HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Jaki macie sprzet? 2006/02/21 21:46 #88238

TACY JAK JA !!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Człowiek uczy się przez całe życie, pomimo tego głupi-niedouczony umiera :(

Jaki macie sprzet? 2006/02/21 21:49 #88239

Wcześniej miałem OMEGI 503 grało nieźle, basik był tylko dopełnieniem całości, ale dopiero po wymianie kolumn na Danę 680XT zobaczyłem, a właściwie usłyszałem jaki potencjał brzmi w moich lampkach - duży, głęboko schodzący basior i dobrze kontrolowany o lampowym zabarwieniu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pzdr

Jaki macie sprzet? 2006/02/21 22:02 #88247

  • nabuchonodozor
  • nabuchonodozor Avatar
  • Wylogowany
  • Wielki Mistrz Forum
  • Wielki Mistrz Forum
  • Posty: 11681
Dzięki Robson :!:
Jeszcze nie słyszałem połączenia Avance Dana z lampą. Wiadomo lampa - ciepłe brzmienie, Avance również :D I stąd byłem ciekaw.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    . . . . . : : : : : Y a m a h a
. . + . . A v a n c e . . + . . B .&. W : : : : : . . . . .

Jaki macie sprzet? 2006/02/21 22:11 #88250

Robson napisał: Wcześniej miałem OMEGI 503 grało nieźle, basik był tylko dopełnieniem całości, ale dopiero po wymianie kolumn na Danę 680XT zobaczyłem, a właściwie usłyszałem jaki potencjał brzmi w moich lampkach - duży, głęboko schodzący basior i dobrze kontrolowany o lampowym zabarwieniu.


Jezu, w końcu mam kogoś, kto zna 680XT! Napisz mi proszę tutaj lub na PW jak to gra, czy są jakieś problemy z kontrolą basu - z czym bywa różnie przy 670. No i czy słyszałeś ja na jakimś wzmaku tranzystorowym?

Czy pamiętasz porównania z 670? W jak dużym pokoju to gra.

Czyli - zamawiam wywiad - wszystko o...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Dobrze mi tak!

Jaki macie sprzet? 2006/02/21 22:26 #88254

=> BRODA
Czyta, czyta, nawet czasem się pośmieje.

A w temacie:
Rotel RCD02 - DNM Reson - Primare A20 mkIII - Van den Hul the Clearwater - Dali 104

W pierwszej kolejności do odstrzału kolumny... (Chociaż bronią się dzielnie ;)

Pozdrawiam,
krisis

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Tu powinno być coś mądrego... a jest mój zestaw:
Linn Unidisk 1.1 lub Michell Gyro SE/Rega RB250 modyfikowana/Benz Micro MC20 E2 - Manley Shrimp - Linn Akurate 2200 - B&W 804S

Jaki macie sprzet? 2006/02/21 22:30 #88257

Aniu, mam 15m pokoik, dlatego słucham ich na gąbkach (zatkane basreflexy). Z kontrolą basu nie ma problemu pod warunkiem że płyta jest dobrze nagrana. Ja słucham np. DIRE STRAITS (XRCD), VAYA CON DIOS "Night Owls" i jeszcze parę innych i jest super. Bywały problemy z basem przy niektórych płytkach, więc zrobiłem kolejną selekcję w zbiorze cd'ków.
Góra pasma jest bardzo przejrzysta, potrafi być ostra i finezyjna, wokal pięknie brzmiący, dużo przestrzeni a basik już wiesz.
Ze wzmacniaczem tranzystorowym ich nie słuchałem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pzdr

Jaki macie sprzet? 2006/02/21 23:13 #88281

amidas napisał: Do Mariusza W bardzo ważne.

Podziel się ze mna tym jak odbierasz "granie" Marantza 6000 ose z Baltlabem Epoca.Pytam bo to sugerują mi znajomi.


6000 ose odbieram dość pozytywnie choć trzeba też wyraźnie powiedzieć, że jednak źródło najbardziej odstaje klasą dźwięku od reszty zestawu (oczywiście na minus). Co można powiedzieć, niezła kontrola basu, ładne nie narzucające się wysokie tony i bardzo dobrze budowana przestrzeń - te cechy nietrudno dostrzec choć większa w tym zasługa wzmacniacza i kolumn aniżeli Marantza. Na średnicy 6000 ose też brzmi dość przyjemnie choć w odniesieniu do źródła Audio Note, dźwięk Marantza jest trochę ciemniejszy. Detaliczność brzmienia stoi na wysokim poziomie. Istotną wartość wnosi też okablowanie Purist Audio Design, które wprowadza do dźwięku bardzo korzystne zmiany. Zwłaszcza jakość basu i wysokich tonów, ulegają znaczącej poprawie. Średnica z kolei jest bardziej naturalna. W najbliższym czasie planuję zakup Epoki 3 oraz modyfikację Marantza.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki macie sprzet? 2006/02/22 08:33 #88312

Dziekuję Mariusz.Jeśli ja miałbym powiedzieć cos o Marantzu odnośnie cd,to na pewno dla mnie dużą zaletą jest jego precyzja w lokalizowaniu dźwięków.Na średnicę nie mogę narzekać jest dobrze prezentowana a w repertuarze tego co słucham ona ma bardzo wielkie znaczenie.Napisałem dobrze bo wiem że można lepiej i chyba wymiana wzmacniacza dałoby jakąś poprawę.I dlatego myślę o lampie.Wiem że na pewno strace na basie (choć nigdy nie wiadomo)ale wiemy lampa ma z tym więcej trudności.Ale patrząc na połączenie aksamitnego środka czystej góry i "przestrzeni" kto wie może i lampa wygra.Zobaczymy ale dla mnie Twoje uwagi są bardzo istotne.

Ps.A na czym miałaby polegać modyfikacja Cd.??
Pzdr.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

” Dźwięki nie są od tego by przeszkadzały, są od tego by za nimi tęsknić”
Fismoll

Jaki macie sprzet? 2006/02/22 09:53 #88328

Jak w opisie:
Denon DCD1560 (stary, zbudowany jak czołg CD - pewnie cięższy od wzmaka Nada czy CA)
Marantz PM32 (moim zdaniem najsłabszy z systemu)
Opus Audio (kolumny na zamówienie - podgląd w pod nickiem. Szczegółowe niskoschodzące zestawy)
Wiwa HD228 (filmy DVD, DivX, Xvid, Mp3 (rzadko) - kupiłem ze względu na polskie txt i divX)
Kable - nic specjalnego

Planuję:
Denon PMA 1560 lub coś podobnego.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

OpusAudio + Denon PMA-1560 + Denon DCD 1560.

Jaki macie sprzet? 2006/02/22 10:59 #88351

amidas,
z pewnością wymiana wzmacniacza by pomogła. Faktem jest, że zastosowanie Baltlaba Epoki sprawiłoby, że wszystkie zalety Marantza byłyby widoczne jak na dłoni. Niestety, na światło dzienne wyszłoby przy okazji kilka wad, ale przecież 6000 ose to dobre źródło i w cenie za jaką było sprzedawane nie ma co narzekać. Jest tylko jeden problem - kolumny. ESA Trillo 2000 mają skuteczność na poziomie 85 dB, a to jednak dla Epoki trochę za mało. Miałem kiedyś NHT 1.5A o skuteczności 86 dB, grało to nieźle jednak w dźwięku wyraźnie brakowało kopa. Dopiero podłączenie kolumn łatwiejszych do wysterowania zmieniło tę sytuację. Sparki mają efektywność 90 dB, a to już w zupełności wystarcza. Warto też posłuchać Baltlaba z JM Lab chociaż.... słuchałem też Epoki z kolumnami Totem Hawk, które efektywnością nie grzeszą i też grało bardzo dobrze. Dźwięk charakteryzował się bardzo dobrze poukładaną przestrzenią, precyzją, mocnym choć trochę miękkim basem. Średnica była minimalnie przyciemniona, ale to tylko dodawało dźwiękowi uroku. Niestety, dynamika brzmienia stała na gorszym poziomie niż w Audio Physic Spark 3. Co do modyfikacji źródła, to jeszcze trwają ustalenia.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki macie sprzet? 2006/02/22 11:13 #88355

Mariusz..

Rzecz w tym że wiem o tym że kolumny mają 85 db,tylko ja juz nie wiem kto ma rację.Jedni mówią że są za"słabe",inni że lampa która da conajmniej 30W na kanał bezie ok.I bądź tu mądry.Powiem Ci że słuchałem tego wszystkiego przy czym wzmacniacz to był Vincent SV233.Wiesz jak było?,wybuchowo!!.A ściślej mówiąc to myślałem że na dodzinie 11 wysadzi mi głośniki.Nie dało się tego w żaden sposób słuchać.Robiło sie strasznie głośno i był taki bałagan że nie wiedziałem gdzie co gra.Miałem trzy dni na odsłuch ale już po kilku godzinach odwiozłem i wróciłem do mojego PM6010 ose.Wiesz zalecono mi też abym posłuchał też Thule IA60.To tranzystor ale podobno ma niekiedy brzmienie lampowe.Poza tym cena jest tak jaką ewentualnie mógłbym wydać.I załóżmy że tak by się stało i w dźwięku wciąż czegoś będzie brakowac to wtedy pomyślę o wymianie kolumn choc próbować też będę z kablami.
Pzdr.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

” Dźwięki nie są od tego by przeszkadzały, są od tego by za nimi tęsknić”
Fismoll

Jaki macie sprzet? 2006/02/22 12:49 #88376

amidas,
bardziej miałem na myśli szybkość dźwięku oraz zdolność do w miarę realistycznego oddania skoków dynamicznych zarówno w skali makro jak i mikro. W skali mikro Baltlab radzi sobie doskonale, z makro bywa różnie. Natomiast co do głośności, to tutaj istotną rolę odgrywa kontrola dźwięku. SV233 nie słuchałem, ale na przykład Baltlab Epoca z kontrolą radzi sobie świetnie i nawet przy dużych poziomach głośności, nie wkrada się bałagan.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Jaki macie sprzet? 2006/02/26 00:49 #89145

- Denon DVD 2900 (SACD, DVD-A)
- McIntosh MA6500
- B&W DM309
(- czasami z sentymentu DM302 postawione na Atacama Nexus 6)
- Inter: Van Den Hul The Bay C5
- Kable glosnikowe: Nordost Super FlatLine MKII Bi-wire
- Wzmak sluchawkowy: V.A.L. E-10
- Inter: Linn Black
- Sluchawki: Sennheiser HD555
- Listwa sieciowa: Tacima

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

~~~~~~~~~~~~~~~~~
"niech słuch będzie z Tobą"

Jaki macie sprzet? 2006/02/26 09:06 #89151

Do tematu:
Od wczoraj na odsłuchu stoi Thule IA60.

Do Mariusza.
Jak widzisz wziąłem i słucham.Powiem Ci tak.Wzmacniacz juz był wygrzany,ale po przyjściu do domu po podłączeniu dałem mu jeszcze z pół godzinki.I tak po południu jak usiadłem tak...była chyba juz z 22.30 jak była pora wyłączyć.Na początku porówniania na jednym dwóch utworach i różne płyty z moim maranztem.I pierwsze z czym wygrał Thule to "scena".Była bliższa i rozszerzyła sie tak to ujmę.To była taka krótka potyczka bo potem już tylko lądowały różne płyty i ciężko było mi sie oderwać.Grał ciepło ale bez przesady tam gdzie miał pokazać czystą górę tak było.Tam gdzie najważniejszą rolę odgrywał wokal to nie mam pytań.Podoba mi się.Czytałem o nim że do rozrywki on nie bardzo.Ja w sumie nie mam takiej muzyki ale na płytach gdzie bas ma coś do powiedzenia nie poległ.Był obecny i nie rozpływał mi się po pokoju,a czego wcześniej się obawiałem.Ogólnie rzecz biorąc jeśli zasobność portfela pozwoli zagości u mnie na nieco dłużej niż tylko na weekend.
Pzdr.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

” Dźwięki nie są od tego by przeszkadzały, są od tego by za nimi tęsknić”
Fismoll

Jaki macie sprzet? 2006/02/27 11:07 #89525

wzmacniacz: Baltlab na zmianę z Jolida 102
cd: NAD C521i lub Kenwood DP-7050 (do wymiany)
tuner: Technics ST-9030
kollumny: AA Phebe i Kef Cresta30
kable gł.: DNM Reson
inter.: DNM Reson, XLO

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator