WYMIEŃ KOLUMNY A POTEM SZUKAJ DALEJ. Zaoszczędzisz sobi kłopotu ipieniędzy. POZDRAWIM.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

MUZYKA

Jaki macie sprzet? 2005/01/31 17:51 #11412

Ja slucham stereo na AV Yamaha RX-V 595a ( slyszalem ze jeden z lepszych AV do tego typu sluchania) DVD Yamaha S-700 ( slyszalem ze klasa Hi-End) z przodu Altus 300 ( nie mam zamiaru ich wymieniac --> jestem bardzo zadowolony ) tyl to Magnat Montion 22 ( tylko do efektu concert hall ) no i centralny zintegrowane glosniczki stereo z wlasnym wzmakiem od F&D ( ratowaly nie jedna impreze ) do efektu pro logic od czasu do czasu .
Pozdrawiam...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki macie sprzet? 2005/01/31 21:43 #11431

zestaw harmana HK-670 HD 750,kolumny INFINITY ALPHA 20 na AQ 6+ i ic samoróbka z GOTHAMA.Jak za te forse dla mnie extra.Acha, zestaw ma indywidualne zasilanie aż od skrzynki bezpiecznikowej,3x6 mm2.Sam zrobiłem ;-)))

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Musical Fidelity A300, CD Creek CD43,
JBL L19 Decade
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator