HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

kolumny ~ 10kzł do 18m2 2005/03/10 10:39 #17198

Witam ,
Zastanawiam się nad zmianą kolumn w swoim zestawie . Miałyby grać z mocną integrą w 18m2 klasy ECI-1 . Muzyka to prawdziwy misz-masz : współczesna elektronika , gitarowy rock , trochę ambientowych klimatów i czasami odskok w kierunku klasyki . Zależy mi przede wszystkim na soczystym brzmieniu ze słodką górą , bardzo dynamicznym i z dobrym zejściem na dole (bas niezbyt obszerny , ale zwarty i w miarę głęboko schodzący) . W jakim kierunku podążać - kolumny podstawkowe czy podłogowe ?
Do tej pory słuchałem na PS 5.1 ale na części gitarowych nagrań jest trochę za jazgotliwie . No i bas nie schodzi za głęboko . Poza tym było super (przestrzeń , otwartość i budowanie sceny wgłąb) .

Macie jakieś sugestie ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Z audio jest jak z kobietami . Im dłużej z nimi przebywasz tym lepiej je poznajesz . Ale w błędzie ten , który uzna , że już wszystko o nich wie ...

kolumny ~ 10kzł do 18m2 2005/03/10 14:31 #17248

Nie wszystkich z nich słuchałem, ale kilka przykładów ciekawych ofert z drugiej ręki:
Avance Signature
www.audiostereo.pl/ogloszenia.html?id=4864

ProAc Studio 125
www.audiostereo.pl/ogloszenia.html?id=4846

S&L Centurion
www.audiostereo.pl/ogloszenia.html?id=4533

AE 1
www.audiostereo.pl/ogloszenia.html?id=4694

Harbeth 6
www.audiostereo.pl/ogloszenia.html?id=4641

Audiowave Solidus
www.audiostereo.pl/ogloszenia.html?id=4487

W 18m2 powinny pięknie zagrać monitory. Dobre podłogówki także się "zmieszczą". W podobnym metrażu planuję sprawdzić podłogowe i trójdrożne ATC SCM-35. Niestety cena jest wyższ niż 10kzł :(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam,
Paweł

kolumny ~ 10kzł do 18m2 2005/03/10 15:07 #17255

Papamek ,
Dzieki za propozycje . Ze swojej strony słuchałem swego czasu :
Avance Signature 3 (MKII chyba ?) - z elektroniką Creeka i Pliniusa (w sklepie niestety) . Bardzo mi się ... nie podobały . Szare , bez blasku . Być może w mniejszym pomieszczeniu byłoby lepiej . Niemniej jestem uprzedzony

AE - kapitalne pod większością względów - przestrzeń , przejrzystość , barwa itd. Ale mają to samo ograniczenie co PS 5.1 ...bas

ProAc 125 - też słyszałem . Wydaje mi się , że nie najlepiej radzą sobie z rockiem , który stanowi sporą część mojej kolekcji . Niby wszystko OK , ale lekko stonowane emocje (przynajmniej w porównaniu z PS 5.1.)

Audiowave - tych chętnie posłuchałbym . Solidusa nie słuszałem , ale doświadczenia z tańszymi produktami bardzo miło wspominam .

Harbeth 6 - też pewnie niezgorzej , tylko czy nadają się do ...rocka ?

Mnie interesowały wstepnie Elac-ki 5xx , ESA Continuum^2 , AP Tempo 2 , HGP Corda (choć nie wiem czy nie są za duże) lub coś podobnego .

pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Z audio jest jak z kobietami . Im dłużej z nimi przebywasz tym lepiej je poznajesz . Ale w błędzie ten , który uzna , że już wszystko o nich wie ...

kolumny ~ 10kzł do 18m2 2005/03/10 15:11 #17256

Elberoth sprzedaje swoje tuningowane ESA. Widziałem gdzieś w ogłoszeniach. Słuchala na nich elektroniki z naprawdę wysokiej półki.
Około 10tys kosztują Thiele 1.6.
AP... - nie wiem, czy nie będą za delikatne brzmieniowo.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam,
Paweł

kolumny ~ 10kzł do 18m2 2005/03/10 15:14 #17258

AP Tempo I lub II.
Pzdr.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

kolumny ~ 10kzł do 18m2 2005/03/10 16:11 #17270

Moim zdaniem Sparki są lepsze od Tempo 2 . W 18 m powinny być OK. Mają mniej basu ale nie grają tak technicznie i stereo jest lepsze.
Warto też pomysleć o Thielach 1.6 (ok. 10 tys).
Jeśli chodzi o monitory, to nie należy zapominać o Totemach Model 1.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wszelkie formy entuzjazmu są przejawem upośledzenia umysłowego.

kolumny ~ 10kzł do 18m2 2005/03/10 16:15 #17272

PS.
Totem ma też jakieś fajne smukłe podłogówki w interesującym Cię przedziale cenowym.
Z tańszych propozycji jest Epos M22(6000) - ma dużo pozytywnych opinii.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Wszelkie formy entuzjazmu są przejawem upośledzenia umysłowego.

kolumny ~ 10kzł do 18m2 2005/03/10 16:33 #17275

Polecam Gallo Reference 3 , ktore spelniaja wiekszosc warunkow , ktore stawiasz. Powinny sie zmiescisc w cenie do 10 tysiecy:
www.roundsound.com/ref3.html
Anthony Gallo chyba nie ma w Polsce delera, ale dostepne tu: www.highend.cz

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czy te uszy moga klamac? Chyba nie...

kolumny ~ 10kzł do 18m2 2005/03/10 16:37 #17277

AP Tempo 1 i 2 ,w tym metrażu grają świetnie,ogranicza je tylko jakość pozostałych komponentów.Sam gram w taki pokoju i jest super.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam Piotr.

kolumny ~ 10kzł do 18m2 2005/03/10 19:55 #17321

>>Sigurman
Jezeli lubisz brzmienie PS 5.1 to rozsadnym wyborem bedzie pozostac przy JMLabie. O ile Twoj pokoj nie jest zbyt zagracony mozesz sprobowac z Electra 926. To swietne kolumny, ktore powinny zachowac wiekszosc zalet Point Source i dodac do nich lepsza dynamike i glebszy bas.
Swojego czasu myslalem o dodaniu aktywnego sabwoofera do PS, lub tez o zakupie subow dedykowanych (PS10), ale po kilku zabiegach z okablowaniem otrzymalem bas, ktory jest dla mnie wystarczajacy, zarowno jesli chodzi o kontrole jak o glebie.
Co do "jazgotliwosci" to winilbym tu albo zbyt slabo wytlumione pomieszczenie (PS jak i Zollery Imagination lubia dobrze wytlumione pomieszczenia), albo zwyczajnie slaba realizacje plyt. PS-y to bardzo analityczne glosniki i dosyc latwo obnazaja wady nagran.
pzdr.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

kolumny ~ 10kzł do 18m2 2005/03/10 21:27 #17343

Nie wiem z jakmi Cd to ma grać?

Może VA Mozart by podpasowały, pod warunkim że CD jest dość energetyczny i conajmniej neutralny, np Arcam Alpha 8SE,9, FMJ CD23 itd. JA grałem z 8-ką A3 i Mozartami, na kablach AQ od Bedroka w górę, grało kapitalnie, dynamicznie, z powietrzem, głębokim basem, bardzo plastycznie.

Dobrym typem wydaje sie Centurion S&L,a i cena podobnie jak w VA dużó niższa od owych 10kzł (coś ok 6 kzł).

Bliżej 10k będą Audionote, szukałbym używanych wyższych modeli, to wyższa liga niż Harbeth`y, zaletą jest też mała wrażłiwość na ustawienie od ścian.

Sprawdzałbym teżdynaudio 1,8mkII używane lub nowy model który je zastąpił.

Kierujęsie twojąuwagą, że szukasz ciepłych, raczej przyciemnionych kolumn z dobrą dynamiką (Dyny mogą z tą dynamiką nieco odstawać na tle pozostałych).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

kolumny ~ 10kzł do 18m2 2005/03/10 21:29 #17346

jeszcze jedna uwaga, na tle wymienionychkolumn, produkty S&L (Centurion) będą się zasadniczo wyróżniać charakterem basu, to kolumny na linii ttransmisyjnej, nie da sie porównać z Bass reflex, inna bajka, na +

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

kolumny ~ 10kzł do 18m2 2005/03/10 22:23 #17372

Witam
Pytanie: co to jest linia transmisyjna?
Dzieki za odpowiedz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Rzuca mnie sie na uszy......

kolumny ~ 10kzł do 18m2 2005/03/11 07:41 #17429

To rozwiązanie konstrukcyjne obudowy. Alternatywa dla popularnego basrefleksu. Ma zapewniać lepszy, "równiejszy" charakter zakresu niskich tonów, bez rezonansu, do jakiego jest strojony BR.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pozdrawiam,
Paweł

kolumny ~ 10kzł do 18m2 2005/03/14 09:48 #19019

Dzięki Panowie za wszystkie podpowiedzi . Kilka dalszych pytań :

PMD - linia transmisyjna -> nie jestem pewien , ale zdaje się , że słyszałem ją tylko w starej linii TDL-a zwanej Studio . Fakt , że bas był głęboki , ale bardzo rozlazły i powolny . Czy to nie jest powód dla którego tak rzadko linia jest w ogóle stosowana ? Jak to wypada w Centurionach ?
Swoją drogą słuchałem w weekend VA Mozart . Bardzo udane głośniki . Z wzmacniaczem MF A5 , CD Primare 31 okablowane AQ naprawdę stworzyły udaną kombinację . Barwa , szybki bas , przyzwoita detaliczność . Ciężko się było do czegoś przyczepić . Swoją drogą ciekawe , bo te same klocki napędzając Triangle Antale stworzyły niestrawialną papkę . Masakra piłą teksańską 3 się kłania . A słyszałem Triangle wcześniej na wzmacniaczu Jolidy i było bajecznie . Cóż , potwierdza się , że grają kombinacje a nie same pojedyńcze klocki

Enzo - JM Lab też mi chodził po głowie , ale boję się , że w tych 18m2 to może być ciut za basowo . Poza tym jakoś przesiadka z zółtego na szary w JM Labie jakoś mnie nie przekonuje . Niby wszystko OK z tym szarym JM Labem (bardziej równy) , ale jak człowiek przypomni się sobie barwę kevlaru , to jakoś tak ...

A czy słyszał ktoś może JM Laby 9x7 z tym nowym głośnikiem ?

dzarro - ja słyszałem tylko Sparki 3 . Uważam , że sa bardzo mocno przereklamowane Podobnie jak Tempo 3 ( wysokotonowiec ?) . Ale Tempo 2 były zdecydowanie bardziej akceptowalne . Chyba , że masz na mysli starsze Sparki .
Natomiast chyba umówię się na posłuchanie New Tempo . Podobno powrót do korzeni ... (bliżej Tempo 1/2 niż 3 ; zresztą 3 produkowali wyjątkowo krótko jak na tak renomowaną wytwórnię )


TX Ranger - no niezły design zaproponowałeś . Słyszałeś przynajmniej je ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Z audio jest jak z kobietami . Im dłużej z nimi przebywasz tym lepiej je poznajesz . Ale w błędzie ten , który uzna , że już wszystko o nich wie ...
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator