HFM

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

kolumny ~ 10kzł do 18m2 2005/03/14 10:07 #19022

Przeczytałem sobie temat "kosz". Dawno się tak nie uśmiałem. Nie myślałem, że takie z Was luzaki. Ale wracając do tematu przewodniego, nie uważam, aby Sparki 3 były przereklamowane. Te kolumny generują doskonałą przestrzeń, są przejrzyste, szczegółowe choć jeżeli zależy Ci na słodkim, soczystym brzmieniu to może warto posłuchać Sonus Faber ?.
Pozdrawiam
Mariusz

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

kolumny ~ 10kzł do 18m2 2005/03/14 10:22 #19023

wybór jeden:
Audiophysic Tempo

Sam mam takie zestawienie tj ECI + Tempo i gra świetnie.

Wcześniej próbowałem
AE - podobne odczucia do twoich - z tym że mi jeszcze brakowało przestrzeni
Thiel 2.3 - suuper póki słuchzłem ego w pokoju potencjalnego sprzedającego - u mnie (16,5m) problem z basem
AP Virgo II - patrz wyżej
Tempo - SUUPER

Jak mieszkasz w okolicach Łodzi - zapraszam sam posłuchasz

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Audio Physic Avanti I, Electrocompaniet EMC1UP, BAT VK3i, BAT VK-500, MBL 8004, TaraLabs Air I,

kolumny ~ 10kzł do 18m2 2005/03/14 10:35 #19024

Mariusz W -> to kwestia gustu . Owszem Sparki 3 budowały bardzo dużą scenę . Robiło to wrażenie . Ale jak człowiek jest przyzwyczajony do soczystości JM Laba PS 51 to potem ciężko mu zaakceptować Sparki 3 lub Tempo 3 . Ale już np Tempo 2 były znacznie bardziej gładkie od serii 3 i bardziej przyjemne . Po prostu muzykalne .
Ale daleki jestem od twierdzenia , że Spark 3 to złe kolumny . Mi się po prostu nie podobają .

Darek - dzięki wielkie . Skorzystałbym , gdyby nie to , że mieszkam dalej na północ od Łodzi .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Z audio jest jak z kobietami . Im dłużej z nimi przebywasz tym lepiej je poznajesz . Ale w błędzie ten , który uzna , że już wszystko o nich wie ...

kolumny ~ 10kzł do 18m2 2005/03/14 10:57 #19027

Ja ostatnio chyba zostałem fanem brzmienia Eposów - czyste, żywe brzmienie. Niestety bardzo głębokiego basu tam nie ma, ale czy ECI-1 ma głęboki bas?

PS Avance Sig. to knot - zgadzam się ;-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Im mądrzej tym głupiej.
W.Gombrowicz

kolumny ~ 10kzł do 18m2 2005/03/14 14:36 #19063

nie znam tych kolumn (TDL), ale jak czytam twoją opinię, musząśpiesznie wyjąśnić, że nic takie go nie ma miejsca. Bas jest taki jakim podaje go reszta toru. Słuchałem kilkakrotnie zarówno Guardianów (w ponad 20m kw.) jak i Pretorianów (w ok 18m kw). Bas zrobił na mnie największe wrażnie. Centuriony ma kilka osó z forum lukara i twierdzą, że są b. zadowolone.
LT jest mało popularna ,chyba ze względu na trudnoćw wykonaniu - a dokładniej strojeniu kolun, ponoćrobi sie to na ucho, nie za bardzo można stroićprogramami. To zasadniczo wpływa na możłiwości produkcyjne ilość itd. Wię tak naprawdęchyba to jest głónąprzeskodą, jak i sama trudność dobrego zestrojenia (by bas nie był taki jak wspomniałeś). NIe jestem jedank, specjalistą , a jedynie konsumentem :) Popytaj na forum, na pewno sąosoby, które więcej o tym wiedzą.
Zapytaj Jozw`ę Maryn`a, teraz sobie przypomniałem , testował Centruiony, recenzja jest w ostatnim Magazyie Hi Fi. Inną znajdziesz na stronach: www.highfidelity.pl/artykuly/0406/centurion.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

kolumny ~ 10kzł do 18m2 2005/03/14 17:52 #19111

>>Sigurman
Aktualny JMLab to juz nie ten sam co przed laty. Teraz brzmienie JMLaba bardziej sie wpisuje w kanon (rowne i gladkie), ale pewne cechy charakterystyczne pozostaly i IMHO warto sie zapoznac. Ja sluchalem Electra 906 (uwazam jednak, ze PS 5.1 sa od nich lepsze) oraz podlogowych 926 i 946. Podlogowki sa znakomite a modelu 926 moj znajomy uzywa wlasnie w pokoju 18m kw i nie narzeka na nadmiar basu (a wczesniej mial wlasnie PS 5.1).
pzdr.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

kolumny ~ 10kzł do 18m2 2005/03/14 18:06 #19114

linia transmisyjna -> nie jestem pewien , ale zdaje się , że słyszałem ją tylko w starej linii TDL-a zwanej Studio . Fakt , że bas był głęboki , ale bardzo rozlazły i powolny . Czy to nie jest powód dla którego tak rzadko linia jest w ogóle stosowana ?



sigurman> rzecz ma się dokładnie na odwrót. Bas z TL jest krótki, sprężysty i potrafi zejść naprawdę nisko. 90% konstrukcji na rynku jest bass-reflex ale nie oznacza że jest to jedyne słuszne rozwiązanie.
Za 10kzł można już się nieźle zabawić, może nawet coś na Accutonach a'la Kharma czy Avalon. Jak chcesz, napisz do mnie - pokażę Ci coś.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

kolumny ~ 10kzł do 18m2 2005/03/14 23:51 #19252

Thiele CS 1.6, z porządnym wzmacniaczem w 18 metrach to może być niezła rzecz. Wersja lakierowana na czarno kosztuje 9 tysięcy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

- Eee, przepuśćmy je, to tylko ciężkie krążowniki...
  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Maciej StryjeckiredakcjaModerator