HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

Stereo vs. kino domowe 2004/12/13 10:05 #8154

-> Stentor jeżeli chcesz słuchać tylko i wyłacznie stereo, to kupuj dobry wzmacniacz i dwie dobre kolumny. Definicje co jest dobre muszisz określić sam na podstawie swoich uszu i portfela.
Uprzestrzennianie na bazie DPLII czy DTS Neo jest fajne ale tylko przy niektorych nagraniach. np Porter&Lipnicka na Yamaha 750 w trybie Jazz jest super, inne moje nagrania raczej nie.
Chyba że planujesz słuchać coś więcej niż CD stereo ale na ten temat mozesz poczytac inne wątki.
pozdr

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

pozdr

Biegnę siły swe wszystkie biegowi oddając...
Słucham pośród krzyku piękna ciszy poszukując...

Stereo vs. kino domowe 2004/12/13 11:44 #8161

Stentor, jeśli zadajesz pytanie: co lepsze do słuchania muzyki - sprzęt przeznaczony do słuchania muzyki czy kino domowe, to jakiej odpowiedzi się spodziewasz? Większość obecnych potraktowała to jako żart. Ale widzę, że problem jest głębszy. Rzeczywiście, obecnie poza prasą specjalistyczną i takich forów jak to, nie ma rzetelnego źródła informacji na te tematy. Popularnym źródłem wiedzy są spzredawcy w supermarketach, oni jednak gotowi są przysiąc że noc zapada w południe, jeśli tylko pomoże im to wypchnąć jeden klocek więcej. Sprzedawcy w sklepach z masówką są NAJMNIEJ godnym zaufania źródłem informacji, bowiem żyją ze sprzedaży tego co mają - to po pierwsze, i nie mają pojęcia o tym, co sprzedają - to po drugie. To ostatnie dlatego, że np. tydzień wcześniej przesunięto ich na to stoisko z działu skarpetek dla eleganckich panów. Proponuję ci nie emocjonować się, wziąć oddech, kupić parę numerów naszej prasy (z przyczyn patriotycznych nieh to będzie HiFi i Muzyka i Magazyn HiFi - aktualne numery wciąż w Empikach), i spokojnie podejść do rad, jakie tu otrzymujesz. Życie przed tobą!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stereo vs. kino domowe 2004/12/13 15:12 #8166

stentor napisał: no ale czemu 2 kolumny maja byc lepsze od np. 4 kolumn albo od jakichs systemow dzwieku przestrzennego itd ?
pozdr

bo mając taką samą kasę do wydania tak kupisz 4 kolumny, a tak kupisz 2 czyli 2 razy lepsze, upraszczając ten schemat.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stereo vs. kino domowe 2004/12/13 18:16 #8174

oki!
dzieki za komentarze.
to moze teraz zaczne tak:
mam juz paroletni sprzet a doklanie wzmacniacz technicsa model: SU-VZ320 New Class A. do tego 2 kolumny Tonsila (tez wiekowe), 3-drozne (w ktorych spalil sie chyba wyskotonowy). wszysyc mi mowia ze dzwiek jest beznadziejny wiec chce zmienic kolumny, bo wzmacniacz raczej dobry jak na moje potrzeby. teraz konkretne pytanie. co mozecie mi doradzic do kupienia do tego wzmacniacza, jakiej firmy i jakie kolumny powiedzmy na razie do 1000 PLN za pare.
wybacznie jesli moj problem wyda sie Wam lamerski ale coz...
muzyka na tym sprzecie to roznorodna...od koncertow branderburskich Bacha po heavy metalowe wyziewy Iron Maiden.
pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stereo vs. kino domowe 2004/12/13 18:50 #8175

Wharfedale Crystal 30

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stereo vs. kino domowe 2004/12/14 15:26 #8221

Avance Omega 506 mk2 (monitor) - 1000 PLN/para
Pzdr
Tomek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Być - robić - mieć.

Stereo vs. kino domowe 2004/12/14 18:07 #8228

dzieki za odpowiedzi:)
mozecie mi cos wiecej napisac na temat tych kolumn? charakterystyka dzwieku, ogolne wrazenia itd....
pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stereo vs. kino domowe 2004/12/14 19:53 #8232

www.audiosystem.com.pl/ to ogólne info dotyczące Avance, z danymi technicznymi
Pzdr
Tomek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Być - robić - mieć.

Stereo vs. kino domowe 2004/12/14 20:05 #8234

a tutaj: www.hi-fi.com.pl/testy_hifi_kolu ... .php?id=45
ogólnie cosik o brzmieniu :)
Pzdr
Tomek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Być - robić - mieć.

Stereo vs. kino domowe 2004/12/14 20:43 #8236

jeśli mogą to być monitory to też stawiam na Omege.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stereo vs. kino domowe 2004/12/14 22:04 #8254

wybaczcie Panowie ale jako laik nie znam znaczenia slowa "monitor". jaka jest roznica od "kolumny", co lepsze ??
pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stereo vs. kino domowe 2004/12/14 23:23 #8262

>Stentor
Monitor od kolumny podłogowej różni się budową, a właściwie jej gabarytami. Kolumna podłogowa, to duża konstrukcja którą ustawiasz bezpośrednio na podłodze. Oczywiście niektóre konstrukcje mają dodatkowo nóżki, cokoły, kolce itp. Monitor, to właściwie też kolumna, tylko że taka mała (z reguły wysokość nie przekracza 40 cm). Jej z kolei nie umieścisz bezpośrednio na podłodze, tylko na standzie (stąd możesz często spotkać określenie - kolumna podstawkowa). No można i na jakiejś półce, ale jak by co, to nie ja to napisałem, bo mnie ortodoksi dopadną i zabiją. Zresztą mają racje, i ja wyznaję tę samą zasadę. Generalnie panuje pogląd że "podłogówki" mają większy bas i dynamikę i lepiej nadają się do nagłaśniania większych pomieszczeń. Ale to nie zawsze się sprawdza. Weźmy na przykład Paradigm Studio 40. Fakt, że jest to kawał monitora, i jak na tą rodzinę jest wyrośnięty, ale może stawać w szranki z wieloma podłogówkami i je pogoni w dziedzinie basu i dynamiki. Jak dla mnie, monitory budują lepszą przestrzeń , mają lepszą stereofonię i dżwięk się po prostu łatwiej od nich odrywa. Ja to nazywam, że są bardziej przejrzyste. Oczywiście nie można tu uogólniać. Jest wiele spartaczonych konstrukcji zarówno w monitorach jak i w kolumnach wolnostojących. Dochodzie jeszcze sprawa kosztów. Na budowę skrzynki monitora potrzeba mniej materiałów, co może oznaczać że w monitorze za tą samą cenę co podłogówka, użyto lepszej jakości przetworników. No ale do monitora trzeba dokupić jakieś stendy, co z kolei podnosi jego cenę względem podłogówki. Zresztą ogólnie przyjętych poglądów i mitów tyle się nagromadziło zarówno wokół monitorów jak i podłogówek że można by to dementować bez końca, i za każdym razem znalazłby się na to jakiś przykład. Najlepiej sprawdź sobie własnousznie. Umów się na odsłuch, wybierz jedną parę podłogówek i monitorów w podobnej cenie i będziesz wiedział których dźwięk Cię bardziej kręci. To tyle. Pewnie jeszcze ktoś się tu wpisze i wyjaśni Ci lepiej ode mnie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

...i oto przychodzi dwóch gnojów, jak dwóch heroldów czegoś innego, żeby odsłonić gips, pierze i łajno którymi wypchane są autorytety, mega rzeźby i potęgi, idee i rozkazy, prawdy dogmatyczne i objawione...

Stereo vs. kino domowe 2004/12/15 09:35 #8266

Ironista nie wyjaśniam nic bo wszystko powiedziane. Tyle.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stereo vs. kino domowe 2004/12/15 14:29 #8280

Ironista - podpisuję się pod Twoją wypowiedzią :)
Pzdr
Tomek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Być - robić - mieć.

Stereo vs. kino domowe 2004/12/15 15:03 #8283

oki! dzieki za komentarze. bede trwail te informacje i zbieral kase:)
pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator