HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

Stereo vs. kino domowe 2004/12/15 15:47 #8286

stentor napisał: wybaczcie Panowie ale jako laik nie znam znaczenia slowa "monitor". jaka jest roznica od "kolumny", co lepsze ??
pozdrawiam

monitor to nazwa funkcji a kolumna to nazwa hmmm... przetwornika dźwięku. Monitory służa do "monitorowania" dźwięku np w studiach nagraniowych (monitory bliskiego pola i monitory główne). Wymaga się od nich aby były jak najbardziej neutralne i liniowe. Dlatego też zazwyczaj są to konstrukcje z dwoma głośnikami blisko siebie umieszczonymi. Im więcej głośników tym więcej więcej filtrów i większy problem z integracją pasm. A kolumna to kolumna - może być dwu-, dwuipół-, trój- itd -drożna. I może być estradowa, do studia, do domu, do kawiarni itd.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Im mądrzej tym głupiej.
W.Gombrowicz

Stereo vs. kino domowe 2004/12/15 17:22 #8289

mozecie zerknac tu:
www.hi-fi.com.pl/testy_hifi_kolu ... .php?id=43

i co?? jaka jest Wasza opinia ??

pozdr

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stereo vs. kino domowe 2004/12/15 20:24 #8295

Czegoś mi brakuje w waszych wypowiedziach koledzy. ( sorki jeślii ktoś nie chce byc kolegą ). Chyba nie zauwazyłem wypowiedzi która by mówiła, że Na sprzęcie kinowym z powodzeniem można słuchać stereo.
I całkiem , całkiem to brzmi. Zgadzam sie , ze wiekszośc nagrań CD lepiej brzmi w stereo niż obrobionych przez procesory. I skoro ma byc stereo przewaznie słucham w stereo. Chodź radio , czy Tv lepiej brzmi w DPL II.

jedyny problem to to aby osiągnać odpowiedni poziom stereo na kinie trzeba dopłacic za 4 końcówki mocy, 4 kolumny ( w tym SUB) i troche krzemu w postaci procesorów, które podczas słuchania stereo i tak sobie milczą.

Ale stareo , nie odda tego, co słyszymy w kinie. W każdym przypadku tracimy coś. jedyne wyjście miec dobra prace firme, lub wygrac w totka.

p.s. albo miec mały pokój , który nie wymaga za wiele wysiłku przy odpowiednim nagłosnieniu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

DENON + B&W 5.1 + SHARP 46 + kabelki

Stereo vs. kino domowe 2004/12/15 20:59 #8301

Stentor przy wyborze kolumn musisz brać pod uwagę elektronike jaką dysponujesz, więc nie wiem co masz, to o Kodzie nie powiem nic więcej niż Pan Maciek w teście.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stereo vs. kino domowe 2004/12/15 21:59 #8304

Ja jetem lajkonikiem w systemach KD, ale... Nie da się w tych wypasionych amplitunerach wybrać między 5.1, 6.1 itd a zwykłym stereo z dwoch czołowych kolumn? Trochę to dziwne... A tak przy okazji? Co myslicie o Harman Kardon AVR-230 i DVD-31. Jakie kolumny do tego proponujecie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stereo vs. kino domowe 2004/12/15 22:19 #8305

>audiorek
Stentor wyraźnie zapytał "co się lepiej nadaje do słuchania muzyki z CD". I dostał odpowiedź, że stereo. Bo, po kiego diabła podłączać CD do amplitunera AV, mając na celu słuchanie muzyki z CD. Trzy końcówki sobie milczą, a kasa została wydana niepotrzebnie. Dlatego nikt (i słusznie) nie wspomniał o KD. I może nie wspominajmy, bo zakręcimy człowiekiem totalnie jak zacznie dociekać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

...i oto przychodzi dwóch gnojów, jak dwóch heroldów czegoś innego, żeby odsłonić gips, pierze i łajno którymi wypchane są autorytety, mega rzeźby i potęgi, idee i rozkazy, prawdy dogmatyczne i objawione...

Stereo vs. kino domowe 2004/12/17 17:37 #8383

czy zestaw kina domowego np taki: www.polpak.com.pl/koda_show_prod ... v702_sw850
moge podlaczyc do mojego wzmacniaca technicsa SU VZ-320??
czy potzrebuje jakichs amplitunerow czy nie wiem czego...
pozdr

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stereo vs. kino domowe 2004/12/17 18:25 #8387

podlaczyc zawsze mozesz :D

tylko ze jak ma grac to nie bardzo
powinienes sie zapoznac z jakimis ogolnymi zasadami i prawami jakie rzadza hi-fi i Kd , oszczedzilo by ci to wielu pytan.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Are you motherfuckers ready for the new shit?

Stereo vs. kino domowe 2004/12/17 20:19 #8402

to mozna prosic o jakiegos linka do "z czym sie je kino domowe" ??
pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Stereo vs. kino domowe 2004/12/19 10:45 #8440

stentor - dużo teorii znajdziesz tu: www.dolby.com
Pzdr
Tomek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Być - robić - mieć.

Stereo vs. kino domowe 2004/12/20 14:51 #8502

Stentor - polecam Ci Vademecum Audiofila - (wpiszto w googla - 1 poz.), albo odrazu www.republika.pl/audioton - tu dowiesz się sporo i w bardzo przystępnej formie, polecam:))).
Ostatniego pytania o podłaczeniu kina domowego do wzmacniacza stereo nie rozumiem (!?), poprostu... lekko to niedorzeczne....sorki Vinnetou.
Pozdr. i bez urazy...
Piotr

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

"Umysł oświecony odrzuca wszystko co sprzeciwia się rozumowi..." - ks. Hieronim Coignard (Anatol France "Gospoda pod Królową Gęsią Nóżką")

Stereo vs. kino domowe 2004/12/23 13:07 #8625

audiorek napisał: Czegoś mi brakuje w waszych wypowiedziach koledzy. ( sorki jeślii ktoś nie chce byc kolegą ). Chyba nie zauwazyłem wypowiedzi która by mówiła, że Na sprzęcie kinowym z powodzeniem można słuchać stereo.

Ależ mozna, jak sobie wlacze pure direct w Y750 to gra naprawde niezle, i do tego stopnia nieżle że wiem iz kolumny musze wymienić. Pojawiały się tu glosy ze koszt, duzo kasy na 5 kolumn. A zapominają o efekcie synergi. 1 kolumna gra... 2 kolumny graja lepiej niż proste zsumowanie 1+1. A 5 kolumn? Warto posłuchać :-)
Z tym że coniektórzy upraszczają temat , opierając się widocznie na teoretycznych dywagacjach. Stereo jest stworzone do stereo czyli dwóch kolumn. I generalnie uprzstrzennianie daje mizerne efekty. Osobnym zagadnieniem jest symulowanie na AV akustyki pomieszczenia, ale wtedy należy raczej dobierać symulacje pod konkretny gatunek muzyki, raczej tak sobie wychodzi orkiestra symfoniczna w klubie jazz-owym. Ale np. wspomniani prze ze mnie wcześniej Lipnicka&Porter w tym trybie są naprawde super i w dodatku niezwykle klimatycznie. Czyli warto poeksperymentować.
Natomiast muzyka od początku nagrywana z myślą o 5.1, cóż tutaj jak trochę się postarać z ustawianiem, regulacjami to mozna przeżyć mały szok. To jednak jest zupełnie nowa forma wyrazu. Tutaj artysta ma zupełnie nowe możliwości, i te mozliwości NAPRAWDĘ moga spowodować totalne oddanie się muzyce, artyście jego ideii (tak jest przynajmniej w moim przypadku). A że głównym zarzutem sterofili jest że grają tylne głośniki, cóż... siła przyzwyczajenia i konserwatyzmu to potęga. Ciekawi mnie jak by dzisiaj PinkFloyd nagrywał mając takie możliwości.

pozdr

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

pozdr

Biegnę siły swe wszystkie biegowi oddając...
Słucham pośród krzyku piękna ciszy poszukując...
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator